:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Neokonzervatizmus a liberálny odchov slovenskej mládeže

20.09.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 

 


Zdá sa, že agresívne americké neokonzervatívne učenie našlo svojich stúpencov aj na Slovensku, ktorí túto zdanlivú nemožnosť  denne pretavujú do slovenskej reality.  Malí počtom, veľkí vplyvom. Mnohí z ich  sa zúčastnili amerických pobytov a prednášok, odkiaľ si domov priniesli nielen know-how, ale tiež prísľub podpory a financovania.

Predmetom ich záujmu je predovšetkým slovenská mládež. Naivná, otvorená, bez poznatkov a skúseností - ideálny príjemca. Okupačná moc takmer vždy  rozširuje svoje ideologické vplyvy na územie okupovaných. Poznáme to z časov socializmu. Paradoxom neokonzervatizmu je, že ide o učenie liberálne, tak ako to načrtol jeho otec Leo Strauss.

Nechcem rozprávať o tzv. treťom sektore alebo mimovládnych organizáciách, ktoré tento vplyv plnia primárne. Zameriam sa na konkrétne strany, iniciatívy  a školy, ktoré takýto cieľ majú.
Už dávno som si všimol pár zanietených bratislavských mládežníkov z ODM. (Občiansko-demokratická mládež) 


Arogantný a vtieravý spôsob prezentácie pripomína a v mnohom prevyšuje štýl súčasnej koalície a podobá sa skôr na organizácie typu Konzervatívneho inštitútu M.R. Štefánika či Hríbovho Týždňa.  ODM napríklad prevádzkuje stránku Zbohom Fico  alebo Zlý prezident, kde prezidenta Gašparoviča zobrazujú ako štvornohého šaša, čo je obrázok, ktorý od nich prebral Hríbov Týždeň. Odmietanie vôle väčšiny národa (a teda demokracie) pokiaľ nesúladí s ich vlastným prevzali zrejme od svojich ideových sponzorov.

Počtom zopár mladých ľudí, takmer výlučne z Bratislavy, napriek tomu im koaliční politici venujú pozornosť.  Chodia k nim na prednášky, sponzorujú ich, organizujú pre nich výlety, venujú sa im -  aj keď  na  prednáške Mikloša či Dzurindu sedí v hľadisku len 5-6 mladých ľudí, prednáška sa koná a zrejme aj oplatí.  Aký to kontrast s aktivitami Matice slovenskej, ktorá  mnohotisícový potenciál mladých po celom Slovensku trestuhodne premrháva. Partnerom ODM  je Konzervatívny inštitút či  Rada mládeže Slovenska, čo je najväčšia organizácia mladých na Slovensku, ktorá zastrešuje všetky väčšie organizácie mládeže.  Z vlastnej skúsenosti s jednou z nich (kresťanskou)  viem, že na veci národné reagujú ako býk na červené súkno a Maticu považujú za svojho prirodzeného nepriateľa. Nápad KDH oddeliť neoddeliteľné - princíp kresťanský od národného sa podaril vštepiť už aj mládeži. Do článku som tieto organizácie pôvodne ani nechcel zaradiť, spomínam ich len preto, aby som ilustroval ako dôsledne sa o mladých stará súčasná koalícia.

Takmer každá zo súčasných koaličných strán venuje osobitnú pozornosť výchove mládeže.

Je všeobecne známe, že KDH má svoju univerzitu v Ružomberku,
Most-Híd  zase Univerzitu Seleyho v Komárne,
v SDKÚ má Mikloš svoju privátnu  Univerzitu pre moderné Slovensko,
a  Radičová sedí vo vedeckej rade Bratislavskej  medzinárodnej školy liberálnych štúdií (BISLA) pri ktorej sa na moment zastavím.

O Radičovej je známe, že sa zúčastňuje zasadania židovských slobodomurárskych lóží, ktorej je zrejme aj členkou a odkiaľ pochádzajú nemalé prostriedky nevyhnutné k otvoreniu podobnej školy a jej prevádzke.

V jej  vedeckej rade sedí okrem Radičovej aj Fedorov Gálov starší brat Egon Gál, či Samuel Abrahám. Zaujímavý je už fakt, že politička kresťanskej strany Radičová sa angažuje na škole liberálnych štúdií. Vo vizuáli indexu nájdeme aj Dagmar Kusú či Juraja Sterna.
Tento bratislavský liberálno-židovský klub je veľmi podobný tomu neokonzervatívnemu v USA.  BISLA  na svoje stránke uvádza ako  svoj  vzor liberálneho vzdelávania amerického židovského profesora Lea Straussa, učiteľa mnohých amerických neokonzervatívcov. Sponzorov  tejto školy nie je možné si pozrieť, prístup je zablokovaný.

Spolupracuje s Bratislavským inštitútom humanizmu, ktorý sídli na rovnakej adrese - v priestoroch školy na  Grösslingovej 53 v Bratislave a ktorého výkonným riaditeľom je Egon Gál, ktorý je zároveň aj v Správnej rady BISLy.  Nájdeme tu  aj mená ako Zuzana Szatmáry, redaktorov SME, Kusý, E. Valko,  R. Baťo, R. Kyška, L. Fila, R. Kotian, G. Šípoš, Bútora, Mesežnikov, Demeš či Šebej, Kamenec, P. Zajac.  Títo ľudia dokázali zastrešiť, zorganizovať,  usmerniť a podporiť každého jedného jednotlivca, ktorý sa vyprofiloval protinárodne.

O neokonzervatívnom učení sa na prope už popísalo dosť. Svetovú boľševickú revolúciu, ktorá zlyhala a ktorej cieľom bolo zmeniť svet a rozšíriť komunistickú revolúciu do celého sveta vymenili za „liberálne štúdie“ neokonzervatizmu. Po celom svete organizujú siete ochotných pavúčikov s rovnakým cieľom ale inými heslami. Akási mutovaná forma trockizmu, ktorý sa stal  hlavným koreňom neokonzervatizmu vyzývajúceho  k permanentnej revolúcii, ktorá by nastolila už nie globálny komunizmus, lež globálnu demokraciu. Napriek zdanlivej názorovej rozmanitosti nielen vo vnútri hnutia  sa dá povedať, že tón určuje tvrdé jadro neokonzervatívnych amerických stúpencov Izraela.  Tak ako Leninovi a jeho vtedajším židoboľševikom, aj súčasným neokonzervatívcom je k tomu potrebné získať  masy, ideálne mládež, naivne otvorenú prijímať cudzie myšlienky. Aj preto toľká pozornosť a záujem práve o ňu.

Slovenskí liberáli totiž pochopili, čo stále nevie Matica slovenská, SNS či iné organizácie a strany, ktorých náplňou by národná výchova mládeže mala byť: každá dôležitá zmena v spoločnosti sa deje prostredníctvom pár oddaných a presvedčených jedincov.  Jeden oddaný a presvedčený mladý človek znamená viac ako celé zástupy nevedomcov. Politické strany stoja a padajú na jednom konkrétnom človeku, národy vedie  jednotlivec s víziou, smery či školy, ktoré ovplyvnili beh sveta sa skladali buď z jedincov alebo z niekoľko málo myšlienke oddaných ľudí.  

Ak sa pozriete na stretnutia slovenských národne orientovaných intelektuálov, nadobudnete pocit, že ste v dome dôchodcov. Výchova národne orientovanej  mládeže trestuhodne na Slovensku zlyháva, napriek tomu, že existujú ľudia a organizácie, ktoré by sa tým zaoberať mohli a mali.

Situácia zatiaľ nie je kritická, aj preto dovoľuje spať na vavrínoch pomyslenej väčšiny. Sladký spánok však zanedlho preruší slovenská mládež nainfikovaná cudzími vzormi a ideológiami. Súčasná opozícia sa  hádam poučila, že zanedbaním tlače a médií sa vyhrať nedá. Ak tí, čo by sa starať mali zanedbajú svoju mládež a extrémisti budú jediní, ktorí sa práci s ňou, za pomoci financií spoza oceána, budú venovať, rovnaká prehra nehrozí tentokrát len politickým stranám, ale celému Slovensku.

 


Roman
Súvisiace:
http://www.prop.sk/co%20by%20ste.htm
http://www.prop.sk/moze_zidovsky_model.htm
http://www.protiprudu.info/putin_verzus_neokominterna.htm
http://www.protiprudu.info/kultura%20kritiky.htm
http://www.prop.sk/neokonzervativci_ako.html
http://prop.sk/detinska_teoria.htm
http://www.prop.sk/ako_neokonzervativci.htm
http://www.prop.sk/choroba_a_la_makija.html
http://www.protiprudu.info/neokons.htm
http://www.protiprudu.info/neokonzervativci_ako.html

 

 

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|