:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Kosovo je Srbsko! alebo druhý Mníchov...

rubrika: balkán 2009

 

 

Nedávno som čítal článok o Srbsku a o Kosove na nemenovanom slovenskom internetovom serveri v ktorom sa písalo o tom ako EÚ chce od Srbska a tiež od štátov EÚ aby uznali Kosovo ako nezávislí štát. Nedalo mi to a pridal som sa do diskusie. Môj článok bol ale samozrejme ako mávnutím čarovného prútika rýchlo zmazaný... netuším prečo.
EÚ to žiadala len chvíľku na to ako ubezpečovala členské štáty, že (ne)uznanie je internou vecou každého štátu...  V skutočnosti vznik a uznanie tohto štátu nemá žiadne právne podloženie...Je to obrovský precedens...

Vychádza mi z toho len jedna možnosť...EÚ zradila Srbsko a žiada aby sme aj my zradili srbských bratov. Myslím, že toho už bolo dosť! Kvôli Svätej Trojici(EU,NATO,USA) za podpory bábkovej OSN je Srbsko rozbité... Znova sa ukazuje aká je ''demokracia nádherná''... ''Demokratická'' vláda silnejšieho je nad právo... My rozkazujeme! Tebe zostáva len počúvať! Keď nie zbombardujeme ti mestá! Nemáš moc na výber! Zoberieme ti krajinu a dáme ju iným... potom ťa samozrejme prinútime aby si si s nimi podal ruku, uznal ich nezávislosť a založil nejakú multinárodnú Vysokú školu kde budú vrahovia tvojich ľudí a ich deti študovať po tvojom boku... Čo je to za spravodlivosť ak tí ktorí sú vinní za obrovské utrpenie na Srboch, tí ktorí obchodovali s orgánmi Srbských obyvateľov aby si za ne financovali UČK ( Čo je Kosovská oslobodzovacia armáda - ktorá sa dá mimochodom za oslobodzovaciu asi len ťažko považovať), čo je to za spravodlivosť, že tí ktorí znásilňovali tvoje ženy a deti, vytvárali masové hroby a pripravili o život tisíce Srbov majú byť uznaní civilizovanou Európou? Potom sa mi naskytá otázka či sme naozaj až takí civilizovaní...asi nie!

Dôvody  kvôli ktorým muselo toľko Srbov trpieť je viac... Srbsko bolo tŕňom v oku vrchnosti a teda muselo zaplatiť tú najvyššiu daň. Muselo byť zničené... Nad Srbmi v Kosove sa začalo zmrákať už za Turkov. Kosovo bolo centrom Srbského kráľovstva a jeho kultúry. Srbi zviedli za celú Európu na Kosovom poli nerovní boj proti Turkom. Stali sa súčasťou Osmanskej Ríše. Tí sem potom presídľovali moslimov z celej Osmanskej ríše, najmä etnických Albáncov ktorým hovoríme teraz už´´Albánci´´. Srbi sa vždy burili proti prítomnej tureckej nadvláde... V histórii práve oni boli tí ktorí spomaľovali svojou statočnosťou a odhodlanosťou postup Turkov ďalej do Európy.

Lenže za to boli systematicky vybíjaní. Prišla 1.sv.vojna kde boli vybíjaní armádou Rakúsko-Uhorska. Prišla 2.setová vojna v ktorej ich čakal rovnaký osud aj od Nemcov. Po vojne prišiel Josip Broz Tito, ktorý sa stal pánom Juhoslávie. Počas jeho vlády trpeli znovu hlavne Srbi, do Kosova boli premiestňovaní etnický Albánci. Srbi boli presídľovaní ďalej na sever. Ich domovi boli dávané Albáncom. Počet Srbov žijúcich v tejto Srbskej provincii sa začal neustále zmenšovať a naopak počet etnických Albáncov drasticky rásť. To sa dostávame až do 90.rokov. V Juhoslávii sa dostáva k moci Slobodan Miloševič, ktorý chcel urobiť koniec s neprávosťou v Kosove. Ale samozrejme Albánci si za Titových čias zvikli na vysoký štandard. Začali vznikať nepokoje. Toto prerástlo až do krviprelievania...Medzitým sa  multinárodná Juhoslávia aj za prispenia tajných služieb iných krajín začala rýchlo rúcať...Na Balkáne vzniklo niekoľko konfliktov ktoré viedli k rozpadu Juhoslávie. Po tejto vojne zostal z majestátnej Juhoslávie len tieň. Prišiel ďalší a ďalší exodus Srbov ktorí začali znova opúšťať svoje obydlia na Kosove, kvôli pretrvávajúcemu násiliu zo strany nových osadníkov z juhu... A potom to prišlo! USA si uvedomila aké je Kosovo cenné. Sú tu vcelku neprehliadnuteľné zásoby nerastných surovín, dobrá strategická poloha, atď. Tak sem teda pekne nacupitali páni z USA aj zo svojimi lokajmi z NATO vybombardovali čo sa dalo, hlavne Belehrad, nazvali to ''humanitárne bombardovanie'' a uskutočnili svoj plán odtrhnutia Kosova od Srbska. Medzitým počet Srbov znova rapídne klesol... Začali sa stávať etnikom na svojom vlastnom území. ( Nepripomína to náhodou trošku osud Palestínčanov?) Znova a znova dochádzalo k  ďalšiemu rabovaniu a vraždeniu zo strany ''civilizovaných''  kosovských Albáncov. Prišli obvinenia z genocídy a lov na predstaviteľov Srbska (pozn. vtedy ešte Juhoslávie). Miloševič zomrel za podivných okolností vtedy keď sa mal začať obhajovať pred Haagskym tribunálom. Poľovačka pokračovala aj na ďalších ako napr. Ratka Mladiča či Radovana Karadžiča.

Ano podľa Haagu predsa sú agresorom Srbi ale prečo potom sú hlavne oni tí ktorí nachádzajú masové hroby svojich občanov v Kosove o ktorých sú nevyvrátiteľné dôkazy? UČK nevraždili len Srbov ale aj kosovských Albáncov a Rómov ktorí sa priatelili so Srbmi... a takto prevažne vznikali nesrbské masové hroby na území Kosova...A na toto sú nezvratné dôkazy!!! Ale niekto nechcel a nechce aby boli predložené...  Samozrejme vrchnosť obvinila Srbov, že len oni a oni sú vinní za smrť tisíciek ľudí. ''Slobodné'' a treba dodať, že absolútne '' nezaujaté' 'média to ešte rozšírili a máme tu novú pravdu! Genocída bola páchaná výlučne na Albáncoch a všetkých obyvateľoch Juhoslávie... teda len okrem Srbov. Tý su predsa za to zodpovední či nie?! Späť k roku 1999. Prezident Clinton a NATO začali leteckú vojnu proti Srbsku a donútili ho po 78 dňoch ťažkého bombardovania, aby súhlasilo s okupáciou Kosova jednotkami NATO. Odvtedy bolo spravované Kosovo ako protektorát. Na tomto skrytom polokoloniálnom štatúte sa podieľali aj OSN a EÚ. Môžme sa len čudovať prečo je toľko rozruchu okolo takého malého a dosť zaostalého kúsku zeme kde žijú asi dva milióny ľudí z toho už bohužiaľ cca 95 % Albáncov, i keď majú vlastný štát o kúsok nižšie prečo si nejdú tam? Prečo je celý svet slepý keď sa jedná o 4 milióny Palestínčanov a ich právo na zem v ktorej sa stali cudzincami (po roku 1948), ale keď ide o Kosovských Albáncov tak im niekto hneď dá šancu na sebaurčenie?

Tu ide asi o niečo iné... Kľúčovou časťou vytvorenia amerického hegemóna jednopolárneho sveta bolo a aj je získanie strategickej kontroly nad Strednou Áziou a jej rozsiahlymi energetickými a surovinovými zdrojmi. Cieľom bolo a je obmedziť dlhotrvajúci vplyv Ruska v Strednej Ázii a zabrániť Číne, aby ho tam získala. Ak by Washington kontroloval stredoázijské zásoby energie a surovín a zároveň mal rozsiahlu kontrolu nad prírodnými zdrojmi na Strednom východe, Afrike a v Latinskej Amerike, potom by bola naozaj svetová hegemónia USA upevnená natrvalo. Problém však bol, ako prepravovať energonosiče a suroviny z vnútrozemia Strednej Ázie až k moru tak, aby sa obišlo Rusko, Čína a Irán. Sú len tri možnosti: cez Afganistan, Pakistan až k Indickému oceánu. Do leta roku 2001 americká vláda vyjednávala o tejto možnosti s afgánskym režimom Talibanom a s pakistanskou vojenskou diktatúrou Mušarafa, ktorý sa dostal k moci v októbri 1999 s viac než len požehnaním Washingtonu.

Druhá cesta je trasa z azerbajdžanského Baku cez gruzínske Tbilisi do tureckého Ceyhanu, a tá je už v prevádzke od mája 2006. Tretia vedie cez Turecko, Bulharsko a cez Balkán k Jadranskému moru. Ropovod AMBO (Albinian Macedonian – Bulgarian Oil) je registrovaný v USA. Štúdiu výstavby financovala americká vláda ešte v roku 1993. Vinie sa pozdĺž kosovskej hranice neďaleko mesta Uroševac v južnom Kosove. A tu úplnou náhodou vznikla druhá najväčšia vojenská základňa USA mimo ich územia. Pod názvom Camp Bondsteel zaberá cca 40 km štvorcových. Európska únia sa tiež pridala k USA v otázke kosovskej „nezávislosti“, aby tento priestor neprenechala výlučne len Američanom, udržuje tu deväť rokov vojenské jednotky, poskytuje Kosovu značnú pomoc. EÚ ma záujem na ochrane trás energonosičov, hoci sa o tom verejne nehovorí...

Pohľad na mapu sveta a všetky štáty, ktoré uznali a ktoré neuznali Kosovo, ukazuje fascinujúci pohľad na globálnu geopolitickú situáciu súčasnosti – najväčšie štáty ako sú  Rusko, Čína, India, Indonézia, Brazília, Mexiko, JAR a väčšina arabských štátov a zároveň väčšina štátov sveta, členov OSN nesúhlasí s tým, čo USA a EÚ podnikli v Kosove.

Prvými štátmi po USA ktoré uznali odtrhnutie Kosova a Metochie od Srbska a teda aj nový ''Kosovský štát'' boli Veľká Británia, Nemecko, Taliansko a Francúzsko... teda štáty ktoré podpísali Mníchovskú dohodu. V 38. zradil tzv. ''demokratický'' Západ všetkých Slovanov v Strednej Európe. Teraz to isté urobili Srbom. Dovolíme aby im prešla druhá Mníchovská dohoda ? Alebo povieme nie!?  PRÁVO JE NA STRANE SRBOV!!! Veď rezolúcia Rady bezpečnosti OSN č. 1244 hovorí jasne!... „ Kosovo je súčasťou Srbska v rámci medzinárodne uznaných hraníc, čo zaväzuje členské štáty OSN rešpektovať územnú celistvosť tejto krajiny.“ Očividne je ale záujem niektorých skupín nad zákon... Srbsko prisahalo, že nikdy neuzná oddelenie „umelo vytvoreného štátu“ od svojho územia... A preto by sme sa mali pridať a vyjadriť súcit s ťažko skúšaným srbským národom a nebáť sa vysloviť nahlas... KOSOVO JE SRBSKO!!! A to navždy! …

 


napísal  WhiteSeeker

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made |