:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Nacionálne hnutia sú reakciou na morálne rozložený, chaotický svet

rubrika: multikulturalizmus 1/2009

 

 

Pavel Tulajev* Constantin von Hoffmaister: Pán Tulajev, prosím Vás, povedzte nám niečo o sebe a svojich aktivitách v Rusku.
Pavel Tulajev
: Plným menom sa volám Pavel Vladimirovič Tulajev. Narodil som sa v Krasnodare (južné Rusko) v roku 1959 a vzdelanie som získal v Moskve. Dnes som známy hlavne ako vydavateľ a šéfredaktor medzinárodného časopisu novej pravice "Athenaeum". Doteraz som žil a pôsobil v mnohých krajinách a mestách: vo Viedni, v Soči, v Canberre, Seville, Utike. Pôvodne som bol jazykovedcom a básnikom. Po získaní doktorátu z histórie som napísal niekoľko pojednaní o Rusku, Európe, Latinskej Amerike a Spojených štátoch amerických. Vydal som viac než sto publikácií v rôznych jazykoch a v rôznom štýle. Hádam najdôležitejšími z nich sú knihy "Ako rozumieť ruskému svetu", "Rusko a Španielsko" (uverejnená len časť z nej), "Vendi: slovanskí predkovia" a preklad štyroch kapitol z knihy známeho amerického konšpirológa Anthony Suttona. Bol som šéfredaktorom časopisu "Dedičstvo predkov" a vydal som osem vydaní pohanského časopisu. Nedávno som vydal knihu "Nemecko a Rusko" a knihu od Guillaume Fayea "Svetový štátny prevrat: esej o americkom imperializme". Viac informácií nájdete na webovej stránke ateney.ru a na slovanskom portáli rodoved.info (ktorú publikujem s pomocou manželky Galyny Lozkovej, poprednej predstaviteľky pohanského hnutia na Ukrajine.* Ste ruský nacionalista a pritom ste aj za pan-Európu. Ako podľa vás tieto dva zdanlivo protichodné prúdy súvisia?
Bol som ruský nacionalista vtedy, keď sme bojovali proti hlúpostiam komunistického režimu. Vždy som veľmi obdivoval veľkolepú ruskú históriu a kultúru. V roku 1993 ma pozvali do Spojených štátov amerických prednášať o ruskej civilizácii. Ale teraz jasne rozumiem, že len samotný nacionalizmus pre našu renesanciu nestačí. Extrémistickí nacionalisti susedných krajín sa často stávajú oponentami, dokonca až nepriateľmi. Takže musíme mať otvorenejšiu myseľ a cítiť sa zodpovední za celý biely svet ako za jeden celistvý organizmus. Preto sa angažujem v pan-európskom hnutí a som momentálne viceprezidentom organizácie Synergies Europeenes a členom Slovanského výboru v Rusku. Každému by malo záležať na svojej otčine a na svojej rase.* Počul som, že vás volajú "Bajan". To je pohanské meno? Čo značí? A aký význam má pohanstvo v modernom bielom svete?
Áno; moje pohanské meno je Bajan. Je to názov ruského mystického jazera, posvätného miesta, kde pôsobia magické sily, čosi ako Ultima Thule pre Nemcov. Toto dôležité meno som získal pri zasvätení v pohanskom kruhu. My ho nazývame "Rodná viera". Keď píšem ezoterické, neo-archaické alebo duchovné texty, vždy používam toto meno. Mnohí blízki priatelia robia to isté. Napríklad pohanské meno mojej manželky je Zoreslava, čo znamená "sláva úsvitu". Obaja vyvíjame úsilie a spoločne bojujeme za tradicionalistickú a novo-pravicovú alternatívu k modernej degenerácii. Usilovne študujeme staroveký pred-kresťanský svet a snažíme sa o rekonštrukciu (našich) starých rituálov a festivalov, vydávame pohanské knihy, časopisy, noviny a web-stránky.
Keď hovoríte o nás, prosím vás, vždy zdôrazňujte pozitívne stránky nášho hnutia. Nech sa už nikdy neopakujú chyby 20. storočia! A vždy začínajme od seba. Buďme múdri, vzdelaní a silní! Nevedomosť prenechajme hlúpym. Cíťme sa zodpovední za svoj národ, svoju rasu a spoločné dedičstvo!* Ako vidíte budúcnosť bieleho sveta?
Nie som optimistický. Moderný svet - napriek technologickým vymoženostiam - mieri do pekla. Naša biela rasa je dnes nakazená liberálnymi ideálmi a kapitalistickými štandardmi. Degeneruje a upadá. Len si zapnite televízor, pozerajte internet alebo sa započúvajte do populárnej hudby! Čo vidíte? Hlúpe programy, nekonečné reklamy pre milióny pasívnych divákov. Nadnárodný biznis potrebuje, aby ste boli spotrebiteľ. Musíte platiť, kupovať - a plakať od štastia! Nachádzate sa v zlatej klietke (väzení), pod sladkou okupáciou. Tzv. tretí svet sa drží starých náboženských tradícií a rozrastá sa. Biely svet zarába peniaze, zabáva sa. A zomiera.

Štátny terorizmus tieto problémy nevyrieši. Potrebujeme inú cestu. My si želáme revolúciu bielych. Absolútne novú alernatívu k tomuto vampirizmu. Želáme si genetické vylepšovanie, kultúrnu renesanciu a politickú organizovanosť. Našim snom je aliancia bielych národov, možno aj vojenský blok, možno medzinárodný pakt, či dokonca konfederácia. Nie hneď, nie o deň, ale realistickým a pragmatickým spôsobom.
Uvedomujem si, samozrejme, že k tomuto "medovému peklu" je tu mocná globálna opozícia. Existuje mnoho rôznych foriem organizovaného odporu, ktorý nemá vodcov. Aj my sme riadnou súčasťou "reconquista" tohto sveta. Náš boj je naším spôsobom života. Takýmto spôsobom chceme byť slobodní, poctiví a hrdí. To je naša cesta smerom k Valhale, k naším pôvodným bohom a predkom - k raju.

 


krátená ukážka z rozhovoru s ruským autorom, vydavateľom a aktivistom Pavlom Tulajevom
http://www.ateney.ru/eng/eng001.htm

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made |