:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Zase trpí slušný, alebo kto sa za tým skrýva?

03.10.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 


Predstavte si, že Vaše pekné, čisté sídlisko, kde sa hrajú Vaše malé deti, susedí s „osadou“, kde žije v zdevastovaných bytoch 1200 „už umiernených“ Rómov. A prečo vlastne uvádzam pomenovanie: „už umiernených“ či „Rómov“?. No skrátka preto, lebo okolo ich „osady“ vyrástol múr, ktorý má predovšetkým ochrannú funkciu slušného obyvateľstva.  

Ale toto však nie je predmetom problému, je tu naopak ešte čosi horšie. Mesto Vám proste zrazu zasadí smrteľný úder a to tak, že Vám v blízkej budúcnosti postaví v okolí kontajnerové byty a nasťahuje do nich neprispôsobivých neplatičov – Cigánov. Krásny idylicky život je na pokraji zrútenia... A vy sa môžete len ďalej hlúpo pýtať, kto za tým všetkým stojí?!

Presnejšie ide o sídlisko v Prešove, ktoré susedí s rómskou lokalitou Stará tehelňa. Obyvateľom týchto ulíc ostala už len posledná nádej – petícia. Ale povedzme si na rovinu, mestské zastupiteľstvo odobrilo projekt už v máji, teraz pristúpilo len na jeho realizáciu, a v skratke to znamená, že šance obyvateľov sú ozaj minimálne, veď kto by už len zo zastupiteľstva počúval nejakých „rasistov“ z ulice.

Napriek všetkému už minulú sobotu Prešovčania rozbehli nejedinú petíciu. "Za necelé tri dni sme zozbierali takmer 1000 podpisov a petícia pokračuje ďalej. V tejto lokalite sa nakumuluje množstvo neplatičov, neprispôsobivých a trpieť budú slušní ľudia, lebo v Starej tehelni žijú aj ľudia, ktorí pracujú, starajú sa o rodinu o deti," povedala členka petičného výboru Helena Miklošová. (Zdroj: TASR) A druhá? Možno Vás to prekvapí, ale práve Rómovia zo Starej tehelne nesúhlasia s týmto projektom a zbierajú podpisy proti nemu. 

 Zrazu, aspoň u mňa, vyniká otázka, do akej miery hovorí z tých 1000 ľudí rasizmus? Alebo nevie 150 podpísaných Rómov zo Starej tehelne, o čo tu vlastne ide?
Je naozaj rasizmus, keď sa človek bojí o niečo čo mu patrí, keď sa bojí o svoje deti, alebo aj o svoj život? Prečo mesto nemá záujem riešiť reálne tento problém, ale ho len presúva niekam, kde len bude rozkvitať?

Často bývame svedkami, že aj celej európskej spoločnosti multikulturalizmus len škodí. Masové demonštrácie čierneho obyvateľstva, pálenie aut, demolovanie obchodov či iné vyčíňanie v uliciach je žiaľ na dennom poriadku vo Francúzsku, Taliansku, Švédsku, Dánsku, Veľkej Británii a pomaly sa žiaľ blížime „európskym štandardom“ aj na východnom Slovensku. Všetci si pamätáme útoky neprispôsobivých na predavačky, či na bezbranných dôchodcov. Je teda rasizmus, keď odsúdime násilie?

Dokonca si dovolím poznamenať, že katolícka cirkev učí, že mlčanie na hriech sa automaticky stáva hriechom. V našom prípade je to trošku divné, ak nechceme „zhrešiť“, proste zhrešíme, lebo sme rasisti, a rasizmus nie je prejav lásky k blížnemu!

Napokon aj staré dobré slovenské porekadlo hovorí: „Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.“ Dokonca aj Boh na počiatku rozdelil zem rôznym obyvateľom, ktorí si pestovali na svojom území vlastnú kultúru a jazyk. A zrazu sa ide proti zákonom prírody, istá skupina ľudí nás učí ako máme spolunažívať s „cudzincami“. Možno Vás napadne, že keď si pustíme do vlasti „cudzích“, že to nie je až také zlé, ale predsa len do akej miery je to normálne, že musíme tolerovať hostí, ktorí nám len všetko ničia, lebo ináč budeme „istou“ skupinou ľudí označení za rasistov. Veď to je len prirodzený obranný reflex.

Zaujímavé je však zistiť o akú skupinu ľudí ide, to že je podporovaná médiami či politikmi je hádam viac ako jasné, veď ani v Prešove, ani v Bratislave nikoho nezaujíma, že Vám bolo ublížene, pretože vedia, že ste rasisti, a svoje výpovede prikrášľujete rasistickým podtónom.

Nechcem teda uvádzať rôzne domnienky ani žiadne konšpiračné teórie o tejto skupine ľudí, pretože to zvládnete aj sami. Ale to čo dobre viem, je, že tejto skupine ide jednoznačne o rozbitie zdravého vlastenectva, tradičnej rodiny a priamo útočia na európsky spôsob života a spoločnosť tým, že ako bojovníkov nepriamo využíva práve neprispôsobivých, asociálnych ľudí z rozličných kultúr a náboženstiev.  Nakoniec už len na nás ostáva, čo s tým mienime robiť!

 


Zdroj: www.sho.sk 
Štefan SVIATOSLAV Tkáč

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|