:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Predseda amerického FEDu, Bernanke, pripúšťa bezdôvodnú tlač viac ako bilióna dolárov

15.05.2010

 


 Bernanke pripustil, že centrálna banka vytlačila 1,3 bilióna dolárov, ktoré boli následne použité na nákup cenných papierov krytých hypotékami. Toto šokujúce priznanie vyšlo najavo minulý týždeň pri rokovaní Spoločného hospodárskeho výboru (Joint Economic Committee). Na prekvapenie túto skutočnosť Bernanke bez problémov priznal.

Ešte viac šokujúce je, že ani jedna spravodajská agentúra o tomto odhalení neinformovala. Kongres dokončil hlasovanie o dosť spornej Obamovej reforme zdravotníctva o ktorej sa predpokladá, že zhltne približne bilión dolárov v priebehu desiatich rokov (podľa niektorých zdrojov dokonca dvojnásobok). „Myslím, že sme mohli aj v tomto prípade FED požiadať o vytlačenie bilióna dolárov...“, tvrdí G. Hunter, autor anglického originálu tohto článku.

Kongresman Paul vyniesol tiež požiadavku o vytlačení 105 miliárd dolárov na záchranu Grécka. Bernanke odpovedal, že jedna z dohôd lídrov G20 hovorila o vzájomnom záväzku vložiť viac peňazí do MMF, čo by bolo vlastne spôsobom riešenia krízy po celom svete. Za pozornosť stojí najmä použitie termínu „vzájomný záväzok“. Podľa Grega Huntera je za touto dohodou snaha G20 o „vzájomné znehodnotenie svojich mien“. „Myslím, že toto je dôvod prečo dochádza po celom svete k nárastu cien zlata. Už dávno som hovoril, že nás čaká veľká inflácia.“

Podľa Huntera Bernanke svojím vystúpením len odhalil scenár FEDu hovoriaci o tlači peňazí slúžiacich na opravu všetkých vzniknutých finančných problémov. R. Paul tiež predpokladá obrovské problémy mnohých miest a štátov, ktoré sa pri súčasnej situácii stanú čoskoro insolventnými.
Prezident pobočky FEDu v New Yorku W. Dudley je, zdá sa, rovnakého názoru ako jeho šéf: „Skutočnosť, že naša zahraničná zadlženosť je z väčšej časti denominovaná v našej vlastnej mene, je obrovskou výhodou v prípade, že dolár sa dostane pod veľký tlak.“ Ide o Dudleyho náznak devalvácie dolára? Hunter tvrdí že áno.

 http://usawatchdog.com/bernanke-admits-printing-1-3-trillion-out-of-thin-air/
video z rokovania JEC dostupné na: http://www.youtube.com/watch?v=CtvHAqK8P14&feature=player_embedded#
Ježo

 

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|