:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Tlač - júl 2010

 

Vedci označili zodpovedným za Tunguzský fenomén paleovulkán
MOSKVA, 30. jún (RIA Novosti). Na 102. výročie Tunguzskej udalosti argumentuje ruský fyzik Vladimír Natjaganov za to, že táto pustošivá explózia na Sibíri, nebola spôsobená nebeským telesom, ale vulkánom.
„Epicentrum Tunguzskej udalosti leží prakticky v centre paleovulkánu, ktorý bol objavený v polovici 70-tych rokov“, povedal v stredu pre RIA Novosti Natjaganov, ktorý pôsobí na katedre dynamiky plynov moskovskej Lomonosovovej univerzity.
Je možné, že po údere blesku explodovala koncentrácia vodíka a metánu z vulkánu. Matematickému modelu tohto scenára zodpovedajú pomerne presne aj obrysy plochy so spadnutými stromami. Doterajšie pokusy, tieto obrysy modelovať na základe iných hypotéz, neboli presvedčivé, hovorí Natjaganov. On a jeho kolegovia prišli na tento nový model pri jednom výskume, ktorého výsledky majú teraz byť publikované v „Správach Ruskej akadémie vied“.
Tunguzská udalosť sa uskutočnila 30. júna 1908. Väčšina vedcov vychádzala z toho, že explodovalo nebeské teleso vo výške 7.000 metrov nad neosídleným územím tajgy, na riekach Nižnaja Tunguzska a Podkamennaja Tunguzska. Sila explózie zodpovedala stovkám bômb z Hirošimy. Tlaková vlna obehla okolo celej zemegule a bola registrovaná mnohými seismickými stanicami. Stromy boli zvalené na ploche 2000 štvorcových kilometrov a nastal gigan-tický požiar.
Forscher macht Paläovulkan für Tunguska-Phänomen verantwortlich http://de.rian.ru/science/20100630/126930526.html

 

Al-Kaida chce s novým webovým žurnálom získať celosvetovo viacej priaznivcov
MOSKVA, 01. júl (RIA Novosti). Medzinárodná teroristická sieť Al-Kaida naštartovala propagandistický Online žurnál v anglickom jazyku, ktorý podľa názoru expertov má slúžiť k získavaniu prívržencov v USA a Európe. Hlási to vo štvrtok agentúra Associated Press.
Časopis „Inspire“ je vydávaný jemenskou bunkou tejto medzinárodnej teroristickej organizácie a v Jemene žijúcim občanom USA, Anwarom al-Awlakim.
Experti vidia v tejto online propagande Al-Kaidy dôkaz pre to, že táto organizácia, oslabená leteckými útokmi CIA sa pokúša v USA získať ľudí pre seba.
„Zjavným cieľom nového žurnálu je, oživiť džihád v USA a Veľkej Británii“, cituje agentúra bývalého dôstojníka CIA Bruce Riedela.
Podľa údajov organizácie SITE, ktorá sleduje Online aktivity údajných teroristov, sú len prvé tri, z celkovo 67 strán pilotného vydania „Inspire“ intaktné.
Jeden s príspevkov má titulok „Urob si sám bombu v kuchyni svojej matky“. V predslove k tomu sa hovorí: „Chceli by sme vyzvať našich čitateľov k spolupráci a povzbudiť ich k tomu, poslať nám príspevok, poprípade komentár, alebo nechať odporúčanie“.
Al-Qaida will mit neuem Webjournal weltweit mehr Anhänger gewinnen            http://de.rian.ru/society/20100701/126941296.html

 

Skoro žiadne žiadosti o občianstvo zo Slovenska
Doteraz predložené žiadosti o občianstvo "etnických Maďarov" budú urýchlene spracované a mali by byť vybavené do konca roku, ešte predtým, než nový zákon o dvojitom občianstve vstúpi do platnosti. Oznámila to zastupujúca štátna sekretárka pre národnostnú politiku, Zsuzsanna Repas. V súčasnosti musia štátne miesta rozhodnúť o žiadostiach o štátne občianstvo do 12 mesiacov, podľa nového zákona zostávajú preto potom už len 3 mesiace.
Veľmi zaujímavé sú čísla, ktoré štátna tajomníčka predložila: v súčasnosti sa spracováva 2.000 žiadostí, 80% od Maďarov zo zahraničia. Z toho zasa je 60% z Rumunska, 11% zo Srbska a 14% z Ukrajiny. Počet Slovákov je naproti tomu mizivo malý, nemalý poukaz na to, že možno vôbec nie tak veľa Slovákov potrebuje druhý pas, ako to nacionálne konzervatívni stále tvrdia a že pri tomto zákone, (ktorý prelial toľko zlej krvi so susedmi) sa predsa len môže jednať o fantómový zákon, ktorý  slúžil len účelu, vytvárať politickú náladu ...
Kaum Staatsbürgerschaftsanträge aus der Slowakei                                http://www.pesterlloyd.net/2010_25/25einbuergerung/25einbuergerung.html

 

Nastupujúca vláda predáva Slovákov a ich zem Židom
A popritom klame občanov o "dlhu", ktorý má vraj na svedomí predchádzajúca vláda. Kliknite na nadpis a budete prekvapení, že Slovensko je najmenej zadľžený štát. Po ňom je už len Luxemburg. Takže štyria Talibanci na čele s Ivetou Karafiátovou sa nás rozhodli predať za najnižšiu cenu práce. Budeme robiť za žobrácku mzdu v mene padajúceho kapitalizmu. Môžeme len dúfať, že po takej vláde sa neobjaví reinkarnovaný Adolf Hitler, ktorý sa v zadĺženom Nemecku smial bankárom do ksichtu a povedal im, že dostanú figu a nie ríšsku marku z dlhu Veľkonemeckej ríše.
http://mordechajkapusta.blogspot.com/

 

Kongres Jobbiku: prevzatie moci v Maďarsku do štyroch rokov
Pravicovoextremistická, maďarská strana Jobbik uskutočnila v sobotu svoj kongres, na ktorom sa nechal šéf strany Gábor Vona znovuzvoliť svojimi delegátmi. V zásadnom prejave hovoril Vona o tom, že Jobbik v posledných dvoch rokoch, "dal do pohybu stojaté vody maďarskej politiky". Ako dôkaz o tom vidí mimo iné, vladnou stranou Fideszom proklamovaný Pamätný deň Trianonu, 4. júna. Tento deň bol umožnený len zmenou na politickej scéne vyvolanej Jobbikom.
Šéf Jobbiku Gábor Vona založil aj “Maďarské gardy”, ktoré stoja na tradícii fašistických Šípových krížov zo 40-tych rokov.
Vona hodnotil stupeň organizácie strany ako veľmi dobrý, majú celokrajinskú sieť, vlastný týždenník, jeden TV-kanál a širokú sieť podporovateľov, ktorá je organizovaná a komunikuje predovšetkým cez internet. "Bez internetu", hovorí Vona, "by sme dnes tu neboli, minimálne nie tak silní." Jeho strana v posledných dvoch rokoch posilnila a vybudovala aj svoje medzinárodné kontakty. "My sme najsilnejšou nacionalistickou stranou Európy a tou s najväčším potenciálom pre budúcnosť“. Teraz plánujeme zriadenie "Kruhov priateľov", predovšetkým na územiach susedných štátov, osídlených etnickými Maďarmi.
Ako dôležitý ciel budúcnosti označil šéf Jobbiku "vstup do vlády najneskôr do štyroch rokov". Vo verejnom hlasovaní bol Gábor Vona skoro jednomyselne znovuzvolený za vodcu svojej strany.
Jobbik-Kongress: Machtübernahme in Ungarn binnen vier Jahren                  http://www.pesterlloyd.net/2010_25/25jobbikkongress/25jobbikkongress.html

 

Anna Ištvánová na slovenskom veľvyslanectve v Budapešti
Veľvyslanec SR Peter Weiss vyjadril ľútosť, že kompetentné orgány v Maďarsku neodmietli surové útoky proti jednej z najznámejších predstaviteliek slovenského menšinového života v MR, ako aj proti celej slovenskej menšine.
Dňa 25. júna 2010 veľvyslanec Slovenskej republiky v Maďarsku Peter Weiss prijal na Zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky v Budapešti riaditeľku Domu slovenskej kultúry v Békešskej Čabe, výkonnú predsedníčku Čabianskej organizácie Slovákov Annu Ištvánovú a generálneho konzula Slovenskej republiky v Békešskej Čabe Štefana Daňa.
Dôvodom stretnutia bolo vyjadriť solidaritu a morálnu podporu v súvislosti s nepodloženými a nehoráznymi mediálnymi útokmi proti Anne Ištvánovej a Čabianskej organizácii Slovákov zo strany predstaviteľov maďarských radikálnych extrémistických organizácií. Anna Ištvánová a zástupcovia Čabianskej organizácie Slovákov boli nezmyselne obvinení z toho, že dňa 4. júna 2010 chceli prekaziť a narušiť pokojnú pietnu demonštráciu Maďarov pred zámkom Trianon.
Informácie prezentované v médiách Miklósom Patrubányom sa nezakladali na pravde a vyvolali vlnu osočovania, osobných útokov a hanobenia dobrého mena Anny Ištvánovej. Veľvyslanec Slovenskej republiky v Budapešti vyjadril ľútosť, že sa v tejto záležitosti doposiaľ okrem čabianskych Slovákov nevyjadrili žiadne kompetentné orgány v Maďarsku a neodmietli surové útoky proti jednej z najznámejších predstaviteliek slovenského menšinového života v Maďarskej republike, ako aj proti celej slovenskej menšine.
http://www.luno.hu/content/view/10174/26/

 

Ruské systémy protileteckej obrany predčia americkú konkurenciu
MOSKVA, 25. júna (RIA Novosti). Celosvetový dopyt po systémoch protileteckej obrany v nasledujúcich rokoch narastie, odhaduje moskovský ústav CAVAT a pripisuje ruským projektom výhody oproti zahraničnej konkurencii.
V správe CAVAT-u, ktorá bola predložená v piatok RIA Novosti, sa hovorí, že konkurenčný boj sa uskutoční v dohľadnej dobe predovšetkým medzi Ruskom a USA. Len tieto krajiny sú momentálne v stave, vyrábať efektívne systémy protileteckej obrany s veľkým dosahom, ktoré sú vhodné aj pre účely protiraketovej obrany. Ide pritom o ruské S-300- a S-400-Raketen, ako aj o americkú modifikáciu Patriot- PAC-3 a US-projekt THAAD.
Ruské systémy S-300- a S-400- sú však silnejšie: „Ich prevahu voči US-konkurencii priznávajú aj západní experti. Z ich pohľadu dosiahli ruské systémy protileteckej obrany takú úroveň, ktorá ‚prežitie’ US-letectva v prípade vojny prakticky vylučuje“.
Na celosvetovom trhu protileteckej obrany sa dá nasledujúce 4 roky očakávať stabilný dopyt. Existujú preto dva dôvody. Po prvé, mnoho krajín stavilo doteraz predovšetkým na moderné viacúčelové stíhačky – teraz však sa dostáva do popredia moderná letecká a protiraketová obrana. To sa týka predovšetkým krajín Blízkeho Východu, Severnej Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky. Po druhé sa odvodzuje dopyt po protileteckých systémoch z vysokého nebezpečia konfliktov v niektorých regiónoch sveta. Predovšetkým sa situácia vyhrotila konfliktom so Severnou Kóreou a Iránom, hovorí sa v správe CAVAT.
Bericht: Russische Luftabwehrsysteme sind US-Konkurrenz überlegen    http://de.rian.ru/safety/20100625/126868359.html

 

Významný nárast antisemitských prípadov vo Viedni
Prezident Obce vyzýva obete, aby podali udanie.
Po izraelskom vojenskom nasadení proti tureckej lodi Flotily pre Gazu, pri ktorom bolo 31. mája zabitých 9 ľudí, sa dá konštatovať vo Viedni nárast antisemitských prípadov, varuje prezident Izraelitskej náboženskej obce (IKG), Ariel Muzicant. Táto nálada bola podporená predovšetkým veľkou anti-izraelskou demonštráciou 4. júna, na ktorej sa zúčastnilo viacej ako 100.000 osôb, ktorá sa dala väčšinovo pripísať tureckej komunite.

Od tej doby sú známe stále nové prípady antisemitských prechmatov: v blízkosti jednej židovskej školy nadávala rabínovi turecká mládež. Pritom došlo k slovnej výmene a nakoniec vybehlo niekoľko tureckých mužov z jedného lokálu a rabínovi hrozili. Viaceré osoby, ktoré boli rozpoznané ako židia podľa oblečenia, boli na ulici popľuvaní, bití, narazení, alebo im bolo nadávané. »Židovská sviňa« si musel vypočuť vo vnútornom meste Viedeň jeden rabín, taxikári sa zdráhali brať židovských pasažierov.
Muzikant sa vo štrvtok obrátil listom na všetkých členov židovskej obce. Ubezpečoval ich pomocou IKG a vyzval všetkých, ktorí sa stanú obeťami takýchto prechmatov aby sa hlásili na židovskej obci a podali udanie na políciu. »Nesmieme pripustiť, že by teraz antisemitizmus presiahol na tých 400.000 v Rakúsku žijúcich Turkov.«
Erheblicher Anstieg antisemitischer Vorfälle in Wien 
http://www.juedische-allgemeine.de/article/view/id/7722

 

Šéf BP prodal třetinu svých podílů týdny před katastrofou. Stejně jako Goldman Sachs
USA: Tony Hayward, nejvyšší ředitel BP, prodal třetinu podílů BP jen několik týdnů před katastrofou, což mu podle Daily Telegraph ušetřilo 423 tisíc liber. Prodej nebyl shledán podezřelým.
Mezi lednem a březnem tohoto roku prodala banka Goldman Sachs 4,9 milionu podílů BP,  58 %.(!!!) 
Zdroj: http://blog.eyeblast.tv/2010/06/bp-chief-sold-stocks-shortly...
http://www.zvedavec.org/vezkratce-4274.htm

 

Blíži sa najliberálnejšia vláda
Pius VI. vyjadril hlbokú pravdu keď o demokracii a masách ľudu, ktoré sú jej základňou prehlásil, že len máločo hodnotí v zhode s pravdou. Výsledky demokratického hlasovania v moderných podmienkach tak nikdy neprinesú nič dobré, tak hovorí prax.
Po práve skončených voľbách je najpravdepodobnejším výsledkom pseudopravicová vláda (v demokracii nič také ako pravica neexistuje) najrôznejších politických záujmov držaná len túžbou po moci. Obzvlášť zaujímavé je akým spôsobom je "nadržané" KDH na vládnutie s liberálmi so strany SaS, ktorí chystajú legalizovať zväzky sodomitov a mäkké drogy. Choré. V každom prípade za takejto konštelácie sa rovno možno rozlúčiť s akýmkoľvek hájením kresťanských záujmov.
Že budú vraždené nenarodené deti bolo zrejmé dávno predtým. Rovnako ako skutočnosť, že nás nečaká raj ako si myslia rôzni zástancovia novovznikajúcej koalície zapálený neskutočným gniostickým zápalom, ktorých "boj" proti boľševikovi Ficovi bol nekresťansky manicheistický. V pravde nás však čaká len ďalší očistec reálnej protikresťanskej politiky a ďalšia demoralizácia verejného priestoru. Ako hovorí Písmo: Keď vládnu bezbožní z ľudí sú trosky.
čp

 

Brankár Celtiku pyká za prežehnanie sa
Brankárovi katolíckeho klubu Celtic Glasgow Arturovi Borucovi udelila škótska polícia peňažnú pokutu za to, že sa 12. februára počas derby s mestským rivalom Glasgow Rangers prežehnal na ihrisku. Prečin 26-ročného gólmana poľskej futbalovej reprezentácie mu zapíšu aj do registra trestov.

Katolícka cirkev v Škótsku odsúdila verdikt strážcov poriadku. "Toto je alarmujúce počínanie, keďže prežehnanie sa je v celom svete symbolom viery," povedal jej hovorca Peter Kearney.
"Je smutné, že Škótsko je jednou z mála krajín na svete, kde bolo toto náboženské gesto vyhodnotené ako útok," dodal.
Fanúšikovia Rangers však rozsudok vítajú. "Jediné čo je na veci smutné, že Celtic voči tomu nepodnikol nič už vtedy. Chcel provokovať a pobúriť fanúšikov. Akoby už nálada na štadióne nebola aj bez tohto jeho gesta výbušná," povedal hovorca priaznivcov protestantského klubu Stephen Smith. TASR | 26. augusta 2006  18:41

 

Tento týždeň bude Rada Európy hlasovať o zákaze slova "matka".
 Návrh podala radikálna švajčiarska socialistka, ktorá považuje slovo "matka" za diskriminujúce pre ženy. Nová varianta znie: rodič 1 a rodič 2.
http://res.claritatis.cz/zpravy/evropa/socialistick-lenka-rady-evropy-poaduje-zkaz-slova-matka/3968
http://www.krestane.cz/zdroje.php/resclaritatis/31632/o-nas/

 

Vyše tisíc popredných funkcionárov EÚ má neúmerne vysoké príjmy  
Ukazuje sa, že 1023 eurokratov má oveľa vyšší príjem ako britský premiér David Cameron, ktorého ročný plat predstavuje 142 500.- libier šterlingov.  Tam patrí napríklad európsky prezident Herman Van Rompuy, európska ministerka zahraničia barónka Ashtonová, predseda Európskej komisie José Manuel Barroso, spolu so šiestimi viceprezidentami a 19 členmi tejto komisie.  Táto skupina 28 osôb, ktorých do funkcie nikto nezvolil, zarába o 57 000.- až 103 000.- libier šterlingov viac, než pán Cameron.  
Najlepšie platenými politikmi západného sveta sú pán Van Rompuy, pán Barroso a lady Ashtonová.  Medzi ďalších 995 európskych civilných zamestnancov, zarábajúcich 146 267.- až 179 703.- libier šterlingov, patrí aj 90 nevolených britských európskych úradníkov, ktorí zarábajú viac, než (britský) premiér.  Pán Cameron pritom pri nástupe do funkcie minulý mesiac znížil svoj vlastný plat o 7 500.- libier (zo 150 000.- na 142 500.-).  ...
Bruno Waterfield, Telegraph: "Over 1,000 EU officials earn more than David Cameron"  
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/eu/7841716/Over-1000-EU-officials-e...

 

SHO za Srbsko
Slovenske Hnutie Obrody sa tento rok zucastnuje tradicneho srbskeho pochodu za srbske Kosovo, na ktory sme boli pozvany nasimi priatelmi zo Srbskeho Narodneho Pokret 1839.Dna 24.Juna si vseci ucastnici navliekli na ruku hneduo-ciernu stuzku Sv.Georga -symbol vitaztva nad fasizmom a vydali sa smerom k pomyselnej kosovskej hranici /administrativnej zone/.Od rana sa v okoli zoskupovali armadne zlozky EULEX ,ktore nam chceli dokazat ze existuje neaka pomyselna hranica KOSOVA...Srbi tak ako i Slovaci tuto hranicu neuznavaju a preto sme nepristupili na ich hru aby nas donutili preukazat svoje doklady totoznosti a zabranu Eulexu sme jednoducho prebili bez okamihu zavahania a zastavenia...Tlacova agentura AFP pisala vo francuzkych ,nemeckych a albanskych mediach o prechode SHO a SNP1389ako o rebelii ktora sa udiala za bieleho dna a zaroven sa pyta ako to musi vyzerat v noci....MY IM ODPOVEDAME - KOSOVO JE SLOVANSKA ZEM ,KOSOVO JE SRBIA ,NEZAVISLOST KOSOVA NIKDY NEUZNAMEvideo z prechodu mozno vzhliadnut tu:http://www.youtube.com/watch?v=WZGjI8YxdhE

 

Zastavme `kvitnúci priemysel holokaustu`, vyzýva nemecký zákonodarca 
"Prestaňme kooperovať so štátom židovských gaunerov!", Nenapomáhajme kvitnúcemu priemyslu holokaustu!".  Tieto výroky neodzneli v teheránskom parlamente, ale v nemeckom meste Drážďany počas zasadnutia parlamentu štátu Sasko.  Predseda pravicovej strany NDP (Národná demokratická strana) Holger Apfel vo štvrtok vyvolal v parlamente búrku, keď predniesol prejav pod názvom "Žiadna kooperácia s gaunerskými krajinami - a koniec kooperácie medzi Saskom a Izraelom". 
Väčšina členov parlamentu vyzvala Apfela, aby názov zmenil, obávajúc sa, že to uškodí obrazu Saska - ale nadarmo.  Apfel vystúpil na pódium a
predniesol svoj  prejav, zatiaľčo iní členovia ho vypiskovali.  Dokonca i
keď mu už vypršal čas, odmietol z pódia odísť a pokračoval v odsudzovaní
"teroristického štátu Izrael".  Zastavil sa až keď mu predseda parlamentu vypol mikrofón a nariadil poriadkovej službe, aby ho vyviedli z haly.  Predseda potom vydal nariadenie, aby sa nemohol zúčastňovať zasadnutí až do decembra. 
Toto nie je prvý raz, čo Apfel vyjadril tvrdé stanovisko voči Izraelu a vyslovoval sa za prerušenie stykov s ním.  Na oficiálnej webstránke NPD tento bývalý neonacista uverejnil reakciu na nedávny incident s flotilou vraviac: "Dnešný útok, ktorý mal za následok najmenej desať obetí, demonštruje novú charakteristiku štátneho terorizmu, ktorý uplatňuje Izrael.  Od založenia tohto štátu v roku 1948 a vyhnania miliónov Palestíncov dejiny Izraela sprevádza krviprelievanie." 
Apfel ďalej vyzýva k prerušeniu politických stykov medzi Nemeckom a Izraelom a k vydaniu ekonomických sankcií voči nemu. 
Y Net News: "German legislator: Stop `thriving Holokaust Industry`" 
http://www.ynetnews.com/articles/0%2C7340%2CL-3907075%2C00.html 

 

Nástup Jobbiku v Budapešti: 70 zatknutých
V nedeľu sa zhromaždili v strede Budapešti členovia a sympatizanti, pred cca jedným rokom úradne zrušeného neofašistického združenia „Maďarskej gardy". Polícia narátala cca 1.000 účastníkov tohoto zhromaždenia a mnohých z nich podrobila prehliadke, 70 ľudí bolo zatknutých, mimo iného kvôli držaniu zbrane, noseniu symbolov zakázaných organizácií, odporu voči polícii, prípadne pre pokus o ublíženie na tele. S obvyklými výkrikmi odsudzovali neonacistickí funkcionári policajnú akciu a označili ju ako pokračovanie politiky posledných osem rokov. Na rečníckej tribúne sa objavili mimo iného poslanci parlamentu za stranu Jobbik, Sándor Pörzse,  kalvínsky pastor Lóránt Hegedüs. Šéf Jobbiku Gábor Vona, ktorý prednedávnom vyhlásil, že jeho strana najneskôr do štyroch rokov preberie moc v Maďarsku, kritizoval novú vládu, že nie tak ako sľubovala, nepohnala zodpovedných za mizériu v krajine k zodpovednosti.
Jobbik-Aufmarsch in Budapest: 70 Verhaftungen   http://www.pesterlloyd.net/2010_27/27jobbikaufmarsch/27jobbikaufmarsch.html

 

Maďarský rozpočtový deficit prekračuje už ročný plán
Maďarský rozpočtový deficit prekročil už v júni cieľový stav pre celý rok. Deficit štátneho rozpočtu na báze Cash-flow, bez rozpočtov obcí, predstavoval v júni 297,4 miliárd Forintov (cca. 1,05 miliardy EUR) a zosumarizoval sa v prvých šiestich mesiacoch roka už na 1.033 miliárd Forintov (3,6 miliárd EUR), alebo 118 % zákonnej predlohy rozpočtu. Prednedávnom odvolaná Bajnaiova vláda si pre rok 2010 predsavzala maximálny deficit 870,3 miliárd Forintov, alebo 3,8%  HDP, záväzok, ktorý už v deň prijatia všetci experti, predovšetkým z vtedajšej opozície Fidesz, ktorá dnes tvorí vládu, bol kritizovaný ako nedosiahnuteľný. Deficit vo výške 4%-4,5%, ktorý mohla akceptovať bez kritiky EÚ a MMF, bol podľa expertov dosiahnuteľný, ak by Fidesz pokračoval v úsporných opatreniach predchádzajúcej vlády.
Ungarisches Haushaltsdefizit überschreitet schon Jahresplanung            http://www.pesterlloyd.net/2010_27/27defizit/27defizit.html

 

Vo Francúzsku  McDonald, na Slovensku T Mobile
Nová reklama McDonalda ve Francii, jež je součástí jejich "přijď, jaký jsi" kampaně, představuje homosexuálního mladíka, který sladce hovoří ke svému mužskému milenci, dokud není nucen skrýt své emoce před necitlivým otcem. V reklamě teenager sedící v restauraci McDonald přijme telefonický hovor od svého milence, zatímco jeho otec objednává jídlo. Řekne svému milenci, že na něho myslí a postrádá ho, ale pak zavěsí, protože jeho otec přichází.
Nejde o první homosexuální aktivismus McDonalda. V roce 2008 zaplatil 20 tisíc dolarů, aby se stal oficiálním spojencem a partnerem Národní gay a lesbické obchodní komory. V témže roce byl také mezi sponzory homosexuálního pochodu a jeho vicepresident Richard Ellis byl jedním z ředitelů oné obchodní komory. Ten ji však opustil po bojkotu ze strany Americké rodinné asociace.
http://www.prolife.cz/?a=71&id=892
Súvisiace:
Spoločnosť T-Mobile propaguje homosexuálov
Elton John vlastnil pedofilné porno?
http://www.aktuality.sk/clanok/82847/elton-john-vlastnil-pedofilne-porno/

 

Rusko posilňuje Čiernomorskú flotilu  
Ria Novosti cituje veliteľa ruského námorníctva admirála Vladimíra Vysockého, že ruská Čiernomorská flotila dostane 15 nových bojových lodí (frigaty Projekt 22350) a dieselové ponorky (Projekt 677 Lada).  Okrem toho preradia do Čiernomorskej flotily dve plavidlá z Baltickej, aby mohli pomáhať v boji proti pirátom.   Čiermomorská flotila teraz pozostáva z 50-tich plavidiel, vrátane raketového krížnika Moskva, dvoch neoperatívnych ponoriek, dvoch veľkých protiponorkových bojových plavidiel, troch korvet a dvoch raketových, veliteľských, prieskumných a záchranných lodí.  Zmluva medzi Ruskom a Ukrajinou umožňuje v ukrajinských vodách prítomnosť do 388 plavidiel, vrátane 14-tich dieselových ponoriek.  ...  
Pravda: "Russia To Strenghten Black See Fleet with 15 New Combat Ships and Subs"  
http://english.pravda.ru/russia/politics/113978-russia_navy-0  

 

Vyše 40 % Nórov hodlá bojkotovať izraelské výrobky  
Prieskum verejnej mienky, uskutočnený v Nórsku organizáciou "InFact institute" dva dni po smrteľnom prepade flotily izraelským námorníctvom ukazuje, že 9,5 % respondentov už bojkotuje izraelské výrobky a ďalších 33,5 % to hodlá robiť.  A predsedkyňa nórskej Socialistickej ľavicovej strany Kristin Halvorsenová vyzýva medzinárodnú komunitu, aby prestala obchodovať s Izraelom, pokiaľ ide o zbrane, čo zodpovedá aj oficiálnej nórskej politike.  
Nórsko si po útoku predvolalo izraelského veľvyslanca v Oslo, odsudzujúc prepad ako"nepriojateľný" a vyzývajúc k okamžitému, nezávislému, medzinárodnému vyšetrovaniu".  Medzi 682 pasažiermi zo 42 krajín, ktorí boli na šiestich lodiach, donútených plávať do izraelského prístavu, boli aj traja Nóri.  ...
AFP, Y Net News: "40 % Norwegians: Ban Israeli products"  
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3898052,00.html  

 

Eli Wiesel vyvíja úsilie o oslobodenie Michaila Chodorkovského  
Elie Wiesel začína s globálnou kampaňou za oslobodenie bývalého ruského ropného magnáta Michaila Chodorkovského, odsúdeného za spreneveru.  V predvečer návštevy ruského prezidenta Dmitrija Medvedeva v Spojených štátoch usporiadal obed pre niekoľkých prominentných Američanov, aby mohli diskutovať o vyvíjaní nátlaku na ruské vedenie prepustiť Chodorkovského, ktorého Wiesel označil za politického väzňa.  Ale Obama a Medvedev o prípade Chodorkovského údajne nediskutovali. 
Chodorskévský si momentálne odsluhuje osem rokov väzenia vo väzenskej kolónii za podvod a vyhýbaniu sa plateniu daní.  Teraz mu hrozí ďalších 22 rokov väzenia za krádež a spreneveru, ak sa na súde dokáže, že odcudzil 9,6 miliárd dolárov z celkového zisku spoločnosti Jukos v rokoch 1999 až 2003 v hodnote 15,8 miliárd dolárov a navyše aj 350 miliónov ton ropy.  ...  
JTA: "Wiesel working to free former Yukos exec"  
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=12975

 

Ficov prejav pri odhaľovaní sochy Sv. Cyrila a Metoda v Komárne rušili maďarskí extrémisti
KOMÁRNO 4. júla (SITA) -  Za potlesku aj nesúhlasných výkrikov v nedeľu v Komárne odhalili súsošie Sv. Cyrila a Metoda. Za stuhu spoločne potiahli premiér Robert Fico, predseda Nitrianskeho VÚC Milan Belica a predseda Matice Slovenskej Jozef Markuš.
Každé spomenutie Ficovho mena a celý jeho prejav sprevádzali výkriky "fúj" a siréna z megafónu. Svoj nesúhlas takto prejavovali približne dvadsiati účastníci protestného zhromaždenia, ktorí po jeho skončení ostali na Kossuthovom námestí. Odhalenie súsošia sa však zaobišlo bez incidentov.
Dosluhujúci premiér Robert Fico vyzdvihol význam solúnskych bratov a zdôraznil, že umiestnenie súsošia na kruhovom objazde, kde sa stretávajú cesty na Bratislavu, Budapešť a Nové Zámky je symbolické. "Je to symbol 21. storočia, symbol spolupatričnosti spojenej Európy," vyhlásil predseda vlády.
Fico vo svojom prejave povedal, že socha je novou dominantou a mestotvorným prvkom Komárna. Súsošie pritom už niekoľko rokov stálo na priečelí Matice slovenskej, odkiaľ ho na nové miesto preniesli v piatok večer.
Fico zdôraznil, že Slováci na území Komárna privítali sochu Sv. Štefana, uhorského panovníka. Zároveň však pripomenul, že Sv. Cyril a Metod prišli na územie dnešného Slovenska jeden a pol storočia pred vládou Sv. Štefana. O ich význame vo svojom prejave hovoril aj Jozef Markuš, ktorý putujúcich bratov prirovnal k Sv. Pavlovi a označil ich za "súputníkov Ježiša".
Kruhový objazd polícia uzavrela najskôr čiastočne a pred začiatkom odhaľovania úplne. Dozerala aj na protestné zhromaždenie, ktoré pôvodne zorganizoval aktivista János Bósza. Po skončení protestu jeho účastníci, už bez Bószu, prešli k divákom a nahlas prejavovali nesúhlas s premiérom Ficom.
Mávali pritom maďarskou vlajkou a niesli transparenty vyzývajúce k autonómii a s heslom "Vítame slovenských turistov v našom meste, v Komárne".
http://www.extraplus.sk/content/page/spravy/65/ficov-prejav-pri-odhalovani-sochy-sv-cyrila-a-metoda-v-komarne-rusili-madarski-extremisti

 

Obete povodní v Maďarsku demonštrovali proti lokálnym politikom
Okolo 150 obetí ťažkých povodní v posledných týždňoch na severozápade Maďarska tiahlo v stredu, protestujúc, pred radnicu vo Felsözsolca. Väčšina z nich stratila v záplavách svoje domy, a teraz sa sťažujú na zlú, alebo vôbec chýbajúcu pomoc komunálnych úradov. Žiadajú pomoc pri hľadaní nového ubytovania a pridelenie, zo všetkých  častí krajiny prúdiacich darov. Demonštranti chceli práve zaútočiť na radnicu, keď sa dozvedeli, že starosta je mimo mesto a aj tak nebolo nikoho, s kým by mohli hovoriť. Bezpečnostná služba musela situáciu upokojovať.
V júni bolo vo Felsözsolca cca 1.800 z 2.200 budov zaplavených a poškodených, 180 bolo kompletne odplavených, alebo sa zrútili. Podľa vládnych informácií dostala obec následne 1,7 miliardy Forintov (cca. 6 mil.EUR) ako okamžitú pomoc, komunálna správa chce teraz „až do konca týždňa“, prijať rozhodnutie, ako sa prostriedky použijú. Pre podráždenie poslúžilo aj to, že maďarská vláda rozdeľovala s veľkou medializáciou povodňovú pomoc v Rumunsku pre tamojších etnických Maďarov namiesto toho, aby sa starala o obete vo vnútri vlastnej krajiny. 
Opfer des Hochwassers in Ungarn demonstrieren gegen Lokalpolitiker http://www.pesterlloyd.net/2010_27/27flutopfer/27flutopfer.html

 

USA cvičí íránskou opoziční Organizaci lidových mudžáhidů
Americká armáda v Iráku cvičí 150 příslušníků teroristické organizace na své základně v této válce zničené zemi, sdělily dobře informované zdroje.
Tyto zdroje pod podmínkou zachování anonymity sdělily Press TV, že vybraná skupina teroristů, všichni dlouhodobí členové Organizace lidových mudžáhidů (MKO) byla přemístěna z tábora Ašraf blízko Bagdádu, kde má MKO svou základnu, do základny koaličních sil v Tádží poblíž hlavního města provincie Anbár Ramádí.
Zdroje dodaly, že USA plánují vysílat vycvičené členy MKO jako tajné agenty do Íránu, aby zde prováděli teroristické útoky.
Organizace lidových mudžáhidů (persky Sazmáne modžáhedíne chalqe Írán, anglicky People's Mojahedin Organization of Iran, PMOI, nebo Mojahedin-e-Khalq Organization, MKO) je íránská exilová socialistická strana požadující nahrazení teokratického režimu sekulární demokracií. V Íránu, USA a Kanadě je označena za „teroristickou organizaci“. Byla též v EU do r. 2006, kdy ji Evropský soudní dvůr z tohoto označení vyňal. MKO tvrdí, že má v Iráku 30 – 50 tisíc ozbrojenců, pravdou bude spíše 15 – 20 tisíc. Podle posledního odhadu je jich jen něco přes 3 500.
Ideologie MKO je amalgamem islámu a marxismu. Byla založena 1965 studenty teheránské univerzity jako opozice proti šáhovu režimu, z níž pak plynule přešla do opozice proti Chomejního režimu. Jeho represe ji donutily přenést svůj hlavní štáb do Iráku, kde byla podporována Saddámovým režimem a účastnila se i iráckého útoku proti své vlasti. Je též obviňována, že pomáhala Saddámovi při represích proti Kurdům a šíitům. V jejím čele nyní stojí Marjam Radžáwíová.
Více viz http://en.wikipedia.org/wiki/People%27s_Mojahedin_Organization_of_Iran
http://www.zvedavec.org/komentare/2010/07/3833-usa-cvici-iranskou-opozicni-organizaci-lidovych-mudzahidu.htm

 

Rusko má obavy z diskriminácie rusky hovoriacich obyvateľov Lotyšska
MOSKVA, 15. júla (RIA Novosti). V Lotyšsku prijatý zákon „O elektronických masových médiách“ je podľa úradného hovorcu ruského ministerstva zahraničia, Andreja Nesterenka, zameraný na to, obmedziť používanie ruskej reči v krajine.
„Tento krok je očividné vysvedčenia o diskriminácii práv a záujmov rusky hovoriaceho obyvateľstva Lotyšska, predovšetkým prevažne v obciach, obývaných rusky hovoriacimi. Treba s poľutovaním konštatovať, že lotyšské úrady ďalej sledujú svoj kurz na potláčanie používania ruštiny vo verejnej sfére, ktorá je pre jednu tretinu obyvateľstva krajiny materčinou“, píše Nesterenko v komentári zverejnenom vo štvrtok, na webovej stránke ruského ministerstva zahraničia.
Lotyšský parlament v pondelok, na mimoriadnom zasadnutí, prijal návrh zákona „O elektronických masových médiách“, ktorý výrazne obmedzuje právo televíznych a rozhlasových kanálov na vysielania v neštátnom jazyku.
Parlament predtým vykonal na menovanom zákone zmenu, podľa ktorej centrálne televízne a rozhlasové vysielače musia najmenej 65 % vysielacieho času zaplniť príspevkami v lotyščine.  Prezident Lotyšska Valdis Zatlers návrh zákona odmietol a poslal ho späť do Parlamentu s požiadavkou, rovnaké obmedzenia zaviesť aj pre regionálne televízne stanice.
Ako sa vyjadril ruský hovorca ministerstva zahraničia  po odmietnutí prvého znenia zmeny zákona lotyšským prezidentom, Riga uskutočňuje aj naďalej politiku, ktorá je zameraná na diskrimináciu rusky hovoriaceho obyvatelstva a slobody vyjadrovania celkom.
Russland über Diskriminierung russischsprachiger Einwohner von Lettland besorgt  http://de.rian.ru/postsowjetischen/20100715/127122084.html

 

Hlavne sa tváriť nekompromisne

VIZÁR

. . .  a mám na to aj posvätenie od rodinného priateľa „Krstitela“ . . . . .

 

Ruskí stavitelia lodí ponúkajú alternatívu k Mistrálu
MOSKVA, 15. júla (RIA Novosti). Ruský holding na stavbu lodí USBC vyzval ministerstvo obrany, aby sa zrieklo oznámeného nákupu francúzskeho nosiča helikoptér triedy Mistral a ponúklo mu alternatívu.
USBC vyhlásilo vo štvrtok, že navrhuje, získať juhokórejskú licenciu pre lode triedy Dokdo. Tieto lode sú o jednu štvrtinu lacnejšie a technicky na vyššej úrovni, ako Mistral. Pretože USBC má s juhokórejským výrobcom DSME Joint Venture, bude možné po získaní licencie postaviť vrtuľníkový nosič v ruských dokoch.
„Rátame s tým, že ruské ministerstvo obrany túto alternatívu zohľadní a vypíše otvorený tender“, zdôraznil ruský holding pre stavbu lodí.
Russische Schiffsbauer bieten Alternative zu Mistral an                       http://de.rian.ru/business/20100715/127123221.html

 

Bývalý Clintonov poradca hovorí, že Obamu môže zachrániť len veľký teroristický útok na pôde USA  
Bývalý poradca prezidenta Clintona Shapiro je toho názoru, že čoraz zúfalejšiu snahu Baracka Obamu udržať sa pri moci, keďže jeho preferencie stále klesajú, môže vyriešiť len teroristický útok typu Oklahoma City alebo 9/11 - čo len potvrdzuje skutočnosť, že takéto udalosti slúžia vždy vrchnosti.  
Robert Shapiro v nenápadnom článku vo Financial Times vyjadruje poľutovanie nad Obamovou "stratou dôveryhodnosti" a možnosťou, že republikáni môžu získať prevahu nielen v Bielom dome, ale aj v senáte a jasne hovorí, že Obama sa spolieha na"októbrové prekvapenie"  vo forme teroristického útoku, aby zachránil svoje prezidentstvo.  
"Pravdou je, že Američania neveria vo vodcovstvo prezidenta Obamu", píše Shapiro dodávajúc, že "odteraz do novembra musí nájsť nejaký spôsob ako demonštrovať, že je vodcom, ktorému možno  dôverovať a okrem udalostí 9/11 alebo bombového útoku v Oklahoma City si neviem predstaviť nič, čím by toto bolo možné dosiahnuť".  
A Shapirovo varovanie nemožno brať na ľahkú váhu.  Ide o popredného globalistu, ktorý sa v poslednom desaťročí zúčastnil mnohých stretnutí skupiny Bilderberg.  A ten teraz jasne komunikuje, že je potrebný teroristický útok, aby mal Obama príležitosť zjednotiť krajinu okolo svojej agendy, v mene boja proti teroristom, ako to urobil Bush po útokoch 9/11, kedy sa jeho preferencie zodvihli z 50 % na vyše 80 %.  
Berúc do úvahy fakt, že teroristický útok na americkej pôde poslúži len ako
záchranny prostriedok pre upadajúce Obamovo prezidentstvo a nijako neprospeje cieľom tzv. "pravicových extrémistov", na ktorých útok zvaľujú, koho by sme mali podozrievať ako ideového autora takýchto teroristických činov?  Istotne nie Rahma Emanuela, Obamovho hlavného bábkovodiča, syna izraelského teroristu, ktorý pomáhal pri bombových útokoch na hotely a trhoviská a človeka, ktorý kedysi povedal, že"nikdy nesmiete prepásť príležitosť využiť nejakú vážnu krízu... kedy môžete uskutočniť veci, aké ste si prv nemohli dovoliť urobiť."  
Niet pochýb, že v prípade teroristického útoku na území Spojených štátov prví,
ktorých budeme podozrievať, sú tí jednotlivci, ktorých Obama zastupuje na verejnosti - globalisti, ktorí sa teraz zúfalo snažia neutralizovať čoraz úspešnejšie hnutia, vynárajúce sa na americkom vidieku, nesúce sa na vlne odporu voči veľkej vláde ako na prostriedku získať politickú moc.  
(krátené)  
Paul Joseph Watson, Propaganda Matrix: "Top Clinton Official: Only A Terror Attack Can Save Obama"  
http://www.propagandamatrix.com/articles/july2010/071410_save_obama.htm  

 

Pedofil Polanski nebude vydaný do USA
Švajčiarska vláda oznámila, že  režisér Polanski nebude vydaný do USA, kde má čeliť obvineniam z pedofílie.
Roman Polanski po znásilnení dieťaťa ušiel tesne pred súdom do Francúzska, odkiaľ pochádza. Odvtedy je na úteku.
V r. 2009 bol zatknutý vo Švajčiarsku, kde bol v domácom väzení. Rozhodnutie znamená, že odnes je slobodným mužom.
Pôvodné obvinenie obsahovalo okrem zásilnenia neplnoletej aj drogy, sodomiu a zneužitie.

Polanski si 32 rokov robí z právneho systému dobrý deň, keďže sa mu darilo vyhýbať zatknutiu za tak závažný zločin ako znásilnenie dieťaťa.
Roman
Podľa:
http://www.radaronline.com/exclusives/2010/07/breaking-news-roman-polanski-will-not-be-extradited-back-us

 

Ruského (?)  historika umenia odsúdili za podnecovanie nenávisti
MOSKVA. Ruského historika umenia Andreja Jerofejeva a ďalšieho obžalovaného Jurija Samodurova uznal dnes súd v Moskve vinnými z trestného činu podnecovania k náboženskej nenávisti. Obaja pripravili v roku 2007 v Múzeu Andreja Sacharova v Moskve výstavu pod názvom Zakázané umenie, ktorá sa sústredila na náboženské a politické tabu témy v svete ruského umenia. Nimi vybrané diela podľa názoru žaloby najhrubším spôsobom urazili city pravoslávnych veriacich.
Prokurátor Alexander Nikiforov žiadal v procese s obžalovanými trest troch rokov v trestnom tábore. Sudkyňa sa však dnes, keď sa očakával verdikt súdu, k výške trestu predbežne nevyjadrila. Podľa znalcov pomerov ho možno očakávať do niekoľkých dní. Proti odsúdeniu obžalovaných v procese, ktorý je bezprecedentným v novodobej histórii Ruskej federácie,
protestovali zamestnanci múzeí, ako aj umelci. Ostrej kritike podrobila postup ruskej justície v tejto súvislosti medzinárodná organizácia na ochranu ľudských práv Amnesty International.

V Rusku odsúdili kurátorov za Ježiša s Mickeyho hlavou
MOSKVA, BRATISLAVA. Moderné umenie verzus tradičné kresťanské hodnoty. Tento spor riešil ruský súd a postavil sa na stranu tradície.
Kurátori výstavy Zakázané umenie Andrej Jerofejev a Jurij Samodurov musia zaplatiť pokutu za to, že v Sacharovovom múzeu v Moskve vystavovali kontroverzné obrazy, poväčšine Ježiša Krista. Nešlo však o klasické zobrazenia. Na jednom mal Ježiš hlavu Mickeyho Mousea, na ďalšom mu namiesto hlavy dali medailu Leninovho rádu. Na výstave sa objavila aj karikatúra reklamy na kokakolu so slovami „Toto je moja krv“.
Trinásť ruských umelcov už adresovalo list prezidentovi Dmitrijovi Medvedevovi, v ktorom ho vyzývajú na zastavenie stíhania. Odsúdenie bude „rozsudkom pre celé ruské moderné umenie“, píšu podľa BBC. Hovorí sa, že ide o podobnú cenzúru ako v sovietskej ére, no nekritizovateľnú stranu nahradila vplyvná cirkev.
Žalobu na kurátorov výstavy podal Ľudový výbor, ktorý združuje pravoslávnych kresťanov. Na rozdiel od umelcov ich verdikt potešil. „Ak sa chcete vyjadriť, robte to doma a pozvite si niekoľko blízkych priateľov.  No keď sa výstava objaví na verejnom mieste, nejde už o umenie, ale o provokáciu,“ povedal pre AFP Oleg Kassin z výboru.

 

Radičovej bude radiť J. K. Balázs, známy z pedofilného škandálu
BRATISLAVA 13. júla (SITA/Extra plus) - Mužom číslo jeden na Úrade vlády bude františkánsky kňaz Ján Krstiteľ Balázs. Premiérka Iveta Radičová si ho vybrala za šéfa zboru svojich poradcov.
Balázs s nikým vo františkánskom ráde zmenu pôsobiska nekonzultoval. „S nikým túto vec u nás nekonzultoval. Je to jeho súkromné rozhodnutie," povedal pre agentúru SITA bývalý provinciál františkánov Juraj Andrej Mihály.

Balázs bol ako ostatní rehoľní kňazi zamestnancom bratislavského arcibiskupského úradu. Podľa informácií agentúry SITA sa mu zamestnanecký pomer na žiadosť františkánov končí 15. júla.
Ján Krstiteľ Balázs bol donedávna predstaveným františkánskeho kláštora v Bratislave. Dnes je radovým členom rádu a kňazom. Z funkcie odišiel po uplynutí trojročného funkčného obdobia. K svojmu ďalšiemu pôsobeniu v cirkvi sa v súčasnosti nechce vyjadrovať. „Vyjadrím sa v najbližších dňoch," povedal. V minulosti sa jeho meno spomínalo v súvislosti s pedofilným škandálom v bratislavskom františkánskom kláštore.
Podľa Nového času je možné, že vzťah medzi Radičovou a Balázsom ide nad pracovné záležitosti. Balázs sa opakovane negatívne vyjadroval na adresu katolíckej cirkvi, voličov súčasnej opozície nazýval fašistami...
prop.sk
http://www.extraplus.sk/content/page/spravy/67/radicovej-bude-radit-j-k-balazs-znamy-z-pedofilneho-skandalu
http://medialne.etrend.sk/tlac-spravy/vztahy-s-mediami-na-urade-vlady-budu-mat-na-starosti-balazs-bato-aj-lesna.html
http://www.sme.sk/c/5462203/radicovej-poradcom-bude-sefovat-j-k-balazs.html

Historik upozorňuje na možnosť náhleho kolapsu amerického impéria  
Harvardský profesor a veľmi činný autor Niall Ferguson otvoril tohtoročný aspenský festival ideí mrazivým varovaním o čoraz pravdepodobnejšom výhľade, že americklé"impérium" sa náhle zrúti vďaka tomu, že krajina je neúmerne zadĺžená.  "Nazdávam sa, že tento problém bude už čoskoro živý.  V tom zmysle, že k tomu dôjde v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.  Pretože fiškálne a inak je to už veľmi blízko chaosu.  A už sme videli v Grécku, čo sa stane, keď sa z trhu s bondami vytratí dôvera vo fiškálnu politiku."  
Ferguson povedal, že impériá - ako bývalý Sovietsky zväz alebo Rímska ríša - sa môžu zrútiť pomerne rýchlo a jazýčkom na váhe je často to, že náklady na splácanie dlhu impéria sú väčšie, než náklady na jeho obranný rozpočet.  "Myslím, že to sa zatiaľ v dejinách Spojených štátov nestalo.  Ale to sa stane skutočnosťou v nasledujúcich piatich rokoch."  Podľa neho je krajina nadmerne zadĺžená vďaka kombinácii recesie, v dôsledku ktorej sa po poskytoval federálny stimulus a finančné záchranné balíky a dvoch vojen, Bushovej úľavy na daniach a zvýšených nákladov na sociálne programy. 
Ekonomický dlh môže viesť k náhlej strate vojenskej sily a rešpektu v globálnom
meradle, hovorí Ferguson.  "Bojom proti súkromným dlhom prostredníctvom zvyšovania verejného dlhu nutne redukujeme zdroje, ktoré môže mať k dispozícii národná bezpečnosť v nasledujúcich rokoch.  Pretože ako dlh
 narastá, tak rastú aj úrokové splátky, hoci úroky aj zostávajú nízke.  A podľa
súčasných výhľadov bude federálny dlh v nasledujúcich pár rokoch pohlcovať už okolo 20 % - t.j. pätinu - všetkých daní, čo platíte." ...  
Brent Gardner-Smith, Aspen Daily: "Historian warns of sudden collapse of American `empire`"  
http://www.aspendailynews.com/

 

Novou šéfkou tlačového odboru na úrade vlády sa stala Ľuba Lesná

OPRAVA: Lesná sa šéfkou TO nestala

 

Veľké americké banky prali peniaze z pašovania drog  
Wells Fargo, Bank of America, Citigroup, American Express a Western Union celé roky profitovali z prania peňazí, získaných pašovaním drog a potom, keď vrchnosť odhalila tie nezákonné transakcie, zaplatili len minimálne pokuty a žiadnych popredných funkcionárov kvôli tomu neuväznili.  Tieto americké banky uznali, že sa nedržali federálnych nariadení a zákonov ohľadom prania špinavých peńazí a podielali sa na transferovaní miliárd dolárov nezákonných ziskov z pašovania drog v Mexiku.  
Podľa správy Bloomberg, banky v niekoľkých prípadoch zaplatili pokuty a zmenili
svoje praktiky, ale nikdy nemuseli čeliť trestnému konaniu za svoje činy.  Napríklad banka American Express Bank Inmternational Miami zaplatila v roku 1994 a 2007 pokutu.  Úrady Bank of America v Oklahoma City zneužili na nákup lietadiel pre pašerákov drog a kontá v jej odnožiach v Atlante, Chicagu a Brownsville (Texas) sú zdokumentované a vyšetrujú ich, pretože využívali odnože zahraničných bánk Citigroup, HSBC a Santander v Mexiku.  
Ďalším príkladom je prípad Western Union, kedy zaplatili úplatok 94 milión dolárov, aby sa skoncovalo s trestným a civilným vyšetrovaním hlavného úradu prokuratúry v Arizone, keď agenti štátnej polície, preoblečení za pašerákov drog, mohli bez problémov podplatiť zamestnancov spoločnosti a ilegálne transferovať peniaze.  Pre iných dvadsať úradov Western Union platí, že žiadny zamestnanec nikdy neodmietol úplatok, aby umožnil transfer peňazí, o ktorých sa uvádzalo, že sú za pomaranče.  
Odhaduje sa, že na mexickej hranici so Spojenými štátmi sa premiestňuje z jednej strany na druhú takmer 30 miliárd dolárov.  A niektoré z tých zdrojov sa ukladajú v bankách oboch krajín alebo v medzinárodných bankách, odkiaľ môžu potom premiestňovať peniaze do celého medzinárodného finančného systému.  
Pravda: "Large U.S. Banks Laundered Money from Drug Trafficking"  http://english.pravda.ru/business/finance/114143-large_us_banks_laundered_money_-0

 

Cenzura vědecké literatury, aneb genetická příbuznost Židu a Palestincu

Prečo je genetika pre židov najväčším nepriateľom ???  V Izraeli a tiež všade na svete.

Václav Hořejší (Profesor imunologie na Přírodovědecké fakultě University Karlovy a v současnosti ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky) díky ostré diskusi a své ostrakizaci fanoušky židovského státu vydal další stať ke své (tentokrát odborné) obhajobě kritických názorů na ideologickou fanatičnost myšlenek o předurčenosti izraelitů. Zmiňuje vědeckou práci a cituje její závěr, že "Palestinci jsou geneticky velmi blízcí Židům a jiným populacím Středního východu, jako anatolským Turkům, Libanoncům, Egypťanům, Arménům a Íráncům. Archeologická a genetická data podporují názor, že Židé i Palestinci pocházejí z dávných Kananejců, kteří se v dávné minulosti mísili s obyvatelstvem Egypta, Mezopotámie a Anatolie. Palestinsko-židovská rivalita je tedy založena na kulturních a náboženských, nikoli genetických rozdílech".

Pro neznalé: vaše víra se opravdu v genech neodrazí. Můžete tedy zběsile konvertovat mezi muslimy, židy či mormony a DNA se nezmění ani o písmenko. Naopak po dlouhá století pospolu žijící kmeny (např. na ostrově) sdílí a sjednocují svou DNA (spíše jde o degradaci až k fyzické demenci u menší skupiny - např. rodiny) a bez vlivů okolí se unifikují do dohledatelných genetických profilů regionu. My ostatní jsme směsicí genů a semene keltů, germánů, ruských, švédských, francouzských a německých vojáků atp.

Zásadní problém, na který profesor upozorňuje je nevědecká manipulace s vědeckými fakty. I kdyby se studie mýlila, jsou vědecké postupy jak informaci o chybě publikovat. Izrael má však své vlastní metody.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=10259

 

Schwarzenberg sa ako prvý zahraničný politik stretol s Radičovou
Schwarzenberg sa s Radičovou stretol v piatok v rámci neformálnej večere v reštaurácii na brehu rieky Dunaj. Prvým oficiálnym hosťom tak predsa bude Nečas, ktorý sa so svojou slovenskou partnerkou stretne 19. júla a následne sa spoločne vyberú do Budapešti.
Potom iša do Trenčína na festival. Najskôr si pozrela koniec diskusie Antona Srholca s českým kniežaťom Karlom Schwarzenbergom a novinárom Štefanom Hríbom. Potom spolu s nimi a napríklad aj s ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou, zapálila sviečku za obete festivalu.
http://kultura.sme.sk/c/5459547/radicova-riadila-krajinu-z-pohody-a-predavala-knihy.html
http://www.cas.sk/clanok/172917/radicova-prijala-prvu-oficialnu-navstevu-zo-zahranicia.html

 

Arab lhal Židovce o svém původu a měl s ní sex. Čeká ho vězení
JERUZALÉM - Izraelský soud poslal na 18 měsíců do vězení Araba za podvod, díky němuž se mu podařilo přimět židovskou ženu k sexuálnímu styku. Řekl jí, že je svobodný Žid a že hledá vážnou známost.
Izraelka se stykem souhlasila, ale když zjistila, že muž je Arab, obrátila se na soud. Informovala o tom katarská televize Al-Džazíra.
Sabbar Kašúr, který žije v Izraeli, byl v pondělí odsouzen za znásilnění, jehož se dopustil pomocí lsti. Případ se stal před dvěma roky v Jeruzalémě.
Soudce řekl, že žena tehdy se stykem souhlasila, ale nespolupracovala by, kdyby jí partner netvrdil, že je svobodný Žid.
"Soud musí veřejnost chránit před vychytralými, sladce hovořícími zločinci, kteří svádějí nevinné oběti," uvedl soudce ve zdůvodnění rozsudku.
V případě sexuálních deliktů hodnotí izraelský zákoník lest jako přitěžující okolnost. Znásilnění za pomoci lsti se v soudních síních v Izraeli řešilo již několikrát. Nejznámější je případ z roku 2008, kdy nejvyšší soud potvrdil rozsudek nad Zvi Slejmanem. Své oběti lákal na slib zajištění bytu, protože se vydával za úředníka ministerstva bytové výstavby.
V Kašúrově případu ale poprvé hrála roli rasa. Právnička Abír Bakírová z organizace Adalah, která chrání práva izraelských Arabů, považuje rozsudek nad Kašúrem za nebezpečný precedens. "Rozsudek dává najevo, že když ´rozumná´ židovská žena ví, že dotyčný muž je Arab, do postele s ním nepůjde. Je to zasahování do velmi intimního a osobního rozhodování," řekla.
http://www.lidovky.cz/arab-lhal-zidovce-o-svem-puvodu-a-mel-s-ni-sex-ceka-ho-vezeni-pa9-/ln_zahranici.asp?c=A100721_191134_ln_zahranici_pks

 

 

Američané odposlouchávali rozhovor Kaczyńských
USA nezpřístupní polské generální prokuratuře nahrávku rozhovoru Lecha a Jaroslawa Kaczyńských, k němuž došlo 10. dubna krátce před katastrofou prezidentského speciálu u ruského Smolenska. Napsal to v pátek web deníku Gazeta Prawna s tím, že "je téměř jisté, že Američané bratry odposlouchávali".
           
Polští žalobci už počátkem týdne požádali americkou stranu, aby jim zpřístupnila záznam rozhovoru. Předpokládají, že prezident se s bratrem - dvojčetem - domlouval o politických důsledcích i širších souvislostech nepřistání polského speciálu, jehož osazenstvo mířilo na vzpomínkovou slavnost masakru v Katyni.
„Vzhledem k rozsahu katastrofy, při níž zemřel prezident s celým 95členným doprovodem, americká strana by měla podle platných smluv mezi oběma zeměmi odevzdat Polsku nahraný záznam,“ řekl náměstek ředitele polského Národního bezpečnostního úřadu Witold Waszczykowski.
O tom, že americké zpravodajské služby zachytily a zaznamenaly dialog, nepochybuje kromě polských bezpečnostních expertů také Duncan Campbell, britský odborník na špionážní systémy: "Prostřednictvím globálního monitorovacího systému Echolon americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) sleduje rozhovory šéfů nepřátelských i spřátelených států. Pokud v ní byl satelitní telefon prezidenta Kaczyńského registrován, všechny rozhovory se automaticky nahrávaly."
Campbell pochybuje o tom, že NSA záznam vydá: "I kdyby obsah rozhovoru vnášel nové světlo do objasňování katastrofy, americká strana o tom nebude Varšavu informovat. NSA nikdy nepotvrzuje, ani nevyvrací, že někoho odposlouchává. A obzvlášť pokud jde o prezidenta."
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/205583-americane-pry-odposlouchavali-rozhovor-kaczynskych.html

 

Únia chce summit s ateistami a slobodomurármi      

Brusel usporiada rokovania s neveriaciami a so slobodomurármi. Pre rovnoprávnosť s cirkvami.

BRUSEL, BRATISLAVA. Rovnosť, sloboda a bratstvo musia byť. Po tom, čo sa čelní predstavitelia Európskej únie v pondelok stretli so zástupcami cirkví a po prvý raz aj so sikhami a s hinduistami, vlastný summit v Bruseli majú mať aj ateisti spolu so slobodomurármi. Stretnutie sa má podľa portálu EUobserver uskutočniť 15. októbra. Prekvapené sú obe strany, keďže slobodomurári sú vo viere v Boha rozdelení a so sekulárnymi ateistami sa mnohí nezhodnú.
Vraj tlačilo Belgicko
Kňazi, rabíni, islamskí duchovní aj duchovní hinduistov a sikhov sa stretli s predsedami Európskej komisie, Európskej rady a parlamentu tento rok prvýkrát povinne. Stretávali sa už od roku 2005, no podľa Lisabonskej zmluvy majú viesť pravidelný dialóg s predstaviteľmi cirkví povinne.  Na stretnutie navyše aj s ateistami a so slobodomurármi vraj tlačilo Belgicko.
Britom sa nebude chcieť na summit
Predseda Európskej humanistickej federácie David Pollock by bol radšej na summite s cirkvami ako so slobodomurármi. Hoci niektoré odnože slobodomurárov sú podľa neho sekulárne, stále majú kopu „táranín a veria vo veľkého stvoriteľa".
Spojenie s ateistami sa  nepáči ani mnohým lóžam. Americký autor kníh o slobodomurároch Christopher  Hodapp na svojom blogu píše, že väčšina slobodomurárov verí v Boha. "Neočakávam, že sa naši bratia z Británie budú ponáhľať v októbri na letisko Heathrow, aby odleteli na summit v Bruseli," napísal Hodapp.
Hlavná lóža Francúzska a Belgicka na rozdiel od Británie nežiada od členov vieru. Vo februári popredný člen hlavnej francúzskej lóže povedal, že v Bruseli chcú aj lobovať. Vo vlastnej kancelárii.
http://www.sme.sk/clanok_tlac.asp?cl=5471995#ixzz0uEaErSRE

 

Záhadný nákupca skupuje v Európe zásoby kakaa  
Nákup bol taký rozsiahly, že rozhýbal celý globálny trh s kakaom, vyhnal jeho cenu do najvyššej výšky od roku 1977 a vyvolal v City klebety a tajomné dohady.  Nie je jasné, kto bol tou osobou alebo či išlo o skupinu ľudí, ktorí by boli za týmto krokom, ale ide o nákup najväčšieho množstva kakaa za posledných 14 rokov.  Obchodná transakcia sa uskutočnila na londýnskom trhu International Financial Futures and Options (LIFFE), kde sa obchoduje s takými tovarmi ako kukurica, obilie, cukor, káva alebo kakao.
Kakaové zrná, ktoré sa skladujú v Holandsku a v Hamburgu a v Británii zase v Londýne, Liverpoole a Humberside, sa dajú prirovnať k celkovému množstvu tohto tovaru v Európe, čo by naplnilo päť Titanikov.  Analytici hovoria, že zrejme špekulanti ako hedge funds sa pokúšajú manipulovať trh.  V tom prípade by mali kontrolu nad všetkými európskymi zdrojmi a mali by príležitosť vytlačiť cenu kakaa ešte vyššie.  
Jeho cena sa viac než zdvojnásobila od roku 2007, kvôli čomu boli výrobcovia čokolády nútení zodvihnúť ceny svojich výrobkov alebo zmeniť recepty tak, aby mohli používať menej kakaa.  
Hovorkyňa nadácie Fairtrade Foundation Barbara Crowther hovorí, že ani jeden farmár v Západnej Afrike z vyšších cien nebude mať žiadny osoh.  "Takáto špekulácia slúži len vytupňovaniu vrtkavosti a neistoty.  Jednou časťou problému bol v posledných rokoch nedostatok investmentu do vylepšovania kakaových fariem.  Lenže farmárom už zaplatili dohodnutú cenu, takže žiadne peniaze sa nedostanú až k nim."  ...  
Jonathan Sibun a Harry Wallop, Telegraph: "Mystery trader buys all Európe`s cocoa"  
http://www.telegraph.co.uk/finance/markets/7895242/Mystery-trader-buys-all-Europes-cocoa...

 

Grécke hotely vyhadzujú mladých izraelských nespratníkov  
Izrael stráca popularitu v zahraničných dovolenkových rezortoch.  Tri skupiny mladých Izraelčanov, ktorí majú nastúpiť do armády, vyhodili v nedeľu z rôznych hotelov na gréckom ostrove po tom, čo sa opili a poškodili zariadenie.  Napríklad jedna skupina sa hneď po príchode do hotela Homér opila a hasičskými prístrojmi začala sprejovať steny a zariadenie hotela.  Keď ich požiadali, aby uhradili škody, odmietli zaplatiť, hádali sa a hrubo sa správali.  Izraelský konzul v Aténach Eli Sneh hovorí, že takéto prípady veľmi poškodzujú povesť krajiny.  Hotely, ktoré v nedeľu vyhodili mladistvých Izraelčanov mu povedali, že v budúcnosti nehodlajú
ubytovať žiadneho mladého Izraelčana.  Konzul o incidentoch informoval izraelské ministerstvo zahraničia.  ...  
Itamar Eichner, Y Net News, Izrael: "Greek hotels kick out unruly Israeli teens"  
http://www.ynetnews.com/articles/0%2C7340%2CL-3922387%2C00.html  

 

V juhovýchodnej Ázii sa objavuje nebezpečný potkaní mor  
Ministerstvo zdravotníctva v štáte Myanmár (Burma) upozornilo vládne departmenty na výskyt potkanieho moru po tom, čo vo vládnej budove v hlavnom meste Naypyitaw objavili niekoľko mŕtvych potkanov.  Ministerstvo zdravotníctva vyzvalo iné ministerstvá prehľadávať úrady a súkromné rezidencie a okamžite nahlásiť výskyt uhynulých potkanov.  
Dedinčania a motoristi medzi bývalým hlavným mestom Jangon a novým hlavným mestom Naypyitaw hlásia, že na ceste sa nachádzajú tisíce motoristami usmrtených poľných myší, ktoré sú očividne na úteku pred potkaním morom.  "Keď som sa minulý týždeň vracal do Jangonu, videl som na diaľnici stovky usmrtených myší, ktoré prešli autá, ", povedal agent cestovnej kancelárie v Jangone Min Kyaw.
Thajský časopis Irrawaddy napísal, citujúc epidemiológa, že bližšie neurčený počet obyvateľov Jangonu ochorelo v júni na mor.  Podľa správ sa medzitým všetci vyliečili.  ...
Reuters, Alert Net: "Plague-infected rats reported in Myanmar`s capital"  
http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/SGE6660CJ.htm

 

Protest proti EuroPride v Poľsku: Degenerovaných tu nechceme!
Na podujatí organizátori očakávajú okolo 20.000 účastníkov. Toto podujatie sa v metropole Poľska uskutoční dnes popoludní, a to vôbec po prvý  raz vo východnej Európe. Stovky členov a stúpencov rôznych  nacionalisticky orientovaných organizácií pochodovali dnes ulicami poľského hlavného mesta v sprievode policajných zložiek. Skandovali pri tom heslá ako Boh, česť, vlasť alebo Naším cieľom je Veľké Poľsko.
Na letákoch varovali pred "degenerovanými z celej Európy" a pred "ideologickou agresiou voči poľskej spoločnosti". Zdravým základom rodiny  je vzťah medzi mužom a ženou , zdôrazňovali.
Proti EuroPride avizovali  odporcovia akcie dnes celkove päť kontrademonštrácií, na ktorých sa očakáva celkove vyššia účasť, než na samotnom stretnutí gayov a lesbičiek. Pod písomný protest voči vydaniu povolenia na usporiadanie EuroPride vo Varšave sa totiž podpísalo 55.000 ľudí. Autor:  TASR

 

Západ vynaložil 370 miliónov dolárov na zníženie pôrodnosti v Rusku
Doktor Antun Lisec z Chorvátska, ktorý sa zúčastnil festivalu na ochranu života v Moskve 23. júla, oznámil, že za posledných 20 rokov Západ vynaložil 370 miliónov dolárov na kontrolu pôrodnosti v Rusku. Na tento účel pre Ukrajinu bolo vyhodených 330 miilónov dolárov, pre Bielorusko 26, pre Rumunsko 99, pre Moldavsko 64, pre Gruzínsko 78. Takto sa Rusko ocitlo na prvom mieste v množstve peňazí vložených do kontroly nad pôrodnosťou, Ukrajina na druhom, Rumunsko na treťom, Gruzínsko na štvrtom medzi štátmi východnej Európy.

Podľa názora Antuna Liseca peniaze sa vynaložili na rozvoj opatrení, ktoré sú navrhované službami kontroly nad pôrodnosťou- plánovanie rodiny a podplatenie úradníkov, podporu krokov na zníženie pôrodnosti počas posledných 20 rokov. Počas tohto obdobia boli zavedené služby na agresívne zavedenie umelej neplodnosti, sterilizácii, "sexuálneho vzdelávania", ktoré sa štedro platia zo Západu.

Teraz sa veľmi rozsiahle sumy dávajú na reklamu hormonálnej antikoncepcie, ktorá je škodlivá pre zdravie. V dôsledku úsiliu lobistov sa rozšírili prípady nátlaku na ženy, aby vykonali potrat alebo boli sterilizované.
Všetky metodiky na zníženie obyvateľstva boli vyskúšané v rozvojových krajinách s veľkou hustotou obyvateľstva. Nie tak dávno Bill Gates prehovoril, že dáva veľké sumy na zníženie pôrodnosti. Údaje, zverejnené Antunom Lisecom, boli získané analýzou z otvorených zdrojov (pozn. prekl.- demografické straty v týchto štátoch bývalého ZSSR za toto obdobie sa už približujú k demografickým stratám bývalého ZSSR počas 2. svetovej vojny).
http://www.edrus.org/content/view/21238/53/


Maďarsko místo úspor zavedlo bankovní daň
Maďaři včera večer schválili vysokou bankovní daň, která má už letos do státní pokladny přinést až 200 miliard forintů. Přes tvrdou kritiku mezinárodních organizací pro kontroverzní zákon hlasovala drtivá většina maďarských poslanců. Daň bude v zemi platit tři roky a banky ji budou muset začít platit už letos.
Daň se nezamlouvá hlavně zahraničním vlastníkům maďarských bank. Evropské finanční domy jako UniCredit či Erste Group totiž budou muset do státní pokladny vyplácet ke konci roku 0,5 % z výše svých aktiv. Takové daňové břemeno je ale zhruba třikrát vyšší než jinde v EU.
http://www.reflex.cz/clanek/dokument/37939/proc-cirkev-broji-proti-sexualni-prirucce-aby-mohla-zneuzivat-deti.html

 

Biely dom žiada odchod srbského ministra zahraničia Jeremiča
BELEHRAD 26. júla (SITA/Makfax) - USA žiadajú odchod srbského ministra zahraničných vecí Vuka Jeremiča, ktorý podľa Washingtonu bráni dosiahnutiu pokroku v prístupe Belehradu k nezávislosti Kosova. Uvádza sa to v liste americkej vlády, ktorého obsah v pondelok priniesol srbský denník Blic. Podľa jeho informácií USA po minulotýždňovom verdikte Medzinárodného súdneho dvora (ICJ) viac nechcú vidieť Jeremiča na čele srbskej diplomacie.
Bol to totiž práve Jeremič, kto sa na ICJ minulý rok obrátil. Belehrad však neuspel, čo sa považuje aj za ortieľ nad ďalšou budúcnosťou ministra. Ten totiž stráca aj podporu vlastnej strany, ktorej časť viní za neúspech práve súčasného šéfa srbskej diplomacie. Nastal správny čas na dosiahnutie dohody o Kosove, no tá nie je možná s Jeremičom na čele, odkázali Američania Srbom, na ktorých tlačí aj Európska únia.
Najvyšší súd OSN so sídlom v Haagu vo štvrtok rozhodol, že jednostranné vyhlásenie nezávislosti Kosova od Srbska nebolo v rozpore s medzinárodným právom. ICJ svoj verdikt zverejnil po dlhých mesiacoch rozhodovania, ktorým predchádzalo prezentovanie stanovísk viacerých zainteresovaných krajín sveta. Právne nezáväzné rozhodnutie podporilo 10 sudcov, kým štyria boli proti. Ako povedal predseda súdu Hisaši Owada, "medzinárodné právo neobsahuje zákaz vyhlásenia nezávislosti a preto Kosovo medzinárodné právo neporušilo".
Kosovo vyhlásilo nezávislosť od Srbska vo februári 2008 po zlyhaní rokovaní o budúcom štatúte územia. Belehrad s podporou Ruska trvá na tom, že odtrhnutie provincie bolo v rozpore s medzinárodným právom, predovšetkým s Rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN č. 1244. Dodnes uznalo nezávislosť Kosova 69 členských štátov OSN, teda asi tretina z nich. Patria medzi ne aj Spojené štáty americké a 22 členských krajín Európskej únie okrem Slovenska, Španielska, Grécka, Rumunska a Cypru.
http://www.extraplus.sk/content/page/spravy/66/-biely-dom-ziada-odchod-srbskeho-ministra-zahranicia-jeremica

 

Ministerstvo zdravotníctva: bezdrôtové domáce telefóny sú nebezpečné pre zdravie
Ministerstvo zdravotníctva Izraela sa obrátilo k s výzvou k občanom, aby obmedzili používanie bezdrôtových telefónov a takisto nezriaďovali bezšnúrové telefóny v spálňach a detských izbách, kde je zvykom zdržiavať sa dlhšiu dobu. Podľa mienky lekárov, rádioaktívne vyžarovanie, ktoré vychádza zo slúchadla prístroja, predstavuje také nebezpečenstvo, ako dlhotrvajúce používanie mobilného telefónu.
Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že využívanie rádiových vĺn na prenos
informácie od pevnej aparatúry k pohyblivému prístoju predstavuje podstatné
nebezpečenstvo pre zdravie užívateľa. "Občania musia úplne poznať nebezpečenstvo, ktoré predstavujú mobilné prístroje. Pri dlhotrvajúcich rozhovoroch je nutné využiť osobitné slúchadlo alebo zariadenie, ktoré pracuje bez uplatňovania mobilnej technológie" hovorí sa v oznámení ministerstva zdravotníctva. Okrem toho sa odporúča skrátiť rozhovory na miestach, kde sú problémy s mobilným spojením. Ministerstvo tiež upozorňuje, že deti sú osobitne citlivé k všetkým druhom rádioaktívneho vyžarovania. Odporúča sa držať vždy slúchadlo telefónneho aparáta na tom mieste, kde sa dobíja jeho mechanizmus.
http://nashe.orbita.co.il/blogs/health/13570/

 

Svätopluk má vraj na štíte fašistický znak.
Slovensko sa pominulo na rozume
 Podľa tejto logiky Hitler založil budhizmus. Hlinka pravoslávnu a ortodoxnú cirkev, ba aj lotrinské De Gaullovo hnutie Slobodného Francúzska. Aj to malo dvojkríž v kruhu. Svätopluk mal asi nosiť štvorcový štít. A bol by antifašista. Alebo v tvare šesťcípej Dávidovej hviezdy. A to by už potom bol aj demokrat, hodný stáť na Kapitole."
čp

 

 

Premiér  Srbska vidí v posudku MSD o Kosove legitimáciu pre odtrhnutie
Belehrad – Asi cca jeden milión bosnianskych Srbov sa bude podľa údajov svojho šéfa vlády Milorada Dodika po voľbách, ktoré začínajú 3. októbra, zaoberať otázkou vystúpenia zo štátu Bosna -Hercegovina. "Hypotheticky môže Republika Srpska urobiť teraz to, čo urobili aj Albánci (v Kosove)", povedal šéf vlády srbskej časti krajiny pre belehradské noviny "Danas". Eventuálne odtrhnutie zdôvodnil Dodik posudkom haagskeho Medzinárodného súdneho dvora (MSD) ku kosovskému vyhláseniu nezávislosti. MSD konštatoval, že jednostranné vyhlásenie nezávislosti kosovských Albáncov zo 17. februára 2008 neporušilo medzinárodné právo.
Dodik vášnivo kritizoval posudok MSD. "Srbsko bolo ešte raz ponížené a to ukazuje, že stále existuje mocný politický front proti Srbsku a srbskému ľudu". "Sme sklamaní tým, čo sa so Srbskom stáva a som si istý, že to pre Bosnu neostane bez následkov", vyhlásil premiér.
Na báze Daytonskej mierovej dohody z 1995 pozostáva táto bývalá juhoslovanská čiastková republika Bosna-Hercegovina z dvoch entít (územných jednotiek) – Bosnianskej a Chorvatskej federácie a Srbskej republiky (Republika Srpska). Tento útvar, stojaci pod medzinárodnou kuratelou je inštitucionálne dalekosiahlo ochromený. Vzájomná nedôvera troch skupín obyvateľstva - muslimských Bosniakov, ortodoxných Srbov a katolíckych Chorvátov – a premiera byrokracie viedli k jeho neovladateľnosti a dlhodobej hospodárskej kríze. (APA)
Premier der Republika Srpska sieht in IGH-Kosovo-Gutachten Legitimation für Sezession http://derstandard.at/1277338847471/Dodik-Bosnische-Serben-entscheiden-nach-Wahlen-ueber-Eigenstaendigkeit

 

 

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|