:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Zásah v Šarišských Michaľanoch

rubrika: slovensko 2009

 


V malej slovenskej dedine s počtom obyvateľov menej ako 3000, z toho viac ako 20% cigánov sa stalo to, čo sa slovenským občanom východného Slovenska nestalo prvý krát. Starší pán bol napadnutý skupinkou cigánov a brutálny útok skončil takmer jeho smrťou. Len málokto si zrejme vie predstaviť, o aký útok muselo ísť, že dôchodca prišiel o oko a utrpel viacnásobné zlomeniny lebky a kostí. Bili ho a kopali vraj aj po tom, čo upadol do bezvedomia.

"Skutočne sa to už nedá vydržať. Neustále sa musíme báť o majetok. Po tom, ako zabili predavačku a dobili správcu ihriska, máme strach už aj o svoj život. Polícia by s tým mala niečo urobiť," povedal 74-ročný dôchodca, obyvateľ Šarišských Michaľian.

Napriek zjavnému a nespochybniteľnému faktu kto bol útočník a kto obeť, slovenské médiá tento fakt otočili a z cigánov urobili obete. Nie prvý krát.  Lúpežné prepady, vraždenia a strach obyvateľov východného Slovenska z dedín, kde cigáni tvoria viac ako 10% obyvateľstva nikoho nezaujímajú.

Zaujíma ich však Slovenská pospolitosť, ktorá chcela na tento fakt poukázať na demonštrácii. Nikoho nechcela napadnúť, nikomu ublížiť, len poukázať na fakt bezprávia a dvojitý meter  slovenskej polície, najmä ministra vnútra Kaliňáka. Následný zásah  policajných jednotiek voči demonštrantom bol podľa očitých svedkov neopodstatnený a zbytočne agresívny a polícia vraj zranila aj malého chlapca z Banskej Štiavnice, ktorému obušok poškodil sluch a musel byť hospitalizovaný v prešovskej nemocnici.  

Pri nedovolenej demonštrácii pri návšteve čínskeho prezidenta po zatknutí Dostála z extrémistickej OKS mu Kaliňák osobne telefonoval do cely a spýtal sa ho, či je v poriadku. Prečo tak neurobil po zatknutí Mariána Kotlebu? Sú Kotleba alebo bieli obyvatelia Šarišských Michaľan občanmi II. kategórie? Nie je  práve Dostál radikál a extrémista pôsobiaci proti záujmom Slovenska?

Zavolajte ale pošlite mail ministrovi a spýtajte sa ho na to. Je to koniec koncov štátny služobník, ktorý má slúžiť a chrániť občanov.
Tu je číslo  - 0905 621 556,
tu je mail – robert_kalinak@nrsr.sk
a tu je prípadná otázka.

Pán Kaliňák, vraj ste po zatknutí Dostála pri návšteve čínskeho prezidenta na Slovensku mu osobne do cely telefonovali a pýtali sa ho či je v poriadku. Telefonujete každému výtržníkovi zadržanému pri nepovolenej demonštrácii?

ak prizná, že zavolal môžete pokračovať...

Nezdá sa vám, že zásah polície v Šarišských Michaľanoch bol neprimerane brutálny? Prečo ste nezavolali do cely aj p. Kotlebovi?

prípadne...

V Šarišských Michaľanoch cigáni vraj už zavraždili predavačku potravín, dedinčania majú strach. Čo ste urobili po tomto incidente pre ochranu ostatných obyvateľov?

Pripravte sa na možné odpovede (zásahy nie je možné porovnávať, SP je extrémistická strana, chcel som zabrániť stretu s Rómami...) podľa toho si pripravte varianty ďalších možných otázok. Odpoveď nám môžete poslať. Buďte slušní a pokojní. (O tom, že Kaliňák zavolal Dostálovi do cely sa chváli bývalý šéfredaktor SMEtiska a súčasný šéfredaktor českého Respektu Šimečka, viď link na konci. )

V mysliach ľudí vďaka mediálnemu výplachu rezonuje Slovenská pospolitosť ako extrémistické, či radikálne občianske združenie. Na základe čoho, nikto nikdy spoľahlivo nevysvetlil. Faktom je, že Slovenská pospolitosť vyhrala dôležitú bitku – srdcia občanov, ktorí si uvedomili, že Pospolitosť sa  postavila za nich a štát proti nim. K protestu proti „rómskemu teroru" sa pridali stovky miestnych obyvateľov, ktorí prišli podporiť demonštrantov.  Je to dôležitý medzník vo vnímaní Slovenskej pospolitosti verejnosťou.

 


Vratko
http://www.salon.eu.sk/article.php?article=1166-muzi-v-cernem-komentar
http://tv.sme.sk/v/10974/zasah-policie-domaci-verbalne-napadaju-policajtov-ktori-zatlacaju-demonstrantov.html
http://tv.sme.sk/v/10980/ludia-policajtom-za-zasah-nadavali.html
http://www.tasr.sk/23.axd?k=20090809TBB00117

Súvisiace:
Vraždy II. kategórie
Konflikty menšín na Slovensku
Diskriminácia na Slovensku
Príbehy (nielen) z východu I.
Príbehy (nielen) z východu II.
Príbehy (nielen) z východu III.
Dvojitý meter
Antidiskriminačný zákon
Slovenské rasové zákony
Rómovia
Čo je to rasizmus?

Diskusia:

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|