:: www.prop.sk
:: ww.protiprudu.info

CITÁTY
 

Kto vyrieši problém terorizmu?

20.12.2009

 

 

 

Dnes sa často v masmédiách dozvedáme, že žijeme v dobe terorizmu. Zisťujeme, že je veľa teroristických organizácii a teroristov. Všetci sú rozdelení a rozškatuľkovaní. Niektorých už chytili, niektorých zavreli a niektorých popravili. A niektorí teroristi o tom všetkom rozhodujú.

Samozrejme, proces riešenia terorizmu je ešte len v začiatku. V zozname chýbajú stále najväčšie a najprofesionálnejšie teroristické organizácie. Zrejme tam stále chýbajú preto, lebo spracovanie ich teroristickej činnosti je rozsiahle a nie je ešte ukončené. Ich spracovanie bude trvať ešte veľa rokov a bude potrebné 1000 násobne rozšíriť aj koncentračný tábor na Guantanamo Bay, alebo pre nedostatok miesta ho dokonca presťahovať na oveľa väčší ostrov.

Definícia terorizmu: Hnutie, ktoré používa zastrašovanie, násilie a teror proti obyvateľom, aby dosiahlo svoje politické ciele.

I keď všetci podľa definície vieme, o ktorú najprofesionálnejšiu teroristickú organizáciu ide, vyšetrovatelia zatiaľ priebežné správy o vyšetrovaní nepodávajú, lebo platí prezumpcia neviny. Toto je rozdiel oproti súčasným medializovaným teroristom a teroristickým organizáciám, kde platí striktne prezumpcia viny a tým aj trest bez súdneho rozhodnutia.

Pretože zverejnenie činnosti najprofesionálnejšej teroristickej organizácie bude trvať mnoho rokov, ja hľadám už teraz, čo asi budú vyšetrovacie spisy obsahovať. Našťastie, nie som sám v tomto hľadaní. Niektoré obete najväčších teroristických organizácií boli už neoficiálne zverejnené. Zrejme ide o únik informácií z vyšetrovacích spisov.

Napríklad William Blum v knihe "Rogue State" uvádza počet obetí teroristickej organizácie pod krycím názvom USA: počet obetí len tejto teroristickej organizácie v rokoch 1945-2003 je od 10 778 727 do 16 861 695 nevinných ľudí. Je to zhruba 1000-krát viac, ako zločiny všetkých medializovaných teroristov dohromady.
http://nottheenemy.com/index_files/Death%20Counts/Death%20Counts.htm
www.thirdworldtraveler.com/Blum/KillingHope_page.html

Od roku 2003 až doteraz je potrebné pridať k počtu obetí nejaký ten ďalší milión.
http://www.informationclearinghouse.info/

Uvedomujúc si rozsah len tejto teroristickej organizácie, jasne som pochopil problémy z jej riešením.

Prvý problém:

V súčasnosti je terorista každý, kto sa postaví americkému vojakovi na obsadených územiach v Iraku, v Afganistane alebo vo svete. Podobne každý, kto sa postavil anglickému koloniálnemu vojakovi alebo nemeckému vojakovi na obsadených územiach počas II. Svetovej vojny bol terorista (vtedy sa zaužíval názor – bandita). Terorista je každý, kto podľa definície zastrašuje, používa násilie a teror proti obyvateľom, aby dosiahol svoje politické ciele. Keď spočítame amerických vojakov, ktorí len po Druhej svetovej vojne terorizovali obyvateľov v asi 50 krajinách sveta, tak dôjdeme k číslu, ktoré je väčšie ako 1 milión teroristov, ktorí zabili 10-16 miliónov ľudí. Predstavme si koncentračný tábor na Guantanamo Bay, kde by bolo zavretých 1 milión amerických teroristov. To by museli rozšíriť koncentračný tábor na celé územie Kuby. Dovolila by to kubánska vláda? Rozhodne nie.

Druhý problém:

V súčasnosti terorizujú a zabíjajú obyvateľov v Iraku a Afganistane okrem amerických vojakov aj vojaci z iných štátov, ktorí tam boli vyslaní ich vládami alebo parlamentmi. To ale znamená, že aj títo vedúci predstavitelia štátov patria do teroristickej organizácie, a zrejme, keď sa dokončí vyšetrovanie budú sa za svoje činy zodpovedať. Neviem si predstaviť politický život v týchto krajinách, keď napríklad väčšina európskych politikov bude zavretá za terorizmus. Kto bude potom v týchto krajinách vládnuť? Amatéri?   

Tretí problém:

Kto by znášal obrovské náklady s prevádzkou koncentračného tábora, kde by bolo dlhodobo viac ako 1 milión väzňov? Chvála bohu tento problém by sa dal jednoducho riešiť, pretože stačí súčasné výdavky na terorizmus presmerovať na prevádzku koncentračného tábora. Lenže, čo na to daňoví poplatníci, ktorí v súčasnosti financujú vládny terorizmus, a ani o tom nevedia? Budú voliť stranu, ktorá bude mať v programe výdavky na opateru 1 milióna väzňov? Ťažko.

Štvrtý problém:

Niektorí legálni „dobrí“ teroristi vystupujú pravidelne v televízii často vo vojenských uniformách a iní nepravidelne vo väzenských šatách často s reťazami okolo rúk a nôh? Prečo sa bežní ľudia neboja teroristov v dokonalých uniformách, ktorí zabíjajú 1000x účinnejšie, ako zabíjali tí v reťaziach? To je vážny problém.

Záverečná otázka:

Takže, kto vyrieši problém terorizmu? To presne neviem, možno to bude až socialistické zriadenie. Ale viem určite, že problém terorizmu nevyrieši najprofesionálnejšia súčasná teroristická organizácia, ktorá paradoxne rozhoduje o všetkých otázkach terorizmu v súčasnosti. Neverím, že by samu seba odsúdila v Norimbergu a poslala sa do väzenia, alebo na nútené práce. Predsa, kvôli takémuto cieľu neterorizuje svet.

Problém je, že sa nemôže sama odsúdiť, lebo nie je k tomu vypracovaný správny právny systém. A to je škoda, lebo ho teraz a aj v budúcnosti budeme potrebovať.

Z toho je úplne jasné, prečo väčšina nás občanov s uspokojením prijala súčasné rozdelenie teroristov na dobrých a zlých. A ten zvyšok občanov? Tí to prijali jednoducho zo strachu.Karol Ondriaš
www.ondrias.sk

 

 

© 2003 - 2006 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku| Optimalizované pre rozlíšenie 1024×768|