:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Celkom obyčajný škandalista

25.09.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 

Príbeh poslanca Igora Matoviča, ktorý sa dostal do Národnej rady Slovenskej republiky na kandidátke strany SaS, asi niekto vymyslel a možno aj štedro zaplatil. Vhodnejší typ na prekrývanie vážnych problémov a škandálov súčasnej vlády a koaličného štvorlístka, sa asi len tak ľahko nenájde.

Jeho účelové provokácie v parlamente uľahčujú vratké pôsobenie Richarda Sulíka na poste predsedu parlamentu, ktorý neustále obťažuje a programovo narkotizuje skutočných slušných ľudí. Prostoduchosť, deravá slovná zásoba a hrozivá nekompetentnosť, to sú vlastnosti, ktoré tvoria poslancovu osobnosť. Zdá sa, že dlhoročným čítaním drobnej inzercie sa jeho osobnostný vývoj natrvalo stabilizoval a dosiahol dnešné „výšiny“.

Na tomto mieste považujem za vhodné pripomenúť slová A. S. Puškina, ktorý na adresu takýchto osôb povedal:hlupák sa nemení, pretože čas ho obchádza a skúsenosť sa mu vyhýba".

Vrátim sa však k poslednému škandálu poslanca Igora Matoviča, ktorý mimoriadne ostro zarezonoval v spoločnosti. Poslanec Igor Matovič predviedol svoju poslaneckú pripravenosť na úrovni, ktorá zodpovedá jeho morálnej čistote, ktorú tak okázalé vyznáva. Pri incidente s poslancom Róbertom Kaliňákom v parlamente demonštroval svoju argumentačnú prázdnotu spôsobom, ktorý patrí skôr do zabiehajúcej sa prípravky, ako do parlamentu. Pri bežnej výmene názorov neovládol svoje emócie, spenil sa a takmer sa schyľovalo k bitke. Pred kamerou televízie TA3 sa navyše predviedol hrubozrnným vulgarizmom, a to rovno na úrovni zapľuvanej krčmy.

Asi sa mu málilo, keď opozičného poslanca Kaliňáka nazval „vyoperovanou hanbou“. Tento slovný novotvar stojí za zapamätanie. Zlatý fond Matovičových slovných výrazov a oplzlostí sa bohato plní. Poslanecká „celebrita“ veľmi rada svojich politických oponentov osočuje a označuje ich za zlodejov a kriminálnikov a posiela ich do basy. Ak toto je jeho hlavná a jediná činnosť v parlamente, tak potom poberanie tučného poslaneckého platu a prislúchajúcich náhrad, je tiež zlodejina.

Z Igora Matoviča sa vykľul celkom obyčajný škandalista, ktorý nepatrí do politiky a už vôbec nie do slovenského parlamentu. Takéto konanie nie je možné ospravedlniť a ani nazvať čerstvým vetrom v parlamente. Je to bezprecedentný úpadok parlamentarizmu, ktorý má devastujúci dosah na celú spoločnosť.

Aktuálne je výstražné zvolanie, ktoré nedávno predniesol min. práce a sociálnych veci Jozef Mihál, a to platí aj pre Igora Matoviča : Fuj, Fuj a ešte raz Fuj... !

 


JUDr. Fedor Lajda,
podpredseda Panslovanskej únie

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|