:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Tlač -október 2010

 

 

Vyrobili protiíránský virus Izraelci?
Elitní izraelská vojenská jednotka, odpovědná za vedení války v kybernetickém prostoru, je obviňována, že vytvořila virus, který ochromil počítačové systémy v Íránu a zastavil práci v nejnovější íránské jaderné elektrárně.
Počítačoví odborníci objevili ve kódu viru odkaz na bibli, což naznačuje, že virus zřejmě vznikl v Izraeli. Kód obsahuje slovo "myrtus", což je latinský výraz pro myrtu. Hebrejské slovo pro myrtu, Hadassah, bylo rodným jménem Ester, židovské královny Persie
V bibli vypráví Kniha Ester o tom, jak královna zabránila útoku na židovské obyvatelstvo Persie a pak přesvědčila svého manžela, aby zahájil útok dřív, než začne útok na židy.
Izrael často vyhrožuje, že preventivně vojensky zaútočí na íránské vojenské instalace, aby nemohl Írán ohrožovat existenci Izraele.
Ralf Langner, německý výzkumník, tvrdí, že Jednotka 8200, čast rozvědky izraelské armády, zorganizoval útok počítačovým virem a nakazila jím software v jaderném reaktoru v Bushe-hru.
"Čtete-li bibli, dá se to uhodnout," tvrdí Langner.
Počítačoví vědci se snaží už dlouhé měsíce najít původce sofistikovaného viru Stuxnet, který na celém světě ochromuje průmyslové operační systémy, vyrobené německou firmou Siemens. 60 procenty útoků je postižen Írán
http://www.blisty.cz/2010/10/1/art54759.html

 

Obvinenie z terorizmu proti 17 extrémistom
Budahazy a jeho prívrženci mali uskutočniť podpaľačské útoky proti domom politikov.
Budapešť – Maďarská prokuratúra vzniesla v pondelok obvinenie voči 17 pravicovým extrémistom kvôli podozreniu na teroristické aktivity. Propagandista a "bojovník na barikádach" György Budahazy a jeho prívrženci mali uskutočňovať podpaľačské útoky proti domom politikov, vyrábať bomby pre ďalšie útoky a jedného televízneho moderátora dobili tak, že bol zrelý na nemocnicu, informovala maďarská spravodajská agentúra MTI s odvolaním sa na vrchné štátne zastupiteľstvo.
Budahazy a jeho traja spoluobžalovaní sú už rok vo vyšetrovacej väzbe. Táto údajná teroristická skupina vystupovala pod menom "Hunské hnutie" a "Šípy Maďarov". Budahazy je úzkym spojencom pravicovo-extrémnej strany Jobbik (Tí lepší), ktorá sa pri voľbách v apríli dostala so 17 % hlasov do Parlamentu.
Jobbik sa pokúša predstaviť obžalovaných ako "obete politickej justície". Európska poslankyňa za Jobbik, Krisztina Morvai sa ukazovala v bruselskom parlamente stále znovu v tričku s nápi-som "Slobodu pre Budahazyho!" (APA/dpa)
Terroranklage gegen 17 Rechtsextremisten                  http://derstandard.at/1285199400592/Terroranklage-gegen-17-Rechtsextremisten

 

Maďarsko s najväčšími jazykovými nedostatkami v EÚ
Zrejme známe tvrdenie, že „Boh hovorí maďarsky“ spôsobuje naďalej, že Maďarsko dosahuje (podľa Eurostatu) pomerne mizerné znalosti cudzích jazykov v porovnaní s ostatnými menšími krajinami Európy. Je to o to menej pochopitelné, že Maďarčina je v Európe raritou a mimo Fínštiny (len do určitej miery) nemá pendanta. Možno to spôsobuje aj publikovaný „objav“ maďarských detských psychológov na Slovensku, ktorí mali zistiť, že ak sa malé maďarčatá začali učiť aj Slovenčinu, začali sa v noci pomočovať !!

Aj najnovšia štatistika úradu EÚ Eurostat poukazuje, že Maďarsko je jednou z krajín, s najnižším prienikom cudzích jazykov v celej Európe. Tri štvrtiny dospelých v Maďarsku (presnejšie 74,8%) nehovoria žiadnou inou rečou, ako svojou materčinou, hodnota, ktorá je prekonávaná už len Rumunskom a Tureckom, pričom pri poslednej krajine sú regionálne rozdiely veľmi veľké a metropola Istanbul posudzovaná samostatne, by skončila na špičkovej pozícii.
V celej Európe je to 38% 25-64 ročných, ktorí nehovoria žiadnym cudzím jazykom, 13,3% z nich udávajú, plynné ovládanie aspon jedného cudzieho jazyka, v Maďarsku by to bolo len 5,8%, ďalších 7,2% uvádzajú priemerné jazykové znalosti. Zatiaľ čo v celej Európe 79% žiakov základných škôl a 83% na druhom stupni sa učia jednu cudziu reč, je to v Maďarsku len 33 príp.78%.
Na základnom stupni sa učia skoro všetky deti vo Švédsku, Luxemburgu, Taliansku a Španielsku jeden cudzí jazyk systematicky, najnižšie hodnoty majú Írsko s 3%, Holandsko s 32% a Maďarsko s 33%. V Luxembursku sa dokonca učí  83% detí už vo veku základnej školy druhý cudzí jazyk. Na druhom stupni sú najusilovnejšími krajinami Fínsko, Holandsko a Rumunsko, kde sa skoro všetci učia dva cudzie jazyky. Najväčší jazykoví ignoranti žijú mimo Maďarska v Poľsku, Bulharsku a prirodzene vo Veľkej Británii a Francúzsku.
Ungarn mit die größten Sprachmuffel in der EU                         http://www.pesterlloyd.net/2010_39/39sprachmuffel/39sprachmuffel.html

 

Ex-Stasi-kryptologovia pracujú pre Spolkovú vládu a NATO
Pre tajnú službu STB v bývalom režime pracovalo u nás isto mnoho uznávaných odborníkov z rôznych profesií. Svedčí o tom aj to málo informácií o jej medzinárodných úspechoch, ktoré sa dostali na verejnosť. To, že sa mnohí z nich úspešne uplatnili v súčasnom hospodárstve a iných oblastiach, svedčia príklady generála Alojza Lorenca, Miroslava Mojžitu, Juraja Širo-kého a iných. Na odpútanie pozornosti slovenskej a českej verejnosti od skutočných bábko-vodičov v zákulisí a ľudí s reálnou mocou, sa ľuďom predhodil zástupný problém „spolupra-covníkov STB“, ktorý slúži predovšetkým na politické a mocenské ťahy ponovembrovej oligarchie.


Nový štart kariéry po zmene: kryptologovoa Stasi sa podľa informácii SPIEGEL-u zamestnali u jednej súkromnej bezpečnstnej firmy, ktorá pracuje aj pre NATO.
Hamburg – Bývalí vedci u Stasi vyvíjali od začiatku deväťdesiatych rokov šifrovacie techniky pre Spolkové úrady a NATO. Kryptologovia z bývalého Stasi oddelenia XI "Centrálny šifrovací orgán" (ZCO) boli po „zmene“ Spolkovou vládou za Helmuta Kohla, v doteraz neznámej tajnej operácii, umiestnení v jednom súkromne hospodáriacom záchytnom riešení – v Rohde & Schwarz, sesterskej firme Rohde & Schwarz SIT GmbH, ktorá má dnes sídlo v Berlíne-Adlershofe.
"Boli to výborní matematici, ktorí sa osobne ničím neprevinili", povedal Otto Leiberich, ktorý vtedy riadil západný náprotivok v Spolkovej spravodajskej službe a neskôr Spolkový úrad pre bezpečnosť v informačnej technike a bol rozhodujúcim spôsobom zapojený do tejto operácie Spolkového ministerstva vnútra. Pozadím pre túto akciu, pri ktorej cca jeden tucet bývalých mužov Stasi, medzi nimi aj jeden bývalý vedúci oddelenia ZCO, boli prevedení do trhového hospodárstva, bol strach, že šifrovací špecialisti by mohli so svojimi vedomostiami prebehnúť napríklad do krajín Blízkeho Východu.
Pretože priame prevzatie týchto Stasi kryptologov bolo politicky príliš háklivé, použil sa Rhode & Schwarz . Až dodnes pracujú bývalí Stasi vedci z povolania pre tento podnik, ktorý zásobuje Spolkovú vládu krypto-mobilmi a podľa vlastných údajov je "uprednostňovaným dodávateľom vysokobezpečnostnej kryptografie" pre NATO. Rohde & Schwarz sa nechcel na dopyty SPIEGEL-u k tejto časti histórie vyjadriť.
mik
Ex-Stasi-Kryptologen arbeiten für Bundesregierung und Nato http://www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,719573,00.html

 

 

Blokáda sa absolútne nezmenila
 Politika blokády sa za prezidentovania Baracka Obamu absolútne nezmenila, táto sa dokonca v niektorých oblastiach zostrila, povedal v stredu minister zahraničia Bruno Rodríguez Parrilla, keď predstavoval správu: „Nutnosť ukončenia hospodárskej, obchodnej a finančnej blokády Kuby zo strany USA“, ktorú bude Ostrov devätnásty krát predkladať Valnému zhromaždeniu OSN.
Minister zahraničia argumentoval, že sa v posledných dvoch rokoch extrateritoriálny charakter blokády ďalej zosilnil. Pribudlo trestov, sankcií a prenasledovania kubánskych finančných transakcií s tretími krajinami, čo pôsobí odstrašujúcim spôsobom na iné podniky, ktoré by mohli uskutočňovať obchody s Ostrovom.
Ako príklad uviedol: "Nemohli sme naďalej kupovať cyto-statikum Dactinomycin, veľmi užitočný liek pri liečení sarkómov, zhubných nádorov väziva, pretože mexický podnik Lemery bol kúpený transnacionálnym izraelským podnikom TEVA na báze US-kapitálu“.
Čo sa týka politiky voči Kube a predovšetkým blokády, ostal Obama pod očakávaniami medzinárodného spoločenstva, pod úrovňou súčasnej debaty v US-Kongrese a verejnej mienky jeho krajiny, kde má takú opozíciu, ako nikdy predtým, poznamenal Rodríguez Parrilla.
Šéf Bieleho domu "nevyužil svoje ústavné práva, ktoré mu umožňujú, síce nie blokádu odstrániť, avšak zaviesť podstatné zmeny v tuctoch uplatňovaných oblastiach", povedal.
Taktiež vyhlásil, že blokáda je hlavnou prekážkou pre rozvoj našej krajiny a stála Kubu v týchto 50-tich rokoch 751,363 miliárd dolárov, jedno ešte konzervatívne číslo, zakladajúce sa na devalvácii dolára voči zlatu.
"Blokáda je stroskotaná politika a každá politika, ktorá 50 rokov zlyháva, musí byť prekontrolovaná", uzavrel.
Aida Calviac Mora
Mit Obama im Weißen Haus - Die Blockade hat sich absolut nicht geändert
http://www.granma.cu/aleman/kuba/16sept-Blockade.html

 

Grécky premiér: Za dlhovou krízou je aj americká banka
ATÉNY 2. októbra (TASR) - Grécky parlament bude vyšetrovať okolnosti vzniku dlhovej krízy a úlohu, ktorú v nej zohrala americká banka Goldman Sachs, uviedol premiér Jorgos Papandreou.
Špeciálna vyšetrovateľská skupina by mala byť zostavená do konca roka, citoval Papandrea denník Eleftherotypia.
"Budeme vyšetrovať úlohu, ktorú hrali zahraničné inštitúcie pri vzniku problémov," povedal premiér, ktorý dodal, že vyšetrovatelia budú skúmať udalosti vedúce ku kríze spätne až do roku 2001, teda do roku, keď Grécko vstúpilo do eurozóny.
Médiami kolujú správy, že v roku 2001, tesne po prijatí do eurozóny, si grécka vláda tajne požičala miliardy dolárov, pričom jej pri tejto operácii pomohla americká banka Goldman Sachs.
Transakcia medzi Gréckom a bankou bola kvalifikovaná ako menový swap, a nie ako úver, čo pomohlo krajine k plneniu európskych rozpočtových pravidiel, pričom naďalej mohla míňať nad svoje pomery.
Obrovský deficit a verejný dlh Grécka rozkolísali eurozónu a spôsobili, že rating krajiny padol do neinvestičného pásma.
http://www.extraplus.sk/content/page/spravy/68/grecky-premier-za-dlhovou-krizou-je-aj-americka-banka

 

 

Ničivý virus napadá íránské počítače
Počítačový virus, který se masově šíří v Íránu, nejspíš vytvořili programátoři podporovaní nějakou západní vládou. Shodují se v tom odborníci, které citují americká a britská média.
Virus Stuxnet je prý mimořádně důmyslný a jeho cílem je napadat průmyslové provozy. 60 procent výskytů záškodnického programu hlásí právě Írán. Spekuluje se, že virus míří na právě dokončovanou jadernou elektrárnu v Búšehru nebo na íránská ropná zařízení.
Agentura Bloomberg cituje odborníka na počítačovou bezpečnost, podle kterého muselo stát vytvoření viru Stuxnet nejméně 3 milióny dolarů. Odhaduje, že práce trvala půl roku a podílelo se na ní deset špičkových programátorů. Jak říká, za akcí tedy musela stát nějaká vláda, například Spojené státy nebo Izrael.
Podobně hodnotí ničivý program také experti citovaní britským Guardianem. Varují ale, že určit přesně autorství programu není možné, pokud by se vyšetřovatelé nedostali k počítači, na kterém byl virus vytvořen.
Stuxnet útočí hlavně na průmyslové systémy od německé firmy Siemens. Írán je používá jak v jaderných, tak v petrochemických závodech.
http://www.rozhlas.cz/zpravy/blizkyvychod/_zprava/788585

 

Najbohatšia žena sveta sa uchádza o finančnú výpomoc z vládneho grantu pre chudobných
  Ako vyplýva z dokumentov, získaných v rámci práva na prístup k informácii, poradca britskej kráľovskej rodiny v roku 2004 podal prihlášku na vládnu finančnú výpomoc pri hradení nákladov na vykurovanie palácov, patriacich kráľovninej rodine.  Britskú kráľovnu, ktorá dostáva ročne od daňových poplatníkov 38,2 milióna libier šterlingov, ostro kritizovali, keď vyšlo najavo, že poradca napísal žiadosť, aby kráľovnej udelili 60 miliónov libier z vládneho grantu pre chudobných.   Podľa dokumentov, ktoré získal denník Independent, poradca sa v žiadosti ponosuje, že náklady na vykurovanie sa zdvojnásobili na 1 milión libier šterlingov ročne a že vládny grant na udržiavanie kráľovniných palácov, je teraz už neadekvátny. 
Požiadavku zamietli a v e-maili vysvetľujú, že grant je určený pre rodiny z nízkym príjmom.  Vraj keby kráľovnej udelili peniaze, určené pre chudobu, tlač by sa k tomu veľmi negatívne postavila.  
Hovorca organizácie, ktorá je za republiku a za skoncovanie s monarchiou povedal, že"to je tá najsurovejšia vec, akú kedy počul.  Spomínaný grant je určený pre biednych ľudí a idea, že palác by mohol zobrať peniaze, určené pre chudobných, len aby si pomohol, je nechutná".   Hovorca Buckinghamského paláca sa odmietol vyjadriť k žiadosti, ktorú zamietli.  
Kráľovna teraz dostáva od vlády (t.j. z peňazí daňových poplatníkov) 38,2 milióna ropčne, 15 miliónov na údržbu palácov a 7,9 miliónov na osobné výdavky a na platy pre zamestnancov.  
Pattaya Daily News: "Royal Aide Applied for Heating Grant for Royal Household" 
http://www.pattayadailynews.com/en/2010/09/25/royal-aide-applied-for-heating-grant-for-royal-household/

 

Bonova nadácia ONE dáva na charitu len čosi vyše 1 % zo získaných prostriedkov  
Na nadáciu ONE proti chudobe vyvíjajú nátlak, aby vysvetlila svoje financie, keďže vyšlo najavo, že len veľmi malé percento získaných prostriedkov sa skutočne dostáva k chudobným. Nezisková organizácia ONE, ktorú založil vedúci hudobnej skupiny U2 Bono, získala v
roku 2008 takmer 9,6 milióna libier šterlingov, ale chudobným pritom rozdala len 118 000.- (t.j. 1,2 %) a na mzdy 120-tich zamestnancov nadácie vydali 5,1 milióna. 
Nadácia ONE hovorí, že pokiaľ ide o mzdy zamestnancov, väčšina peňazí pochádza od nadácie Billa a Melindy Gatesových.  Hovorca nadácie povedal, že ich úlohou nie je priama výpomoc chudobným, ale len robiť kampane a presadzovať isté trendy.   Ale i keď nadácia nikdy nesľubovala, že získané prostriedky bude priamo rozdávať chudobným, mnohých fanúšikov tejto írskej rockovej hviezdy (židovského pôvodu)
naisto prekvapí, ako s nimi zaobchádza.  Jeho hudobná skupina U2 hrala včera Bruselu, keď sa svetoví predstavitelia práve zišli, abny diskutovali o dosiahnutí (či nedosiahnutí) miléniových cieľov.  Bono sa s mnohými z nich priamo rozpráva.  Nadácia dala pred podujatím redaktorom Post-u nákladné darčeky, ako v koži viazané diáre, balíky kávy a fľaše s vodou.  
Táto nadácia od svojho založenia v roku 2002 vo Veľkej Británii usporiadala za účasti celebrít mnohé podujatia v rámci boja proti chudobe v Afrike a AIDS-u.  V roku 2009 brojila za to, aby sa výpomoc rozvojovým krajinám v Británii raz navždy zabezpečila zákonom.  
(krátené)
Daily Mail: "Bono`s ONE foundation under fire for giving little over 1% of funds to charity"  
http://dailymail.co.uk/news/article-1314543/BonosONE-foundation-giving-tiny-percentage-funds-charity.html

 

Bývalý austrálsky premiér napadá multikulturalizmus  
Pán Howard, konzervatívny politik, ktorý stál na čele Austrálie 11 rokov, než v roku 2007 vo voľbách prehral hovorí, že "anglosféra" by mala byť väčšmi hrdá na svoje hodnoty a úspechy.  "Nastal čas prestať s ospravedlňovaním sa za našu konkrétnu identitu, ale naopak sa k nej pevne, mohutne a s rešpektom hlásiť", povedal nadácii Heritage Foundation, čo je konzervatívny mozgový trust vo Washingtone.  
Pán Howard ďalej povedal, že niektoré krajiny si mýlia multikulturalizmus a multirasializmus, kedy si migranti osvojujú hodnoty krajiny, ktorú si vybrali ako svoj nový domov.  " Keď niektorá krajina priťahuje ľudí z iných častí sveta to preto, že jej kultúra a jej spôsob života funguje ako magnet."  Kritizoval tých, ktorí robia kultúrnu identitu "kašovitou, nejasnou a nediferencovanou".  ...  
(krátené)
Bonnie Malkin, Telegraph: "Former Australian PM attack multikulturalism"  
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/australiaandpacific/australia/8031840/Form...

 

Globálne ochladzovanie a nový svetový poriadok  
Bilderberg.  Či už ste presvedčení, že je to súčasť temnej konšpirácie, ktorá
neodvratne povedie k svetovej vláde alebo sa nazdávate, že ide len o nevinný
diskusný klub na najvyššej úrovni, jednu vec nemožno poprieť: tá skupina vie, odkiaľ
vietor fúka.  
Na júnovom stretnutí v Sitges v Španielsku sa zišli najmocnejší muži tohto sveta,
vrátane akedemikov a popredných politikov.  Preto z obsahu diskusie ako veľmi
veľavýznamný vystupuje jeden bod.  Na tomto 58. stretnutí v dňoch 3. až 6. júna t.r.
sa hovorilo najmä o finančnej reforme, bezpečnosti, cyber techológiách, energii, o
Pakistane a Afganistane, problémoch s potravinami vo svete, o globálnom
ochladzovaní, medicíne a vzťahoch medzi EÚ a USA.  
Veru tak; hovorilo sa o globálnom ochladzovaní.  
To značí dve veci:  Buď išlo o tlačovú chybu alebo globálna elita veľmi dobre vie,
že globálne ochladzovanie predstavuje oveľa väčší problém a neodvratnú hrozbu, než
globálne otepľovanie, ale zatiaľ to nie sú ochotní verejne priznať a hovorí sa o tom
len za zatvorenými dverami.  
Dovoľte mi stručne vysvetliť, prečo ide o škandálnu správu, ktorá čoskoro
exploduje.  Takmer všetky vlády v západnom svete, od Spojených štátov po Britániu,
od európskych krajín po Austráliu a Nový Zéland, sa v súčasnosti zasväcujú politike
"dekarbonizácie".  Toto sa pred volični ospravedlňuje ako stav v dôsledku ľudskej
činnosti, kedy skleníkové plyny, ako kysličník uhličitý, spôsobujú globálne
otepľovanie, preto ich tvorbu treba drasticky znížiť, bez ohľadu na sociálne a
ekonomické ujmy alebo škody v prostredí.  V 90-tych rokoch (vedecky pochybným)
tvrdeniam globálnej elity nahrávalo horúce počasie.  Ale to už teraz neplatí.  Zimy
sú čoraz chladnejšie.  Náklady na vykurovanie rastú (vraj v mene boja proti
klimatickým zmenám).  A ľudia, ktorým dve desaťročia vymývali mozog, si to začínajú
uvedomovať.  Všetko toto, samozrejme, predstavuje pre globálne mocenské elity
problém.  Globálne ochladzovanie a následné problémy s pestovaním úžitkových plodín
v severských oblastiach, to bude mať za následok čoraz väčšmi nahnevaných voličov
za to, že ich klamali.  
Nasledujúcich pár rokov bude veľmi zaujímavych.  Sledujte, ako sa bude mocenská
elita teraz snažiť dištancovať od idey antropogenického globálneho otepľovania
(Kto?  My?  V žiadnom prípade!  My sme si vždy mysleli, že ide len o svojráznu
teóriu) a ako sa budú aj naďalej snažiť presadiť zelené dane a udržať si kontrolu
(kyseliny v oceánoch, biodiverzita, atď.).  Spozorujete obrat v ich politike.  A
viete, čo je najhoršie?  Ak im to dovolíme, tak sa im to aj podarí.  Našou
povinnosťou ako slobodných občanov bude v nasledujúcich rokoch urobiť všemožné, aby
sa im to nepodarilo.  
Je načase, aby sme toto zastavili.  V Spojených štátoch nám hnutie tradičných
čajových večierkov ukazuje cestu.  Úslužných politikov treba potrestať počas
volieb.  Musíme sa postarať o to, aby nečestní vedci aspoň stratili pracovné miesta,
keď nič iné, pretože my, daňoví poplatníci, sme  celé desaťročia financovali ich
dobrý život.  Musíme sa postarať o to, aby korporatívni ziskuchtivci nemohli ťažiť
zo lží a korupcie trhov, čo má za následok zelená regulácia.  Potrebujeme
"norimberský proces" v súvislosti s globálnym otepľovaním.  
(krátené)
James Delingpole, Telegraph: "Global Cooling and the New World Order"  
http://blogs.telegraph.co.uk/news/jamesdelingpole/100055500/globa-cooling-and-the-new...

 

FBI chce lepšie odpočúvať internetovú a chatovú komunikáciu
Vláda amerického prezidenta Obamu pripravuje zákon, ktorý by jej umožňoval odpočúvať internetové hovory a chatovú komunikáciu. Pre New York Times túto informáciu potvrdila hovorkyňa federálneho vyšetrovacieho úradu FBI.
Do prípravy sú okrem bieleho domu a FBI zapojené aj bezpečnostná agentúra NSA a Justičné ministerstvo. Návrh zákona by mal byť pripravený už začiatkom adchádzajúceho roka. V súčasnoti umožňuje legislatíva USA odpočúvať len hovory prechádzajúce fyzickou telefónnou centrálou. Ak by bol zákon schválený, americké úrady by odpočúvali komunikáciu prechádzajúcu všetkými americkými servermi, čiže napríklad aj internetové hovory zo Slovenska či iných krajín. Odpočúvanie by sa tak mohlo dotknúť hovorov prostredníctvom služby Skype, emailovej komunikácie služieb Blackberry či četovania prostredníctvom sociálnej siete Facebook.
Podobné kauzy sa v poslednej obe objavujú dosť často. Najznámejšie sú letné kauzy vládnych úradov Saudskej Arábie, Spojených Arabských Emirátov a Indie, ktoré chceli získať prístup ku zabezpečeným službám Blackberry kanadskej spoločnosti RIM. Americké úrady sa odvolávajú na snahu odhaľovať týmto spôsobom kriminálne či teroristické hrozby skôr a efektívnejšie. Odborníci však upozorňujú na to, že nebezpečné živly už s odpočúvaním dávno rátajú a využívajú iné spôsoby komunikácie či kódovanú reč.
http://www.komunikuj.sk/zaujimavosti/fbi-chce-lepsie-odpocuvat-internetovu-chatovu-komunikaciu

 

 

Bulhar poukázal na rómsku kriminalitu, Brusel sa búri
Európska komisia v pondelok vyjadrila nesúhlas s mediálnymi vyjadreniami bulharského ministra vnútra Cvetana Cvetanova, ktorý poukázal na kriminalitu rómskeho etnika.Stalo sa tak v pondelok počas jeho prítomnosti v Bruseli, kam prišiel na diskusiu o problémoch tejto menšiny.Ku kontroverzii prichádza krátko po summite lídrov krajín EÚ poznačenom spormi, ktorých jadrom bolo kontroverzné rozhodnutie Francúzska vyhostiť neprispôsobivých Rómov do krajiny ich pôvodu.Ako v pondelok na adresu Cvetanova povedala hovorkyňa Európskej komisie Pia Ahrenkildeová, jeho vyjadrenia sú neprijateľné.Cvetanov pre bulharský denník povedal, že rómsky problém si žiada "vážnu analýzu, keďže táto komunita je inkubátorom, kde sa produkuje zločin". Podľa jeho názoru sa tieto problémy dajú riešiť tak, že finančná pomoc zo strany únie určená na pomoc Rómom pôjde priamo vládam a nie mimovládnym organizáciám.Bulharský minister poukázal na to, že za posledných 20 rokov nenastal "žiadny" pokrok, a to aj napriek množstvu investovaných peňazí. Vidíme iba ako rómski lídri žijú v "prepychových palácoch", kým getá sa stále zväčšujú, uviedol Cvetanov.
http://www.sme.sk/c/5568028/bulhar-poukazal-na-romsku-kriminalitu-brusel-sa-buri.html

 

Rusko napadáno za úspěšnou podporu mateřství a prevenci potratů
Komise, která monitoruje implementaci Konvence o eliminaci všech forem diskriminace vůči ženám, na svém 46. zasedání koncem července prověřovala stav v osmi zemích. Delegace Ruské federace informovala o svém novém dvouletém programu, který ministerstvo zdravotnictví zaměřilo na prevenci potratů a ochranu života.
Poprvé tam došlo k tomu, že porodnost převýšila potratovost a že s poklesem počtu potratů došlo také k poklesu úmrtí žen v souvislosti s narozením dítěte nebo potratem. Komise však vyjádřila znepokojení, že vláda propaguje mateřství a aby ženy mohly zůstat doma s jejich novorozenými dětmi, místo aby usnadňovala jejich rychlý návrat do práce. "Expert" z Kuby varoval před negativními sexuálními stereotypy, že ženy jsou považovány pouze za dobré matky, dobré manželky a pečovatelky, zatímco muži jsou nahlíženi jako poskytovatelé ekonomických potřeb. Zástupce Nizozemí se vyptával, zda stávající ruská legislativa řeší diskriminaci vůči lesbickým, bisexuálním nebo transsexuálním ženám. Brazilský "expert" si stěžoval, že "transgenderové lékařské služby"nejsou k disposici v mnoha regionech Ruské federace a vyzval k tomu, aby "sexuální a reprodukční práva žen byla založena na vědecké evidenci a ne na náboženství".
Při zkoumání stavu ve Fidži se Komise zaměřila na to, že manželství a reprodukční technologie tam nejsou pro dvojice stejného pohlaví. Thajský "expert" se vyptával, zda je ve Fidži navrhována dekriminalizace prostituce pro dospělé "sexuální pracovníky".
Přitom ona Konvence nikde nezmiňuje potraty, ani slova "gender", "orientace", "sexuální" nebo "reprodukční" se nevyskytují nikde v jejím textu. Zjištění a doporučení Komise nejsou pro státy závazné.
čp

 

Demonštrácia šiestich ľudí
Niet lepšieho príkladu popletenosti kresťanov. Je prínačné, že kresťania reagujú podobným spôsobom v tých krajinách, v ktorých má židovská komunita značný vplyv. Zapojenie kresťanov do izraelského boja proti Moslimom je myšlienka stará, napriek tomu jej mnohí dokážu naletieť. Že tak robia kresťania v USA, niet sa čo diviť....Nemožno však vraviť sa všetkých kresťanov. Táto účelová správa prožidovského denníka vraví o ŚIESTICH ľuďoch. Demonštrácie šistich ľudí sa normálne do médií nedostanú, leda ak...

Kresťania pred Bielym domom trhali strany z Koránu
WASHINGTON. Tradičnú spomienku na obete teroristických útokov z 11. septembra 2001 tento rok zatienili plány radikálneho pastora Terryho Jonesa z mesta Gainesville na Floride, ktorý si chcel výročie pripomenúť rituálnym pálením výtlačkov Koránu. Hoci sa svojho zámeru nakoniec vzdal, k verejnému zneucteniu posvätnej knihy moslimov v sobotu predsa
len došlo, a to dokonca priamo pred Bielym domom. Skupina šiestich konzervatívnych kresťanov tu upozorňovala na údajnú násilnú podstatu islamu, ktorú sa snažili dokázať čítaním úryvkov z Koránu, kde sa podľa nich vyzýva na nenávisť voči iným vierovyznaniam. Jeden z aktivistov následne z knihy vytrhol príslušné strany.
"Šaráda, že islam je mierumilovné náboženstvo, sa musí skončiť," povedal jeden z účastníkov protestu Randall Terry, ktorý je v Spojených štátoch známy ako popredný bojovník proti umelým potratom. Aktivista Andrew Beacham z Indiany, ktorý vytrhnuté listy pozbieral do tašky, následne povedal, že ich nespálil len preto, že "spáliť čokoľvek na pozemkoch Kapitolu je ťažký zločin". Ako dodal, za zničenie Svetového obchodného centra je zodpovedný práve "Korán a iné náboženské učenia". Skupine venovali pozornosť iba zvedaví turisti a policajti, ktorí si zapísali mená účastníkov. Súčasné protimoslimské nálady v americkej spoločnosti sa odrazili aj v sobotňajšom vystúpení prezidenta Baracka Obamu, ktorý zdôraznil, že Spojené štáty "nie sú a nikdy nebudú vo vojne s islamom". "Nebolo to náboženstvo, kto na nás zaútočil v ten septembrový deň. Bola to al-Kájda, úbohá banda mužov, ktorí prekrúcajú náboženstvo," povedal počas obradu v priestoroch Pentagonu, kde 11. septembra 2001
zahynulo 184 ľudí.
http://www.sme.sk/c/5545121/krestania-pred-bielym-domom-trhali-strany-z-koranu.html

 

 

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|