:: www.prop.sk
:: ww.protiprudu.info

CITÁTY
 

Vidláci v parlamente

01.08.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 

 

Najhorším príkladom je Richard Sulík, a to nielen tým, ako sa oblieka, ale aj tým, ako sa vyjadruje. Až pričasto zabúda, že je predsedom parlamentu. Nerešpektuje, že v postavení druhého najvyššieho ústavného činiteľa musí dodržiavať určitý protokol, ktorý k tejto funkcii patrí. Jeho verejné vystúpenia či vyhlásenia už viackrát šokovali nielen odborníkov na spoločenskú etiketu, ale aj časť verejnosti. Odborníci sa zhodujú, že jeho správanie prekročilo hranice zaužívanej etikety a politickej kultúry. "Jeho prezentácia je nehodná funkcie predsedu parlamentu," hodnotí Sulíkove spoločenské i protokolárne prešľapy odborník na protokol Jaromír Antal.

Sulík sa len pred pár dňami objavil na oficiálnom kladení vencov na Javorine ako predseda zákonodarného zboru v rifliach. O nič lepšie nereprezentoval Národnú radu ani na pracovnom obede s veľvyslancami Rakúska, Nemecka a Švajčiarska. Dostavil sa naň v letnej košeli a plátenných nohaviciach, hoci veľvyslanci prišli v oblekoch. Podľa protokolistov môže ísť politik v Sulíkovom postavení takto oblečený na športové podujatie, ale nie na obed s predstaviteľmi reprezentujúcimi cudzí štát. Nehovoriac o tom, že počas obeda telefonoval, na slávnostne prestretý stôl si vyložil obsah vreciek a k tomu ešte aj obchytával príbor.

Richard Sulík bol na pracovnom obede s veľvyslancami Rakúska, Nemecka a Švajčiarska oblečený víkendovo. Počas obeda navyše telefonoval, obchytával príbor a na stôl si vyložil peňaženku.

Iveta Radičová pri oficiálnej návšteve českého premiéra Petra Nečasa na Slovensku nemala na sebe pančuchy a obula si topánky s otvorenou špicou.

Odborníci jej vyčítajú najmä niektoré nedostatky v obliekaní. Pri oficiálnej návšteve českého premiéra Petra Nečasa na Slovensku nemala šéfka vládneho kabinetu na sebe pančuchy a obuté mala topánky s otvorenou špičkou.

Protokol v stredoeurópskych krajinách pri takýchto návštevách však vyžaduje, aby ženy nemali holé nohy a mali uzavreté topánky. Františka Čížková z českej módnej polície Radičovej radí, aby si našla poradcu pre svoj imidž. "Dáma Radičová by mala podriadiť svoj vzhľad a garderóbu svojmu spoločenskému postaveniu. Vyžaduje si formálnu eleganciu s puncom noblesy," konštatuje Čížková.

 


http://spravy.pravda.sk/sulik-robi-preslapy-v-obliekani-aj-spravni-fjh-/sk_domace.asp?c=A100730_080550_sk_domace_p23

 

© 2003 - 2006 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku| Optimalizované pre rozlíšenie 1024×768|