:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Paríž, Rím, Devínska N. Ves a kladivo tolerancie

07.09.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 „Bezhraničná tolerancia a pseudohumanizmus je cestou sebadeštrukcie
a vlastnej likvidácie.“
Memento 21.storočia


Nesmie sa o tom nahlas hovoriť, ale je to fakt a neodškriepiteľná realita- máme v Európe etnikum odhadom asi 9-miliónové(najviac jeho príslušníkov žije v Rumunsku- 3 milióny a o zvyšok sa najväčšou mierou delí Bulharsko, Maďarsko a Slovensko), pričom od Ukrajiny po Britániu svojím spôsobom života v drvivej väčšine prípadov terorizuje okolie a obyvateľov v lepšom prípade žobraním, hlukom a odpadkami, či chorobami a v horšom prípade verbálnymi urážkami, kriminalitou a už aj útokmi na bezpečnostné zložky štátu. Slovensko sa môže popýšiť nie práve najšťastnejším prvenstvom – vzhľadom na počet obyvateľov ho máme u nás najviac. Teda v porovnaní s Rumunom či Bulharom ich najviac pripadá na jedného Slováka.

Celú históriu to boli Cigáni a od nástupu multi-kultúrnych trendov a politicky korektného slovníka sú to Rómovia-vraj v ich jazyku Róm znamená človek. A už sme pri prvom probléme, pokiaľ ide o obsah slova. Grécki filozofi, v kolíske demokracie, tvrdili, že skutočného človeka nerobí chôdza na dvoch nohách. Aj hydina sa presúva na dvoch končatinách. Človeka robia jeho kultúrno-civilizačné návyky a mravný étos alebo ako hovoril významný nemecký filozof I.Kant – Hviezdne nebo nad hlavou a mravný základ vo mne.

Jasné, že nie každý Cigán nepracuje, kradne, znásilňuje a parazituje na sociálnych dávkach. Nastáva však druhý problém – prevažná väčšina z nich žije asociálnym a kriminálnym spôsobom života. V ich prípade akosi neplatí demokratická matematika. Ak sa hlasuje o zákone, ide o referendum či voľby víťazí ten, kto získa čo i len o percento viac ako druhá strana, oponent či odporca. Pochopiteľne-rozhoduje demokratická väčšina, vôľa prevažnej časti ľudu. Pri Cigánoch neplatí, že aj keď je 90 percent obyvateľov osady, domu, bytu arogantných a násilných asociálov i tak ich nemožno označiť vo všeobecnosti za neprispôsobivú, asociálnu a okoliu nebezpečnú etnickú skupinu. Vždy je určujúce to, že ak jeden zo sto Cigánov pracuje a nesedí väčšinu života v base, musíme ich všetkých vnímať rovnako ako jedincov, či rodiny, ktoré dodržiavajú zákony, platia dane, vychovávajú deti a snažia sa sami nájsť východisko z ťažkej ekonomickej, sociálnej či životnej situácie.

Najprv to bol problém len strednej a východnej Európy a zo Západu lietali k nám kritické výzvy a vysokí či splnomocnení komisári, aby nám vysvetlili, že sme netolerantní, nehumánni a sebeckí vo vzťahu k vzácnemu etniku, čo zaplavilo z Indie(štát Pandžáb) všetky kúty Európy, no najviac jej východ a stred. Keď v podmienkach slobodného cestovania v Európskej únii prikvitli vo zvýšenej miere aj do Paríža či Ríma, už ich ženú, deportujú a ešte aj priplatia(teraz vo Francúzsku pri vysťahovaní dostanú 300 eur a na každé dieťa 100 eur), len aby odišli a odbremenili ich od nehygienických táborísk, kriminality(znásilňovanie žien v Taliansku) a folklórom ako je útok sekerami či nožmi na policajnú stanicu v pokojnom francúzskom mestečku Saint Aignan. No napriek tomu, riešenie to nie je. Celoeurópsky cirkus výčitiek na adresu Francúzska z Európskej komisie a aj z Vatikánu(možno by stačil početnejší výlet z Luníka IX na námestie sv.Petra v Ríme a biskupi či arcibiskupi by hľadali útočisko v starobylých katakombách) sa týka len niekoľkých stoviek kočovníkov, ktorí sa aj tak v rámci euroslobody a ako občania Európskej únie vrátia po čase späť na Západ, ako na hostiteľský organizmus, z ktorého možno vyťažiť viac ako z utrápeného Východu.

Kladivo tolerancie, ktorým mávajú okolo seba hlava-nehlava ľudskoprávni emisári a hlásatelia multi-kultúrnej spoločnosti zbrataných etník, kmeňov a občanov, už dopadá všade. Keďže ho nemožno kritizovať ani proti nemu čokoľvek organizovať, lebo hneď sú po ruke mediálna a spoločenská diskreditácia aktivistov proti falošnému humanizmu a paragrafy a súdy, potom nečudo, že dôjde k masakru a la Devínska Nová Ves. Neprispôboví terorizujú okolie a v tomto prípade sú paragrafy a zákony na nič, úrady omieľajú byrokratickú pesničku a polícia ma zviazané ruky(teraz so samopalmi vz.škorpión nepochybne príde Poriadok a Zákon, no iba ak v hlavičke ministra vnútra). Potom sa médiá dohadujú, či v roztomilej rodinke boli všetci asociálni a agresívni alebo len niekto, príbuzní či návšteva. Najjednoduchšie je konštatovať, že išlo o duševne narušeného psychopata a je to iba výnimka. Ináč je všetko O.K. a stačia škorpióny! No čo zákony, legislatíva a postup úradov a polície? Niečo tu smrdí v systéme....

Kto tu provokuje a vytvára podmienky na výbuch násilia, či už cieleného alebo psychopatologického, keď už padajú výstrely na všetko, čo sa hýbe? A súdny rozum mizne, keďže šancu nemal ani predtým v systéme tyranie pochybnej tolerancie, humanizmu postaveného na hlavu, diktatúry neprispôsobivých menšín. Ťažko možno hľadať riešenie vo vzťahu k takým skupinám obyvateľstva (bez ohľadu na farbu pleti), ktorým je sebareflexia(uvedomenie si vlastných chýb a dopadov správania sa na iných ľudí a okolie) a empatia(vcítenie sa do myslenia a konania iného človeka, jeho príčin a dôvodov) úplne cudzia. Otvorene, bez skresľovania politicko-korektnými frázami, si treba priznať, že určité skupinové typy v ríši primátov chápu toleranciu a ľudskosť ako slabosť a vnímajú len svoju egoistickú pozíciu vytvorenú hoci aj na utrpení a zneužívaní iných.

A ešte jedno špecifikum má cigánske etnikum, v ktorejkoľvek časti Európy. Úplne sa v jeho prípade, na základe historických skúseností so spolužitím, neguje myšlienka o vplyve prostredia na daný subjekt. Či to bolo v tzv.demokratických systémoch pred druhou svetovou vojnou, v povojnových ľudových demokraciách a komunistických režimoch alebo v novodobej trhovej demokracii a liberálnych systémoch – model správania sa, spoločenského života a vnímanie iných skupín obyvateľstva sa z pohľadu neprispôsobivých výrazne nemení. Stále vnímajú zvyšok spoločnosti ako zdroj svojej bezpracnej existencie bez duchovného a mentálneho rastu.

No a perlička na záver. V mene tolerancie a multi-kulti diktátu by mohol skrsnúť obdivuhodný plán – vznik Cigánskeho štátu! Viete si niekto predstaviť jeho reálnu existenciu a dlhodobý rozvoj? Paralela by sa našla- napr. také Kosovo, aj tu 90 percent ekonomiky tvorí kriminálna činnosť od obchodu s drogami cez kšeft s bielym mäsom až po biznis s ľudskými orgánmi.

Dokedy bude ešte kladivo tolerancie liberálnych elít a politických manipulátorov nivočiť prirodzený vývoj a sebazáchranu tvorivých, zodpovedných a uvažujúcich obyvateľov štátov, ktorých celé generácie zveľaďovali a rozvíjali to, čo im bolo drahé a posvätné? To sa bude vždy vyčkávať až do prvých výstrelov alebo preventívne predídeme slepej uličke pasívneho vegetovania až do štádia sebazáhuby?

 


M.MORÉS
http://tvina.sk/

 

Vážená redakcia
Problémy s vyvražděnou rodinou se táhly roky. Vznikla o tom i reportáž
Paríž, Rím, Devínska N. Ves a kladivo tolerancie
Za tragédii v Bratislavě může také stát. Roky nechránil své občany

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|