:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Už stačí...

09.05.2010

 


Tisíce robotníkov a vedúcich odborov hnevlivo pochodovalo kvôli stratenej práci a zruinovaným životom v najväčšom anti-Wall street zhromaždení od vypuknutia úverovej krízy v New Yorku.
Doprava vo finančnom okrsku zastala , keďže zhromaždené davy zaplavili ulice. Požadovali odpovede od pôvodcu problémov - od bánk.

Tieto tisícky ľudí v New York City predstavujú milióny ľudí v celých USA. Títo všetci majú spoločný pocit krivdy - pocit ktorý svoj vrchol dosiahol v Amerike.

V hlasnom volaní po zodpovednosti ľudia požadujú ukončenie neporiadku na Wall Street.

"Robia presný opak toho, čo robil Robin Hood, kradnú chudobným, ktorí potrebujú na prežitie a dávajú to bohatým - nedáva to zmysel," povedala 9 ročná Sam Kesler, pravdepodobne najmladšia protestujúca v New Yorku. Bez ohľadu na jej vek, aj Sam má obavy, že niečo nie je v poriadku s ekonomikou krajiny.
Ako výsledok podvodov z Wall Street, milióny Američanov  stratili svoje domovy a o milión ľudí viac stratilo svoju prácu.

"Ak vrcholné 1% z bohatstva v tejto krajine kontroluje politické rozhodnutia na základe ktorých peniaze, ktoré prichádzajú priamo z bánk idú na bonusy namiesto toho, aby riešili problémy, ľudia musia byť znepokojení" uvádza jeden z protestujúcich.

Namiesto záchrany ľudí, vláda Spojených štátov nariadila daňovým poplatníkom uhradiť účet za spoločnosti, ktoré sú "príliš veľké na krach". Čas plynul a nikto nebol potrestaný za vytvorenie ekonomickej cunami. Ľudia na uliciach veľmi dobre vedia, že keby takúto istú schému urobili oni, že by už dávno boli vo väzení, kým tí z Wall Street nielen že tam nešli, ale ešte dostali aj bonusy.

Len mesiace potom, čo ich bežní Američania udržali na hladine, bankári opäť začali s utrácaním stoviek miliónov dolárov na bonusy.
Ľudia si uvedomujú, že Spojené štáty potrebujú dobré finančné pravidlá, aby bolo isté, že sa takáto katastrofa nezopakuje. A napriek verejnému poburéniu, nie je veľa bankárov, ktorí by si hrýzli pery od hanby.

Rekordne vysoká hotovosť je utrácaná na armádu lobistov, pracujúcich 24 hodín denne vo Washingtone proti finančným reformám. Už ani sochy býka na Wall Street, ako symbolu finančného optimizmu, sa ľudia pre šťastie nedotýkajú, ale naopak táto socha potrebuje svojich  bodyguardov.

 


http://rt.com/Top_News/2010-04-30/wall-street-protest-rally.html
Mike

 

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|