:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Zatváranie úst pokračuje

19.09.2010
www.prop.sk
www.protiprudu.info

 

 


Málokedy píšem konkrétne, lebo "nomina sunt odiosa" a ako kresťania by sme mali ľudí zmierovať. Keď teda konkretizujem, situácia je vážna a musím byť veľmi nasrdený. Je veľmi smutné, že na Slovensku sa ľudia, ktorí majú často na podružné veci iný názor, nevedia mať radi, ba nevedia byť voči sebe ani trochu slušní...

Rozposlal som nedávno takýto mail: "Čakám, kedy sa na Sulíka a na vládu podá trestné oznámenie. Aké právo majú odstraňovať sochu, ktorú nezaplatili?" Mimochodom, ide o typické slovenské Kocúrkovo. Kto v Čechách skúma, či Václavove sochy majú dobové ostrohy, alebo v Maďarsku, či Štefanov kôň nemá priveľké prirodzenie?" Práve tá posledná výhrada ma dostala do varu. Ako keby gule leva, ktorý tróni nad Štefánikom, neboli evidentne predimenzované!

Mám priateľa sochára, ktorý politiku vôbec nesleduje. Ten mi povedal, že aj Štefánik pred divadlom, aj budúci Masaryk pred múzeom, sú situované oveľa nevkusnejšie a neboli tam dodržané vôbec žiadne výberové pravidlá...

Jeden z mailovo dotknutých mi odpísal: "To si môže hocikto bohatý dovoliť sochu hocikde? Mám to takto chápať?" Ja na to: "Na tú sochu prispela kopa ľudí, ktorí vôbec nie sú bohatí. Takto to chápte."

Ešte jedna vec ma zaráža. Ortieľ nad sochou Svätopluka má vyrieknuť komisia, v ktorej majú všetci rovnaký názor... Presne podľa vzoru boľševických komisárov. Vo všeobecnosti má už veľa ľudí pocit, že Kominterna a komisári z Bruselu sa od tých boľševických líšia len modrou farbou.

Sám som mal veľmi zlé skúsenosti s komunizmom, na výsluchy predvolávali nielen mňa, ale aj rodinu a spolupracovníkov. Teraz sú tie tlaky ďaleko rafinovanejšie, na spôsob uvarenej žaby. Keď prudko zvýšime teplotu, žabka vyskočí, ale keď teplotu zvyšujeme pomaly, tak ju pekne-krásne uvarím.

Teraz má štátna a ešte viac nadštátna moc ďaleko silnejšie, kvalitnejšie a rafinovanejšie páky. Nemusí ľudí zatvárať a zbíjať, väčšinou stačí pravdivých ignorovať a hlúpych oblbovať. Toto sme chceli a za toto sme zažínali sviečky a štrngali kľúčmi?
Zatváranie úprimných úst čoraz úspešnejšie pokračuje...


MARANA THA!

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.|