:: www.prop.sk
:: ww.protiprudu.info

CITÁTY
 

Z problému Sulík bude už v politike len komik

11.08.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 


Tak sa zdá, že to Richard Sulík nepochopil. Jeho strana má byť v novej vládnej koalícii predsa obetným baranom! Nehovorí sa o tom, kde majú poslanecké kancelárie zástupcovia KDH, SDKÚ, či Most - Híd, jednoducho je na mediálnom stole neustále Sulík. Stal sa vďačnou témou.

Možno mu to aj zo začiatku lichotilo a množstvo mediálnych výstupov sa mu videlo dobré pre zviditeľňovanie jeho značky. Čoho je však veľa, toho je dosť - vraví slovenská ľudová múdrosť. V prípade politiky to platí rovnako. Viď prípad iných strán. V prvej vláde Mikuláša Dzurindu sa neustále rozoberala SDĽ. Až natoľko, že sa nedostala do parlamentu v roku 2002.

Tento osud prevzala na seba ANO a jej výsledky v roku 2006. Jednoducho došlo k mediálnej poprave tohto projektu Pavla Ruska. Zvýrazňovali sa len negatíva. A dookola. Podobné niečo postihlo ĽS-HZDS v tohtoročných voľbách. Pravda sa jednoducho nenosí v mediálnom priestore. Nevraví sa o žiadnych pozitívach, zvýrazňujú sa len problémy. Akékoľvek. Jednoduchá metóda. Aj keby mali byť oveľa menšie, než iných strán.

Napríklad sa vôbec nepíše o priateľstve Ivana Mikloša s vplyvným podnikateľom, v ktorého tričku pred pár rokmi v opozícii jazdil na bicykli. Pritom podnikateľ bol úspešný na verejných objednávkach v dobách Miklošovho ministrovania. A Mikloš s ním chodil aj na súkromné dovolenky. Sulík je nováčik na politickej scéne. Ale nie je až natoľko naivný, aby neodhadol, kedy sa povestný pohár začne prelievať.

Preto zaútočil na Ivetu Radičovú a pripomenul jej kauzy SDKÚ. Teda konkrétne financovania tejto Dzurindovej a Miklošovej strany. Obaja Dzurinda i Mikloš toho majú v dejinách Slovenska veľa na rováši, ale o tom sa taktne mlčí. Hviezdou je Sulík. Takýmito krátkymi výstrelmi však tento stav nezmení.

Ak to predseda parlamentu nezastaví, z komicky vnímanej politiky, v ktorej predseda parlamentu chodí neformálne na schôdzky s veľvyslancami, či si zabudne hlasovaciu kartu a zdržuje parlament, sa stane len komická príťaž koalície. A to zvyšku vládneho zlepenca náramne vyhovuje.

Predseda SaS môže pripomínať Radičovej financovanie SDKÚ koľko chce. Ak však vždy po takejto roztržke stiahne chvost, porazená nie je SDKÚ, ale sám útočiaci - Sulík. Kauza Liberálny dom a financovania strany zo štátnych príspevkov na poslanecké kancelárie je len zásterka. Tu ide o viac. Ide o to, ako SaS vymazať pri najbližších voľbách z politickej mapy Slovenska.

Aj keby to funkcionári vedeli, či chápali, nepoznajú, aké sú východiská z tejto situácie. Čo majú urobiť? S Obyčajnými ľuďmi nepochodili. Obyčajní ľudia dobrovoľne vstúpili do koaličného chomúta. Ak je Igor Matovič spokojný s tým, čo vybojoval, tak je ešte viac naivný, ako Sulík.

 


Stanislav Háber

 

© 2003 - 2006 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku| Optimalizované pre rozlíšenie 1024×768|