:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

 Vitajte v krajine Tretieho sveta. V Británii

19.09.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 


Slová kardinála Kaspera, ktorý prirovnal Britániu ku krajinám tretieho sveta, boli pred cestou Benedikta XVI do Británie necitlivé. Ale Británia naozaj má v mnohých smeroch povesť krajiny tretieho sveta.

V roku 2008 Jeremy Clarkson, pomerne uvravený motoristický novinár a publicista známy z relácie BBC Top Gear a známy konzervatívnymi názormi, vo svojom komentári v bulvárnom denníku Sun vysvetľoval, prečo je Británia krajinou Tretieho sveta.
"Británia je bohatá a civilizovaná krajina s množstvom vlakov, vládou zákona, dávkami pre chudobných a množstvom verejnej dopravy. Nanešťastie, nič z toho už nefunguje."

Pri výpočte vecí, ktoré už nefungujú, Clarkson spomenul aj útrapy sprevádzajúce odlet z Heathrow.
Čo nás plynulo privádza ku kardinálovi Walterovi Kasperovi a jeho štuchancu z rozhovoru pre nemecký týždenník Focus: "Keď priletíte na letisko Heathrow, niekedy máte pocit, že ste pristáli v krajine Tretieho sveta."

 


krátené
http://spravy.pravda.sk/vitajte-v-krajine-tretieho-sveta-v-britanii-fe8-/sk_svet.asp?c=A100918_054114_sk_svet_p01

Britský Telegraph: Ale ak sa imigračná politika nezmení, do roku 2025 bude mať malá Británia o 10 miliónov obyvateľov viac, z čoho 70 % budú predstavovať noví imigranti. 
http://www.prop.sk/februar10.html

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|