:: www.prop.sk
:: ww.protiprudu.info

CITÁTY
 

Slobodomurári slobodomurárovi

11.01.2010

 

 


Predpokladám, že väčšina z vás už zaregistrovala snahy mestkého zastupiteľstva Bratislava - Staré Mesto postaviť v Bratislave pred Slovenským národným múzeom Masarykovi sochu - tam, kde pred ním trónil český lev. Po prvej demonštratívnej prehliadke svojho neutíchajúceho čechoslovakizmu a snáh stále Slovákov kamsi začleňovať (Rakúsko-Uhorska, Československa, EÚ) v podobe pamätníka Štefánika pod českým levom nám teraz chcú predviesť ďalšiu. Zrejme zabudli, že Bratislava je hlavným mestom Slovenska a všetkých Slovákov a nielen pár bratislavských mestkých poslancov.

 
S nápadom prišiel starosta Petrek. Pred ním chcela nábrežie po Masarykovi pomenovať strana OKS  
   

Masaryk bol nemanželský syn chudobnej Češky a bohatého žida a k slobodomurárstvu ho priviedlo manželstvo s vplyvnou americkou židovkou. Bianko šek a prístup k značným finančným zdrojom si podpísal obhajovaním českého žida Hilsnera, ktorý bol odsúdený za vraždu. (Hilsneridáda)

Od roku 1907 americkí  Židia tak poskytovali Masarykovi začné finančné postriedky (prostredníkom bol Wilsonov dôverník Louis Dembitz Brandeis) a keď mu v roku 1918 z Wall Street poskytli aj pôžičku desať miliónov dolárov pre ešte neexistujúci československý štát, sám priznal, že to bola odplata za jeho „Hilsneriádu“.

Masaryk sa nikdy osobne nezúčastnil žiadnej verejnej katolíckej oslavy. (v detstve však miništroval v kostole) Ani napríklad na celonárodných oslavách jubilea českého patróna sv. Václava, ktoré sa konali v roku 1929, čím sa dištancoval od drvivej väčšiny katolíckych obyvateľov štátu.

Nezdráhal sa brať peniaze z rôznych zdrojov, aj od Slovákov, ktorým raz sľuboval to, raz ono. Svoje sľuby však však neplnil a peniaze nevrátil:
„Mohu Vám s uznáním sděliti, že zbytek fondu revolučního, který jsem si přivezl do Prahy, velmi mně přišel vhod. V prvé době republiky bylo peněz  zapotřebí na některé osvědčené a nové vznikajíci instuituce, k tomu právě jsem užil amerických peněz, které jsem dostával od Sdružení, od Slováků a také od svých osobních přátel, Američanů.

Keď Vajanský prehliadol Masaryka a jeho skutočné zámery, odvrátil sa on neho a po jeho návrate z väzenia, ho Vajanského priateľka Terézia Vansová (1857 – 1942) utešovala “aby sa netrápil s Masarykom, ktorý dokáže brániť žida a súčasne hanobiť brata.”

Do martinského časopisu napísal túto básničku:

Vám je milšie bahno jako more,
veselí ste v dierach, múdri v hore,
špinu oblizovať – smrady ňuchať,
rozširovať temnosť, v svetlo dúchať,
ducha hasiť, telo, mäso lučiť,
nič nevedieť, ale všetkých učiť,
nič nekonať, ale chvostom blýskať,
len v sebe hrmeť, kričať, výskať,
to je vaša forsa, vaša sláva.
Motaj ale nemá ani hlavy.
Ktože nás už tejto pliagy zbaví?

Masaryk je známy najmä svojim postojom k Pittsburskej dohode, ktorá mala dať Slovákom samostatný štát. Pittsburská dohoda obsahovala článok:  „V samostatnom štáte z Českých zemí a Slovenska Slovensko bude mať svoju vlastnú administratívu, svoj snem a svoje súdy. Slovenčina bude úradným jazykom v škole, v úrade a vo verejnom živote vôbec.“
Masaryk ju po tom, čo ju podpísal, vyhlásil za falzum.

Masarykovci v Bratislave

Po neúspešnej snahe Starého Mesta pomenovať po Masarykovi bratislavské nárežie, prišli s nápadom postaviť mu sochu.
Nie je žiadne tajomstvo, že v mestkom zastupiteľstve prvého bratislavského obvodu Staré mesto je napríklad strana OKS napriek svojim nulovým volebným preferenciám zastúpená viac než hojne.
(Pre informáciu, strana Smer s takmer 30%  preferenciami v posledných voľbách má v obvode Bratislava-Staré mesto 6 poslancov, OKS s preferenciami 0.27%  má 4 poslancov,Tatár k nim patrí tiež).

A keďže logicky sa táto inicitíva zdôvodniť nedá, chcú nás dojemne presvedčiť ako im leží na srdi osud slovenského národa a svoju snahu postaviť sochu človekovi, ktorý o slovenskom národe povedal, že neexistuje, odôvodňujú tým, že Slováci sa vďaka Masarykovi vo vzniknutom Československu zbavili maďarského útlaku.

Inými slovami tí, ktorí len pred pár desaťročiami do Slovákov spolu s Maďarmi strieľali a historicky sa vždy pridali na stranu maďarizačného útlaku, tí, ktorí dnes vehementne obhajujú Duraya, Csákyho či Hedvigu a nevynechajú účasť na žiadnej protislovenskej aktivite, chcú na Slovensku  postaviť sochu tomu, ktorý slovenský štát odmietol. Svoju snahu obhajujú slovenskou štátnosťou, proti ktorej sa, mimochodom, tiež v minulosti opakovane postavili.
Aj by som sa zasmial, keby bolo na čom. V hiparáde absurdít túto sotva v tomto roku ešte nejaká prekoná.


Roman

 

Diskusia:

 

Súvisiace články:
Tomáš G. Masaryk a jeho vzťah k Slovákom
Masaryk: Slováci sú nulová veličina
Svobodní zednáři  - fantasmagorie nebo reálné nebezpečí?
Masaryk - výroky o Slovákoch
Vyhlásenie občianskych organizácií a osobností spoločenského života

 


70% slobodomurárov tvorili v slovenských lóžach židia, píše SMEtie
http://www.sme.sk/c/887585/slovenski-slobodomurari-su-hlavne-z-bratislavy.html

Prezidenti Masaryk aj Beneš boli tiež členmi slobodomurárskej lóže, tvrdí SMEtie
http://korzar.sme.sk/c/4492214/slobodomurari-vznikli-zo-stavitelov-stredovekych-chramov.html

Vznik Veľkej lóže na Slovensku ako poslednej krajine bez slobodomurárov v EÚ
http://www.aktuality.sk/clanok/130977/zahadni-slobodomurari-zalozili-velku-lozu-slovenska/

Poslanci Bratislavy - Staré mesto, vysoký výskyt
 http://www.staremesto.sk/miestne-zastupitelstvo/poslanci.html?page_id=154

Debaty bez cenzúry V. Kto bol vlastne T.G.Masaryk?
http://www.prop.sk/debaty5.htm

Protest proti postavebiu sochy
http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11023092&p1=51337

Petícia OKS žiada vytvorenie Masarykovho nábrežia v Bratislave
http://www.oks.sk/article.php?104

Zemko tvrdí:
"Odporcovia sochy poukazujú na Masarykov čechoslovakizmus, odmietanie svojbytnosi slovenského národa, neuznávanie slovenčiny ako osobitného jazyka, neplnenie Pittsburskej dohody, ale aj na ťažké ekonomické a sociálne pomery na Slovensku za Masarykovho prezidentovania. Bezpochyby tieto odkazy na medzivojnovú minulosť Slovenska sú do veľkej miery pravdivé."
Ale sochu mu aj tak postavme.
http://komentare.sme.sk/c/5176072/masarykova-socha-v-bratislave-ano.html

 

 

© 2003 - 2006 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku| Optimalizované pre rozlíšenie 1024×768|