:: www.prop.sk
:: ww.protiprudu.info

CITÁTY
 

Mäkké  drogy: cesta do pekla

15.08.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 


Podľa nedávneho prieskumu Centra pre verenú mienku tri štvrtiny respondentov povedalo, že nepoznajú ľudí vo svojom najbližšom okolí, ktorí berú rekreačné drogy. Pravdivosť tohto prieskumu je otázna. Podľa OSN je Rusko treťou najväčšou krajinou na svete v počte závislých občanov na drogách. (za Iránom a Afganistanom)

Všetko začína s tzv. rekreačnými drogami – marihuanou, hašišom.  Sedem percent Rusov si myslí, že tieto drogy by sa mali legálne predávať ako alkohol alebo tabak. Títo sú zrejme užívateľmi týchto drog.
Našťastie 90% nesúhlasí s týmto nebezpečným tvrdením.
Čísla však povzbudzujúce nie sú. Podľa ruského Ministerstva zdravotníctva za posledných 10 rokov vzrástol počet závislých na drogách o 60% .

Je teda najvyšší čas zničiť ilúziu tých, ktorí si myslia, že rekreačné drogy sú rovnaké ako alkohol alebo cigarety.  Drogy sa nestávajú mäkkými  len preto, že sa tak volajú. Ich mäkkosť je zrejme odvodená od sociálnych otázok.  Tínedžeri si myslia, že fajčenie marihuany je neškodná zábava.

Škodlivosť týchto drog sa prejavuje stavmi úzkosti a psychologickými zmenami a tiež nenapraviteľnými narušeniami imúno-toxicity, hormonálnej regulácie, stratou pamäte, problémami so zrakom a vnímaním.

Drogy po vniknutí do tela takmer ihneď menia schémy správania  pomocou biochemických procesov. Majú vplyv na nervové impulzy a ovplyvňujú mozog, aby „zabudol“ na tvorbu endorfínov,  ktoré sa nazývajú tiež „hormónmi šťastia“.  Jednotlivec musí užívať drogy, aby  zažil pozitívne emócie. Je to akýsi druh reflexu, bez stimulácie ktorého sa život stáva nudným a nezaujímavým.

Je veľa pacientov, ktorí sa stali na mäkkých drogách závislými. Hrozné spoločenské dopady užívania drog odpadnú vo vedomí tým, že tieto drogy sú považované len za „rekreačné.“  Ľudia ich začnú používať rovnakým spôsobom ako alkohol alebo cigarety.
Je pritom evidentné, že rekreačné drogy sú zastávkou k opiátom za účelom získania silnejšieho efektu.

 


Recreational Drugs: Road to Hell
http://english.pravda.ru/russia/history/114586-1/

 

© 2003 - 2006 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku| Optimalizované pre rozlíšenie 1024×768|