:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Obyčajný suterén

29.08.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 


 

V pondelok druhého augusta 2010  sa konala tlačová beseda SaS a spolku, ktorý mal tú drzosť a prijal názov Obyčajní ľudia. Po, údajne, osemhodinovom maratóne tvrdých rokovaní sa zrodila dohoda.

Hrané emócie. Aké dojemné, aké zvláštne... Alebo ide o niečo iné, celkom prozaické?

Počet inzerentov a tržby z inzercie dramaticky klesajú. Kompenzácie strát sú preto viac ako žiadúce. Aj avizované založenie budúcej novej strany bude stáť nejaký ten kufrík peňazí. A čo nedoriešený prípad s dovezeným rozobraným tlačiarenským strojom, ktorý vyšetruje daňový úrad? To naozaj stojí za rýchlu a dôkladnú dohodu.

Po hlučnom predstavení niekoľkoriadkovej dohody, nasledovalo súdružské potriasanie rukami, priam erotické oblapkávanie a skoro padol aj šťavnatý božtek. Žoviálny kaviarenský diskutér a „bazárový“ obchodník s inzerciou sa pobratali.

Servilní novinári túto krčmovú komédiu svojimi trápnymi a neškodnými otázkami aj patrične posvätili – tlačovke dali punc vážnosti, ba takmer historického okamihu.

Igor Matovič pred ochotnými novinármi vyhlásil, že „Obyčajní ľudia“ určite z poslaneckého klubu SaS nevystúpia a Richard Sulík na oplátku „Obyčajným ľuďom“ prisľúbil, že spraví všetko, aby pri najbližšej aktualizácii vládneho programu boli zohľadnené ich požiadavky.

O aké požiadavky „Obyčajným ľuďom“ išlo naznačil Richard Sulík, ktorý povedal, že Matovič chcel dostať do programu 100 bodov. Nad niektorými vraj rozum zostával stáť a iné by lepšie napísal aj jeho syn.

Igorovi Matovičovi a jeho „Obyčajným ľuďom“ nezištne odporúčam, aby svoje požiadavky rozšírili a obohatili o body, ktoré nebudú stáť daňových poplatníkov ani cent, a to o zákaz kandidatúry rodinných klanov za poslancov Národnej rady SR a o zákaz čítania prejavov  a prednášania faktických pripomienok z papiera – samozrejme, že pre nich by platila výnimka, oni sú predsa len „Obyčajní ľudia“, tak čo od nich môžeme chcieť.

Zároveň Igorovi Matovičovi držím palce pri zavádzaní novej parlamentnej kultúry a teším sa, že do politického slovníka k výrazom doga, sociálna madona, válov, či prkotiny pribudnú aj ťažšie kalibre.

Ale teraz vážne!!! „Obyčajní ľudia“ i celá SaS slovenskú verejnosť doslova šokujú. Prejavy ich kratučkej činnosti patria do politického suterénu. Toľko hlúposti a politickej nekultúry, koľko politici tejto strany a zárodku ďalšej výťahovej ministraničky „vyrobili“ za jeden mesiac vládnutia, by vystačilo inej strane či hnutiu na celé volebné obdobie.

 


JUDr. Fedor Lajda,
podpredseda Panslovanskej únie

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|