:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 Putin verzus neo-Kominterna


 

 

Kominterna - Komunistická Internacionála, takisto známa ako Tretia Internacionála, bol výtvor Vladimníra I. Lenina z roku 1919. Jej otvorene prehlasovaným účelom bolo: bojovať "všetkými dostupnými prostriedkami, vrátane ozbrojenej sily, za zvrhnutie medzinárodnej buržoázie a za vytvorenie medzinárodnej sovietskej republiky". Poslaním Kominterny bolo teda, v krátkosti, rozšíriť komunistickú revolúciu do celého sveta.

Ale Kominterna sa na svojom siedmom svetovom kongrese v roku 1935, na Stalinov rozkaz, zriekla revolučného zvrhnutia kapitalizmu ako svojho poslania a vyzvala k vytváraniu ľudových frontov v západných krajinách proti fašizmu - čo bola vtedy moskovská prvoradá politika. Trockij - ktorý bol zástancom permanentnej revolúcie - za toto "kacírstvo" exkomunikoval Stalina ako "reformátora", za čo mu potom v roku 1940 uštedrili úder sekerou po hlave, vďaka vrahovi Ramonovi Mercaderovi.

Ale trockizmus s Leonom Trockým nezahynul. Ten mutoval a dnes je hlavným koreňom toho neokonzervatizmu, čo vyzýva k permanentnej revolúcii, ktorá by nastolila už nie globálny komunizmus, lež globálnu demokraciu. Dnes si túto ideológiu osvojila strana Reagana a Bushovej administratívy a neokonzervatívci používajú peniaze daňových poplatníkov na utváranie a operovanie svojej vlastnej neo-Kominterny.

Organizácia The National Endowment for Democracy (NED), ktorá teraz pumpuje desiatky miliónov dolárov na "presadzovanie demokracie" v zahraničí, je ich opornou agentúrou. Dvadsať rokov stál na jej čele Carl Gershman, ktorý sa odtrhol od Socialistickej strany, aby zorganizoval sociálnych demokratov Spojených štátov, podporujúcich kandidatúru liberálno-demokratického senátora Henryho "Scoop" Jacksona, ktorého pracovníci predstavovali hniezdisko neokonzervatívcov, od Richarda Perleho po Franka Gaffneyho a Elliotta Abramsa.

Ďalšou organizáciou, ktorej sa neo-Kominterna zmocnila, je Freedom House. Založila ju Eleanor Rooseveltová a Wendell Willkie v roku 1941 ako hlas pre globálnu demokraciu a ľudské práva. Organizácia Freedom House si v predvečer irackej vojny vyvolila za svojho nového šéfa bývalého riaditeľa CIA Jamesa Woolseya. Ten, než dovŕšil prvé výročie svojho pôsobenia vo funkcii, prehlásil Rusko Vladimíra Putina za "neslobodné" a začal bubnovať do IV. svetovej vojny proti "islamofašizmu".

NED, Freedom House, nadácie a mozgové trusty, ktoré s nimi kolaborujú - zaplavené daňovými peniazmi a príspevkami, ktoré si môžu darcovia odpísať z daní - teraz bežne zasahujú do vnútorných záležitostí cudzích krajín. Pod zámienkou presadzovania demokracie, vytvárania voľných trhov, atď. sa snažia o zvrhnutie neposlušných štátnych predstaviteľov a presadzovať moc takých, čo s nimi zdieľajú ich ideológiu; čo budú podporovať ich záujmy a agendu.

Neokonzervatívci tvrdia, že ich cieľom je demokracia. Ale po prezretí zoznamu ich terčov na Blízkom východe možno skôr povedať, že neo-Kominterne ide o destabilizovanie každého a všetkých takých režimov, ktoré nevyhovujú jej kritériám, pokiaľ ide o členstvo vo svetovej demokratickej revolúcii.
I keď je venezuelský Hugo Chavéz radikálnym ľavičiarom, bol demokraticky zvolený. Ten obviňuje NED, že mala do činenia s pušom v roku 2002, kedy tu nakrátko zvrhli vládu a v opakovaných voľbách, ktoré mu nanútili v roku 2004. Zahraniční novinári sa zhodujú v tom, že rôznofarebné "revolúcie", ktoré zvrhli Miločeviča v Srbsku, Ševardnadzeho v Gruzínsku a ľudí okolo Kučmu na Ukrajine, spôlodili takisto Spojené štáty a uskutočnili ich v Langley.

...Ruský prezident Vladimír Putin bol však bývalým agentom tajnej služby, ktorý vie čosi o podkopávaní a ktorému ide o záruky, že jemu alebo jeho vybranému nástupcovi, ktorému odovzdá moc v roku 2008, sa nestane nič podobné, čo sa stalo jeho priateľom v Belehrade a Kyjeve. A tak sa teraz pohýna k obmedzovaniu - a možno aj k úplnému vyhnaniu - všetkých amerických a západných vmiešavačov sa do ruskej politiky. "Organizácie, ktoré v našej krajine vyvíjajú činnosť a sú zapletené do politických aktivít, používajú v podstate ako nástroje zahraničnej politiky cudzích štátov ," hovorí Putin. A má pravdu.

Čo nás privádza k otázkam, adresovaným našej vlastnej vláde:
Akým právom Spojené štáty, prostredníctvom organizácií, financovaných daňovými peniazmi a oslobodených od daní, zasahujú do politiky krajín, ktoré nás nenapadli a neohrozujú nás? Či by sme my neboli nahnevaní, keby Číňania zasahovali do politiky v Mexiku a v Strednej Amerike, ako to robíme my vo Východnej Európe a v Strednej Ázii?
Či by sme nato nereagovali?

Berúc do úvahy všeobecne rozšírený odpor voči Spojeným štátom v Latinskej Amerike, na Blízkom Východe a v Európe, aký osoh môžeme z toho mať, keď sústavne zasahujeme do vnútorných záležitostí týchto krajín, len aby sme uspokojili rastúce nároky elít a uchlácholili ľudovú nespokojnosť?
Porazili sme svetovú komunistickú revolúciu len preto, aby sme prišli so svojou vlastnou, demokratickou?

Pochovali sme Stalinovu Kominternu len preto, aby sme vytvorili svoju vlastnú?
Čo sa udialo s Amerikou, ktorá sa starala len o to svoje?
Prečo Bush prepožičiava zahraničnú politiku neokonzervatívcom, ktorí sú zdrojom väčšiny bolehlavov, ktorými dnes trpí?

___________________________________________

Patrick J. Buchanan (publicista a bývalý prezidentský kandidát)
Anti-War
http://antiwar.com/pat/?articleid=8176

Súvisiaci článok:
Súdruh Cheney a prezident Putin

Diskusia k článku:

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|