:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 ................ kaleidoskop ................................................................


   

Sex v kozmickej stanici. Môžu muži vo vesmírnom priestore . . . ?
Prvé pokusy u žiab a múch ukázali: pre oplodnenie je potrebná gravitácia. Musela by potom žena po sexe do centrifúgy, aby bola tehotná? Pravdepodobne ale začínajú problémy už skôr: môžu muži vôbec dostať erekciu, keď srdce neustále pumpuje krv do hornej polovice tela, pretože chýba gravitácia?

   

Vedci: Johanka z Arcu – len psychologická zbraň vo vojenskom ťažení voči Anglicku
Francúzski vedci sformulovali tézu, že obraz Johanky z Arcu slúžil len ako psychologická zbraň Francúzov v boji proti Anglicku, hlási France Press.
Johanka, podľa toho nebola ani pastierka, ani martýrka. Podľa legendy bola pastierka Johanka Bohom povolaná k tomu, aby zachránila francúzske kráľovstvo. Pod jej vedením bojovali oddiely v Storočnej vojne a oslobodili Orleans. Dielo Marcela Gaya a Rogera Senziga doviedli túto fikciu k ad absurdum.

    Vedeli ste?
Smrť je istá ale Biblia hovorí o predčasnej smrti! Urobte si osobný obraz o tomto... Je napísané v liste Galatským 6:7 že: 'Nebuďte oklamaný, Boh sa nedá zosmiešňovať, lebo čokoľvek človek bude siať, to bude tiež žať.' Tu sú príklady  mužov a žien ktorí zosmiešňovali Boha:
    Starovekí rytieri si vyberali ženy podľa ovocia
Málokto dnes vie, že v stredoveku si rytieri vyberali nevesty podľa „ovocných záľub“, keď postavili pred ne paletu rôzneho ovocia a pozorne pozorovali, aké plody si vyberajú ich favoritky. Tento zvyk zapadol do zabudnutia , ale americký psychológ Allen Kenny, ho obnovil a a modifikoval do súčasnosti. Čo by teda mal vedieť súčasný muž, keď ponúka ovocím svoju vyvolenú, alebo čo by mal vedieť, keď jeho vyvolená dáva prednosť niektorým druhom ovocia?
    Osudy najznámejších diamantov sveta
Drahokam – diamant bol odjakživa milovaným kameňom bohov a starovekých filozofov. Budha sedí na tróne z diamantov, prorok Mohamed listuje Korán s diamantovými stránkami a indická legenda o Čase hovorí o veľkom Vtákovi, ktorý raz za tisícročie priletí ku gigantickému diamantu, aby ho otočil svojim zobákom. Keď sa diamant celkom otočí, prejde jedno obdobie Času.
    Chcela aj nechcela byť Angelikou – alebo rozdvojená osobnosť Michele Mercierová
Mercierová ani sama nezbadala, ako sa stala herečkou. Na jar 1957, keď sa prechádzala s otcom po mestskom parku, stretli dvoch pánov – režiséra Deni de Patelliera a scenáristu Mishela Odiara. Obidvaja páni zrazu zistili, že do svojho nového filmu – komédie - potrebujú práve takúto tvár.
    Kód da Vinciho“, kniha, ktorá vzbudila veľký ohlas vo svete
Román „Kód da Vinciho“ amerického novinára Dana Browna sa v minulom roku stál najpredávanejšou knihou na svete. V niektorých krajinách však kňazi túto knihu zakazujú čítať a nielen túto, ale aj ďalšie knihy tohto autora. Dan Brown práve teraz pripravuje pokračovanie „ Kódu da Vinciho.
    Už nie chlapec ale ešte nie kráľ
Anglický princ Wiliam, starší syn princa Charlesa a vnuk kráľovnej Alžbety II. skončil univerzitu. Na promočnom akte sa zúčastnili všetci členovia kráľovskej rodiny v čele s kráľovnou Alžbetou II a samozrejme aj princom Charlesom a jeho novou manželkou Camillou.
    Svadba storočia
Svadba storočia sa uskutočnila 8. apríla 2005. Láska princa Charlesa a Camilly Parker Bowlesovej, ktorý pretrvala 35 rokov bude spečatená manželstvom. Je tu však jeden problém. Princ Charles je následníkom trónu, ktorý by mal zaujať po smrti kráľovnej Alžbety II. Jeho manželka by mala byť kráľovnou. Camilla Parker Bowlesova však ešte nie je vdovou, hoci cirkev dala povolenie na svadbu.
    Anjel, ktorý zostal anjelom, ale v skutočnosti ním nikdy nebol
Rok 1956 sa začal pre rodinu celkom šťastne. Vo februári sa narodil syn Olivier. Na oslavu pozvali najbližších priateľov, pilo sa šampanské, padali prípitky, Anne sa ospravedlnila z tejto veselej vravy, aby mohla nakŕmiť synčeka. Kel sa vrátila do hosťovskej izby, počula neznámy mužský hlas, ktorý hovorí : Žiaľ, pane musím vám oznámiť a röntgen to dokázal, že vaša choroba je neliečiteľná a do smrti vám zostáva okolo šiestich mesiacov.
    Bush a Putin
Medzi desiatkou oligarchov a štátnikov, ktorí nosia najdrahšie hodinky na svete sú okrem Berlusconiho a Putina len samí ruskí oligarchovia, zdá sa teda, že vzťah k "časom" medzi ruskými občanmi sa stále zachoval.
    Muži vymrú, ako dinosaury
Muži sa postupne stanú zženštilejšími, stratia spôsoby na rozmnožovanie. Chromozómy sa totiž obyčajne lámu, mutujú, chorľavejú, čo je v evolučnom procese normálne.Už dnes je 7 percent mužov na planéte neschopných oplodnenia.
    Energiu pyramíd začal využívať český inžinier na ostrenie žiletiek
Neuveriteľné pokusy so silou pyramíd a návod ako na to...
    Fenomenálna plavovláska
Nataša hovorí 120 jazykmi. Keď sa prebrala z bezvedomia, začala hovoriť Shakespearovou angličtinou a zabudla rusky... Samotná Nataša vysvetľuje svoju úžasnú zmenu takto 120 jazykov, ktoré sa mi stali dostupné - to je 120 mojich prežitých životov, dokonca si spomínam na niektoré fragmenty z nich...
    Pád lietajúceho taniera v USA v roku 1947 a tajomstvá okolo neho
Stále viac a viac aj po 11. septembri 2OO1 sa hovorí o tom, že ľudstvo na Zemi je riadené skupinou malého počtu ľudí, ktorí ovládajú neznáme tajomstvá a diktujú celému svetu. Tento " diktát " je ohradený rúškom tajomstva z ktorého postupne na svetlo sveta prenikajú iba paberky. Ako keby aj tieto informácie či dezinformácie niekto riadil a korigoval...
    Frederico Fellini a Giulietta Massina
Láska režiséra a herečky, ktorá skončila až ich smrťou. Frederico Fellini a Giulietta Massina...
  Veľký chlapec a okúzľujúca intelektuálka
Tento hviezdny román sa ťahal tridsať rokov. On- najpopulárnejší filmový herec Ameriky, sukničkár a aj milovník alkoholu, Ona - herečka s hrdým charakterom, hysterička a nymfomanka. Katrin Hepburnová a Spencer Tracy...
    Magnetizmus čerta zvaného Picasso
Dvanásteho júla 12.júla 1918 na radnici 7. parížskeho obvodu odohrala významná udalosť, svadba Pabla Picassa a Oľgy Chochlovovej. Z radnice odišli novomanželia do chrámu Alexandra Nevského, kde sa uskutočnil cirkevný sobáš. Picasso bol presvedčený, že sa oženil na celý život...
    Keď láska zabíja, ako alkohol
"Naozaj tá tučná dievka ešte neprišla ?. Očividne podnapitý Richard Burton zdvihol ruku a pohrozil päsťou : Hovorím vám, ona sa oneskorila k Veľkému súdu !" V kúte sediaci pán farár sa nechápavo pozrel na ženícha..
    Jediná láska veľkého milovníka
"Flóra, ona ma odmietla " počúvala žalostný nárek svojho manžela signora Mastroianni v telefóne, " a to aj napriek tomu, že ty si s tým súhlasila ! Musím zomrieť ! "Takto horekoval do telefónu slávny Marcello, ignorujúc dohováranie svojej manželky, aby sa miesto telefonovania z Paríža vrátil domov do rodného Ríma...
    Záhady Bermudského trojuholníka z iného uhla pohľadu
Anomálna zóna alebo putovanie v Čase...
    Prvá dáma Kremľa
Keď sa Ľudmila prvý raz ocitla na palube lietadla letiaceho z Kaliningradu do Leningradu / dnešný Petrohrad/ netušila, že práve tento let zmení jej život a osud. Mala vtedy 21 rokov. Spolu s priateľkou zo skupiny letušiek, kde vtedy Ľudmila pracovala, prileteli do mesta nad Nevou a ešte v ten istý deň sa ocitli v divadle. Tu na schodíkoch k pokladni divadla sa zoznámila so svojou dnešnou druhou polovičkou...
    Žena, ktorá zachránila 2500 detí
Príbeh ženy, ktorá skutočne zachránila 2500 židovských detí...
    Medicína pre skôr narodených - pivo a vodné riasy
Spoločnosť Neuzeller Kloster Brewery dala v tomto roku na trh " Pivo proti starnutiu" / Anti-Aging-Bier/, ktoré sa bude predávať v obchodoch a lekárňach.
    Namiesto viagry recepty starých otcov a materí
Šalát z hríbov s hrachom, polievka z hríbov, zemiakové pirôžky s hríbmi, to všetko bolo súčasťou kuchyne našich predkov a napĺňalo nielen žalúdok ale posilňovalo pohlavné inštinkty. História, príčiny a podstata neplodnosti a ako ju liečiť. -

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made |