:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY

 

 
  Citáty 2005
  Citáty 2006
  Citáty 2007
  Citáty 2008
  Citáty 2009

 

 

 

Čo má toľko moci, že dokáže hnať národy sveta do sebazáhuby? Iba jediná sila: zlato, peniaze, papierová krv – jediná moc denaturovaného, desocializovaného, dehumanizovaného sveta. Každé zbedačenie spoločnosti znamená rozkvet korupcie a príživníctva. A financie sú najväčším parazitom.
:: Jozef Pauer, dvojtýždenník Kultúra 16/2010


Quid durit vincit – kto vytrvá víťazí!
:: čpNie, s Bibliou ani s Koránom my na Slovensku nemáme problém, my si vystačíme s pravidelným pálením učebníc vlastného dejepisu !
:: čp


"Sluhovstvo by azda predsa len nemal byť ten pravý a jediný vzťah. Prakticky však je a nemalú zásluhu na tom majú také "kože otrocké", čo už ani nepredávajú, ale rovno dávajú poza chrbát národa všetko, na čom oči globalistov len na okamih spočinú. Za menej než za nič, neraz len za "výsadu nazývať sa partnerom."
:: Peter Mišák, šéfredaktor


"Udatný za zlé to nemaj nám, kráľu Slovákov, že pre krivé zdání toľkou sme ťa zneuctili hanbou..."
:: Ján Hollý: Svatopluk                                                            


Od 1975 až podnes hospodárstvo vzrástlo o 70 percent, avšak príjmy narástli len o 20 percent. Skoro celý prírastok bol rozdelený medzi horných 10 %.
:: profesor Stephen Cohen z Berkeley


„Prežívame radikálnu deštrukciu väčšinovej kultúry, samotnej idei národa a hodnôt – predovšetkým poňatie morálky a pravdy."
:: Philipsová v článku PC


„Pod názvom Nový svetový poriadok (New World Order) tieto snahy  dostávajú  čoraz  jasnejšie  črty  a odvolávajú  sa  stále  viac  na  OSN  a jej Medzinárodné konferencie.... Takáto  filozofia už  viac nie  je utopistická!
..A tak na  sklonku nového obrazu nového  sveta prišli  sme k bodu, kde kresťan – nielen on, ale najmä on – má povinnosť protestovať."
:: Pápež Benedikt XVI.


"Mocní tohto sveta rozprestreli svoju vládu všade ako tmavú pavučinu. A vo všetkých kútoch majú pavúčikov, ktorí im pomáhajú vyciciavať obete, pričom aj oni sa majú dobre.“
::
Fraňo Kráľ


Politická korektnost není je hobby pár pseudointelektuálů. Je to rozvětvená mašinérie pevně zachycená ve strukturách, dobře institucionálně a finančně zabezpečená a s velkými finančními a mocenskými zájmy. Lidé podřadného intelektu a charakteru mají díky ní příjmy a moc, jaké by v případě zhroucení politické korektnosti nikdy nedosáhli.
:: Martin Weiss


Združené šíky slovakofóbov všetkých možných zameraní a všetkých možných národností, rás i vierovyznaní, s inteligenčným kvocientom stredovekého baranidla, sústavne búšia do podstaty slovenskej štátnosti a sústavne zapárajú do všetkého, čo v slovenskej histórii nezapadá do ich marxisticko-leninských šablón maďarónsko-čechúnskej "historiografie".
:: Július Handžárik


„... neexistuje nezávislá tlač. Ani jeden z nás publicistov sa neopováži napísať svoj úprimný a pravdivý názor. A keď ho napíšete, viete, že sa to neobjaví v tlači. Ak by som ja napísal svoj úprimný a pravdivý názor do novín, bol by som na ulici. Úlohou novinárov je zničiť pravdu, dokonale klamať, prekrucovať, plaziť sa pred vládou a predať štát a jeho rasu za svoj denný chlieb. My sme nástroje a otroci bohatých ľudí za oponou. Naše talenty, naše schopnosti a naše životy vlastnia iní ľudia! My sme len intelektuálne podrobujúce sa ľudské tvory bez hodnoty.“
:: bývalý šéfredaktor New York Times


Jeden z vrcholných predstaviteľov židovskej Frankfurtskej školy už dávnejšie vyhlásil na adresu bielych ľudí a kresťanov : "Vás starých nepotrebujeme , vás už len pochováme . Ale ukradneme vám vaše deti , ponúkneme im zakázané ovocie a vychováme ich podľa našich zásad. " Ak sa dobre pozriete okolo, tak to sa už deje .
Sulik sľúbi drogy a teplošov a osprostená, "ukradnutá " mládež nadšene zaplní námestie pred prezidentským palácom .
:: Zaida, čitateľka ::propu


Vulgárnosť je prejavom slobody, prázdnota umením, virtuálne násilie je hrou, násilie zábavou.
:: Peter Pogády


Mediálny balón naplnený výbušnou zmesou tradičných hodnôt kresťanských konzervatívcov, sexuálnymi dezorientáciami politických spermií a konštantnými tendenciami etnických napätí môže kedykoľvek explodovať. Po vytriezvení z prvotných emócií bude cesta k pepitovej revolúcii väčšmi pripomínať opatrný pohyb po mínovom poli ako prechádzku po ružovej záhrade.
:: Pavol Janík


V ére nerovnosti, bohatstvo, ktoré by malo byť rozdelené medzi všetkých Američanov, tečie mohutným prúdom a nepretržite iba k bohatým. Počas uplynulých troch desaťročí politici zbožňujúci trh a ich donátori spoločne vymysleli spôsob najkolosálnejšej redistribúcie bohatstva v modernej histórii ľudstva. Redistribúäciu smerom zdola hore, od pracujúceho obyvateľstva k maličkej, globálnej elite.
:: Jozef Hlušek


„Ja kritizujem tých, ktorí Grékom vnútili vstup do eurozóny, aby prijali menu s iným kurzom, inými úrokovými sadzbami, než zodpovedá Grécku."
:: Václav Klaus


"Sloboda totiž nemôže prekročiť hranice sebazáchovy. Slobodný čin, nič nerešpektujúci, je činom samovražedným a sloboda popierajúca vlastné bytie je zvrátenosťou."
:: Jozef Tóth


„Celé veky, a teraz viac ako inokedy, svetu vládnu v prvom rade tajné spoločnosti“.
:: Teodor Rooswelt, prezident USA


Zvrhlost, která po staletí byla považováná za odchylku od normálu, se ukazuje jako správná, ukazuje se jako normální, téměř je prohlášena za znamení svobody a hlavní způsob vyjádření sám sebe.
:: Maxim Ševčenko vo svojom článku


„Viac ako 80% pedofilov sú homosexuáli. Viac ako 90% katolíckych kňazov odsúdených za sexuálne zneužívanie  mladistvých a pedofíliu sú homosexuáli.“
:: z analýzy  Philipa Jenkinsna


Nútiť Američanov prijať bezprávie, cudzie kultúry a životný štýl neschopný súžitia len pre „inakosť“ je šialenstvom.
:: Frosty Woolridge vo svojom článku


Je tiež známe, že komunistická vláda a politická polícia viac ako z 90 % pozostávala z predstaviteľov národnostných menšín.
:: Oleg Morozov


S tou istou radosťou, s akou sa niektorí usilujú odstrániť symboly cirkvi z verejných priestranstiev, sa iní chystajú  zdevastovať jej obraz.
:: José Luis Restan v článku


Koľkí z nás netrpezlivo čakajú
na odpoveď, hoci nikdy
nenašli odvahu položiť otázku?
:: čp


Zahraničná politika USA viedla k teroristickým útokom na USA v roku 2001 a k následnému rozmachu terorizmu po celom svete. Namiesto toho, aby sa civilizovaný svet spojil v boji proti teroristom, vinou Spojených štátov sa opäť rozdeľuje.
:: Martin Petranka


Kozmopolitizmus praktizuje už dlhší čas určitá hŕstka intelektuálov. Na Slovensku je prítomný už nejeden rôčik v tej najhoršej podobe. Je naozaj spojený s obludnou vnútornou ľahostajnosťou jeho protagonistov či vykonávačov voči všetkému čo je národné, čo je slovenské. Iba voči vlastným vreckám a pozíciám nie sú ľahostajní.
:: Ján Švantner


- Koho si naposledy volil?
- OKS.
- Tak to si bol ty?

:: čp


V bežnej tlači takmer ani nenájdete stanovisko skutočného odborníka, akoby takí ani nejestvovali. Akoby sme nemali takmer v každom krajskom meste univerzitu. Noviny a televízie sú plné veľkohubého kriku mladíkov a slečien, ktorí síce nenosia modré košele ako zväzáci v päťdesiatych rokoch, no náramne sa na nich spôsobom uvažovania, jeho schematizmom a jednostrannosťou ponášajú.
:: Teodor Križka, šéfredaktor


"Veci, ktoré nás zničia: politika bez princípu, potešenia bez svedomia, bohatstvo bez práce, poznanie bez charakteru, podnikanie bez morálky, veda bez ľudskosti a zbožná úcta bez ochoty obetovať sa."  
::Mahatma Mohandas K. Gandhí


"Národné volené orgány sú výsledkom iluzórneho zápasu v demokratickej aréne. Tak, ako si komunisti nevedeli predstaviť existenciu vlastnej moci v pluralitnej parlamentnej demokracii, aj v súčasnej štruktúre moci priame formy demokracie neprichádzajú do úvahy."
::Peter Pogády


"Sloganem dneška stále více začíná být ´global governance´. Zítra to bude skutečností.“
:: Václav Klaus o svetovláde


Jsem přesvědčen, že obecná ideologie multikulturalismu je hluboce mylná. Je tragickým omylem současné západní civilizace, byla sem vnesena zvnějšku a všichni na ni doplácíme.
:: Václav Klaus


"Tvrdenia o sťahovaní celých nenomádskych národov či etnických celkov v uvedenom historickom období sú teda iba absurdnými a vecne ničím nedololoženými fikciami."
:: Július Handžárik vo svojom článku


"Mnoho cirkevných hierarchov, predovšetkým vo Vatikáne, kvôli kariére spolupracuje so slobodomurármi, alebo s nimi tvorí duchovnú jednotu."
:: z vyjadrenia exkomunikovaných kňazov


„Dříve, než pošleme peníze na konto nějaké organizace, která jich část přepošle do zahraničí, podívejme se, jak žijí naši sousedé, jak žijí lidé v našem domě, v naší vesnici, v našem městě.“
:: z novoročného prejavu prezidenta Václava Klausa


"Demokracia je vporiadku, pokiaľ robíte to, čo vám povieme. Nie je v poriadku, pokiaľ si zvolíte niekoho, kto sa nám nepáči."
:: Noam Chomsky


 

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|