:: www.prop.sk
:: ww.protiprudu.info

CITÁTY
 

Izrael robí všetko, aby zabránil mieru

04.08.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 
Izraelské ministerstvo turizmu zverejňuje stále nové mapy, ktoré označujú obsadené územia ako integrálnu súčasť Izraela. Toto isté ministerstvo rozširuje zoznamy archeologických a náboženských miest na obsadených palestínskych územiach a zahŕňa ich neustále ako časť Izraela.

Medzi nimi sú aj:

• historické múzeum „Gush Etzion“
• múzeum „K dobrému Samaritánovi“
• kostol sv.Hrobu v Jeruzaleme,
• tamojšia Damašská brána
• ďalšie archeologické, náboženské a turistické miesta v jeruzalemskom Starom meste

Mierový proces sa takto stáva degradovaným na „nekonečné podujatie“ – ako píše denník ‘Jerusalem Post’ z  27. júna. List ďalej píše, že jediné riešenie, ktoré by zabezpečilo reálne dlhú stabilitu v regióne, môže byť výmena území obývaných oblastí a právo na návrat pre utečencov.

Pravicovo radikálni ministri
Izraelské okupačné úrady zaslali list na palestínsku regionálnu správu v Ramallahu. V ňom sa oznamuje, že rozhlasový prenos volaní na modlitby do všetkých mešít sa prerušuje. Tento jednotný prenos volaní na modlitby vraj ruší bezdrôtovú komunikáciu okupačných síl.

Izraelský vice-predseda vlády Moshe Yalon sa stretol so skupinou osadníkov a vyhlásil:
„Nikdy nebudeme evakuovať sídliská! Nikdy nebudeme vyháňať židov! Zo žiadneho miesta v Izraeli, osídlenia neboli nikdy problémom pre mier!“

Ideológia židovskej krvi a zeme

Vládnuca strana Likud uskutočnila svoj zjazd strany vo Východnom Jeruzaleme – v sionistickom sídlisku na „Francúzskom vŕšku“.

Počas zjazdu strany vyhlásil minister bez kresla Beni Begin: „Budeme obraňovať svoje právo, sídliť v Judei a v Samárii a úspešne pokračovať vo veľkolepom rozvoji Sionizmu v Jeruzaleme !“
Niektoré rozhodnutia zo zjazdu strany boli:

• Anexia Západného brehu (Judea a Samária),
• okamžité skončenie každej diskusie o palestínskom štáte,
• všemožnú podporu pre mestskú správu Jeruzalema pri kolonizácii obsadeného Východného
Jeruzalema,
• povzbudenie židov, ďalej zaberať pôdu na Západnom brehu a túto využiť pre zriaďovaní
nových židovských obytných území.

„My, hovorcovia Likudu, Izrael Beiteinu, strany Shas, Zjednotenej židovskej Tóry a Národnej únie, ako aj  „Land Israel-Lobby“, sa postavíme po 26. septembri 2010 na odpor voči predĺženiu zmrazenej výstavby sídlisk! Koniec stopu výstavby predstavuje pre nás len minimálnu požiadavku v záujme Izraela.“

Kresťanské a islamské miesta sú pre nás bezvýznamné
Izraelské úrady nechávajú čoraz častejšie ničiť palestínske dedičstvo v Západnom Jeruzaleme, vrátane vykopávok na islamskom cintoríne v Mamillahu. Izraelský plán zmení krajinu v celom regióne.
Religióznej dôležitosti kresťanských a islamských miest sa neprikladá žiadna dôležitosť, ako aj skutočnosti, že pôda je stále vlastníctvom utečencov.

 

 


Israel tut alles, um den Frieden zu verhindern
http://www.kreuz.net/print-article.11555.html

 

© 2003 - 2006 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku| Optimalizované pre rozlíšenie 1024×768|