:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Slovensko prehralo. Vyhrali médiá

14.06.2010

 

 

 
Tak to máme za sebou. Voliči rozhodli. Výsledky prekvapili.  Úspech dosiahli len Smer,SaS a Most. Úplne prepadli HZDS, SNS a SMK. Úspech Smeru je samozrejme diskutabilný. Takmer 35% - ale v opozícii- nie je výhra. Tých šesť percent, ktoré Smer získal oproti posledným voľbám v r.2006 (29%) sú vlastne jeho prehrou.

Minimálne o tých šesť percent ochudobnil Smer HZDS a SNS, čo sa teraz ukázalo, ako Pyrrhovo víťazstvo. Možno sa stačilo pred
voľbami viac zomknúť a nenechať sa rozleptať novinármi... Kydanie jeden na druhého sa ukázalo ako kontraproduktívne. Analýzu výsledkov volieb si budú musieť urobiť predovšetkým v HZDS a SNS. Hlavne predsedovia týchto strán.

V prípade HZDS je škodou, že V. Mečiar si doteraz nepripravil svojho nástupcu, ktorý by ho nahradil. Za tie roky bolo času dosť a potenciál, ktorým ešte pred pár rokmi disponovalo HZDS, bol k takej príprave ako stvorený...bohužiaľ. Nehovoriac o takmer dignorovanej predvolebnej mediálnej kampani, ktorú HZDS ako keby nepotrebovalo.(?) Veľmi naivne. Vypomstilo sa!

V SNS je už niekoľko rokov jasné, že predseda strany nie je schopný presvedčiť vo svojich verejných vystúpeniach, ktoré niekedy strane naozaj viac uškodia, ako pomôžu. Je veľkou škodou, že ešte za tie roky v politike nepochopil, že A. Belousovová mohla SNS vyniesť nad dvadsať percent, pretože ako žena – politička a rodu verná Slovenka nemá na slovenskej politickej scéne konkurenciu. Škoda, že jej inteligencia a šarm neboli do dnešného dňa pre SNS kapitálom. Myslím, že každá strana by chcela mať
na svojom čele ženu, ktorá je nie len príťažlivá, ale i vzdelaná, s dokonalým historickým prehľadom, obhajujúca záujmy Slovenska a Slovákov. To sa určite takej Radičovej nikdy nepodarí. Aj keď má, na rozdiel od Belousovovej, za sebou všetky média. Je veľká škoda pre SNS, ak sa narcizmus jedného, stáva prepadom všetkých. Ak to predseda SNS nepochopí, hrozí mu to , čo Mečiarovmu HZDS... Média a „slovenskí novinári“ postupne utopia aj SNS. Robia tak už od r.1990 a systematicky. Plody svojej práce žnú práve dnes.

Ťažko povedať, či neúčasť SMK v parlamente je pre Slovákov nejaké terno. Bude tam Bugár,(ako had na prsiach!) čo by malo všetkých presvedčiť, že „maďarská“ politika môže byť aj iná, akú prezentuje Fidesz s Orbánom. Ak si ale predstavím, že v parlamente budú sedieť aj tie vykopané politické mŕtvoly z krajiny Vyvolených, akými sú Zajac, Šebej(!!!!!) Dostál(!!!!!), Osuský(!), Švejna, Chmel... Pán Boh nám pomáhaj !

Sionisti opäť v slovenskom parlamente ! Šebej bude sedieť v parlamente, kde je na stene slovenský štátny znak, z ktorého mu je na grcanie... A budeme ich platiť všetci. Aj Dostála ! To naozaj nepotrebuje komentár...To je jedna z hlavných tragédii týchto volieb! Myslím, že pre veľa Slovákov by títo „politici“ z OKS, mali byť doslova vzorom ako sa to má  robiť...dlhodobo, systematicky...ako červotoč (Mikloško)...tak sa dostavujú úspechy! Ak k tomu máte aj „primeraný“ priestor v médiách a na účtoch bánk – dá sa všetko...Naozaj všetko !  

KDH prežilo. Určite nie pre Figeľa Farizejského, ani pre drzosť Lipšica...skôr pre dvadsaťročnú dobrú „spoluprácu“ s farármi z východného a juhovýchodného Slovenska.

K SDKÚ by bolo aj škoda sa vyjadrovať, keby sa aj tu neudiali také perličky, ako prekrúžkovanie Kaníka z tridsiateho na šieste miesto a Vašáryovej z dvadsiateho tretieho na štvrté miesto...“to jsou paradoxy“...povedal by Vašek. Radičová vyrástla, spolu s Dzurindom, Miklošom &Co. Aspoň o pol metra - aj bez vozičkárov. Stačilo k tomu aj to, že média sa povinne(!) nezaujímali o financovanie a pozadie tejto strany. Veď vieme prečo. Chrapúnstvo zo strany SDKÚ v predvolebnej kampani sa dalo očakávať. Ale s SDĽ to nikto nespájal.

Práve možno jedna z najväčších a najdrahších (a najšpinavších)
mediálnych kampaní v histórii SR, akú predviedla tzv. SDĽ, bola nepochybne „dielom“ pochybných peňazí (SDKÚ-Sőrős!) S možnosťou prepojenia na tzv. nové pravicové české bratské strany, ako TOP09 a VV... (...když to toho nekecá Vašek, tak Kníže určite(i s Džohnem! Ólbrajt taky) ! Vždy nám radi „pomôžu“. Ťažko povedať, či iba „náhodou“ boli listy SDĽ v „mene“ Smeru posielané (v desať tisícoch!) práve z Prahy.

Média sa tešia ! To je na tom to najpodozrivejšie ! „Zahraničie“- nepochybne iba to „demokratické“ nám otvorene tlieska ! Tiež sa tešia !

Enel a „slovenské“ SPP, spolu s rozvodnými energetickými (francúzskymi a nemeckými...) závodmi, vodármi... sa už nevedia dočkať, kedy si tú „stratu“ za štyri roky štátom zakázaného zdražovania teraz rýchlo vykompenzujú. Za Mikloša to Enel stihol (r.2004) tri krát ročne. Máme sa na čo „tešiť“! Určite sa to zdražovanie bude v médiách vysvetľovať, ako „pozostatok“ dlhov po Ficovi a hlavne sa bude vyhovárať na svetovú hospodársku krízu. Talianske, rakúske, nemecké, francúzske firmy si tú svetovú hosp. krízu veľmi radi vykompenzujú na Slovákoch. (zákonník práce, minimálna mzda...)

Bude sa opäť privatizovať... zdaňovať (zahraničným „podnikateľom“ Mikloš so Sulíkom navrhnú tisícročné daňové prázdniny...) Ceny energií sa „prejavia“ v službách (podnikatelia sa trasú),v  potravinách(obchodné reťazce otvárajú šampanské) a doprave - zastaví sa výstavba diaľnic? Zastaví sa výstavba blokov Jadrovej elektrárne ktorá má zabezpečiť (obnoviť) energetickú sebestačnosť Slovenska? Atď.
Oni voľby nevyhrali !
Prehrali ich Slováci.
Vyhrali ich média a ich majitelia.
Bude to pre nás konečne poučením ?

 

 


Bonsens

 

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|